17/05/2026
Имах интересен сън тази нощ, който е силно символичен.
Сънувах, че мъж с власт ме преследва и иска да ме линчува, защото помагам на жените да имат силата си и да отстояват себе си. Сънувах как той разгневен дойде до моята врата и аз въпреки страха, отворих и застанах срещу него очи в очи. Той се въртеше, крещеше, размахваше ръце и ме заплашваше, но не можеше да ме доближи и да ме нарани.
Ето какво за мен означава този сън- това е моят стар страх, че ако съм себе си както ми се иска и съм автентична и свободна ще ме накажат и наранят.
Разбира се този конкретен страх не е случаен- като дете, понеже съм си буйна по природа и никак не съм кротка, нито се побирам в стандартни рамки, мен много ме наказваха и то с физическо насилие. Баща ми ме е бил, а дядо ми веднъж ме завърза в лозето за няколко часа и ми лепнаха прякора "робинята Изаура" в махалата.
И моят вътрешен защитник е изградил защитната стратегия на свиване- свий се, потисни се, бягай от себе си, защото когато се покажеш авторитетите ще те накажат.
И ето как невидимо в моя живот това се превърна в съдба:
1- мъже, които ме мачкаха, а аз не можех да се защитя
2- работа, в която имах таван и нямаше възможност да се развивам повече
3- хора, на които се доверявах в бизнеса и вярвах, че ще ме подкрепят, а те ме смачкаха защото не искаха аз да успея, защото моя успех заплашваше тяхната позиция
4- дългове и финансови трудности, защото ако имам пари аз ще направя всички неща, които искам и ще се разгърна.
А ако се разгърна ще съм себе си и тогава ще бъда наказана. Това е моят вътрешен защитник. Маската на страх. Осъзнат или неосъзнат той работи по една и съща схема- свиване, криене, потискане на собствената сила, живот по чужди правила, в който ти е тясно и се задушаваш.
От това се излиза, не е съдба, нито карма, нито присъда. Това е просто утвърден модел, който когато видиш и разбереш всички негови елементи, можеш да промениш.
Как точно се случва тази трансформация ще е темата на предстоящия практически онлайн 6 седмичен формат "Игрите на Егото".
Вече оформяме групата. Не отлагайте да се включите, защото това, което ще получите в тази група никъде няма как да бъде повторено и едва ли ще има скоро друга възможност да се запишете- след това издание, нямам планове да повтарям тази програма. Сега е моментът. Очаквам ви.
Линка за регистрацията е в първия коментар