ThetaVibes Community

ThetaVibes Community Ясен стандарт. Реални резултати. Система, която обединяма ума и вътрешното състояние, за да даде устойчиви във времето резултати.

Хората стоят в живота напълно потънали и отделени от емоциите си, които напълно са притъпили. Стоят и се чудят защо нико...
03/06/2026

Хората стоят в живота напълно потънали и отделени от емоциите си, които напълно са притъпили. Стоят и се чудят защо никой не ги разбира и защо никой не ги уважава.

И разбира се, че никой не ги разбира!

Как може някой да те разбира, ако ти си се откъснал/а не просто от хората, но от самия себе си, от самата твоя същност? Какво е останало в теб, което някой би могъл да види?

А когато не те вижда как може да те разбере?

Овладей енергията си, остави я да създаде живота ти по най-прекрасния начин

Работа с мен https://share.google/HRJ4OLiRfEyGxZ3NR

Работата над себе си, едновременно с работата над успеха на клиентите ми е непрекъснат процес. Но малко котешка подкрепа...
22/05/2026

Работата над себе си, едновременно с работата над успеха на клиентите ми е непрекъснат процес. Но малко котешка подкрепа винаги е добре дошла 😂🥰

Срамът е енергиен код, който невидимо създава защитна маска.Срамът рядко се осъзнава като срам. Той е не толкова осъзнат...
21/05/2026

Срамът е енергиен код, който невидимо създава защитна маска.

Срамът рядко се осъзнава като срам. Той е не толкова осъзната мисъл, че се срамуваш, отколкото е вътрешно състояние на свиване.

Хората които носят срам се чувстват заплашени от това да бъдат видяни, страхуват се да се покажат, имат съпротиви и се самосаботират от растеж и успех, често пренебрегват външния си вид и за това обичайно имат оправданието, че са твърде заети.

Наскоро в в сесия с моя коуч аз стигнах до откритието, че нося вътрешен срам. Това откритие се появи след поредица от неадекватна от моя страна реакция на нервен срив след като постигнах отлични резултати в моя бизнес, за които работих месеци наред.

Постиженията са налице, но усещането за успех и радост- не.
Точно обратното- аз се почувствах напрегната, претоварена и получих нервен срив.

Това не остана незабелязано от мен и аз поставих темата в поредната коучинг сесия.

Ето какво открих- моето тяло не разпознава успеха като безопасно преживяване. Успеха за мен е нещо, което се постига трудно и с усилия, не идва току така. Моята баба по бащина линия и нейния род живяха в срам, бяха свити и бедни, и никога не си позволяваха каквото и да е освен ако е необходимо. Когато тя почина, изхвърлихме цял гардероб нови дрехи с етикетите, които тя не беше обличала. Лишението за нея не беше въпрос на имане, а въпрос на избор и вътрешно позволение. Те просто никога не са имали нищо, само базовия минимум.

Това състояние на свиване, лишение и нямане се беше запечатало и в мен, макар и несъзнателно. Цял живот аз също се свивам и пестя и се лишавам защото в главата ми така изглежда правилния ред на нещата в живота.

Без да виждам, разпознавам и искам аз невидимо носех маската на срам. Един от начините на моя вътрешен защитник да ме държи в живот, който познавам и съответно чувствам сигурен.

Повече не! Готова съм да променя това.

Ако и ти разпознаваш себе си в този текст, те каня да научиш повече за маските на вътрешния защитиник в моята програма Игрите на Егото

Виж линка в коментарите и запази своето място

Имах интересен сън тази нощ, който е силно символичен.Сънувах, че мъж с власт ме преследва и иска да ме линчува, защото ...
17/05/2026

Имах интересен сън тази нощ, който е силно символичен.

Сънувах, че мъж с власт ме преследва и иска да ме линчува, защото помагам на жените да имат силата си и да отстояват себе си. Сънувах как той разгневен дойде до моята врата и аз въпреки страха, отворих и застанах срещу него очи в очи. Той се въртеше, крещеше, размахваше ръце и ме заплашваше, но не можеше да ме доближи и да ме нарани.

Ето какво за мен означава този сън- това е моят стар страх, че ако съм себе си както ми се иска и съм автентична и свободна ще ме накажат и наранят.
Разбира се този конкретен страх не е случаен- като дете, понеже съм си буйна по природа и никак не съм кротка, нито се побирам в стандартни рамки, мен много ме наказваха и то с физическо насилие. Баща ми ме е бил, а дядо ми веднъж ме завърза в лозето за няколко часа и ми лепнаха прякора "робинята Изаура" в махалата.

И моят вътрешен защитник е изградил защитната стратегия на свиване- свий се, потисни се, бягай от себе си, защото когато се покажеш авторитетите ще те накажат.

И ето как невидимо в моя живот това се превърна в съдба:
1- мъже, които ме мачкаха, а аз не можех да се защитя
2- работа, в която имах таван и нямаше възможност да се развивам повече
3- хора, на които се доверявах в бизнеса и вярвах, че ще ме подкрепят, а те ме смачкаха защото не искаха аз да успея, защото моя успех заплашваше тяхната позиция
4- дългове и финансови трудности, защото ако имам пари аз ще направя всички неща, които искам и ще се разгърна.

А ако се разгърна ще съм себе си и тогава ще бъда наказана. Това е моят вътрешен защитник. Маската на страх. Осъзнат или неосъзнат той работи по една и съща схема- свиване, криене, потискане на собствената сила, живот по чужди правила, в който ти е тясно и се задушаваш.

От това се излиза, не е съдба, нито карма, нито присъда. Това е просто утвърден модел, който когато видиш и разбереш всички негови елементи, можеш да промениш.

Как точно се случва тази трансформация ще е темата на предстоящия практически онлайн 6 седмичен формат "Игрите на Егото".
Вече оформяме групата. Не отлагайте да се включите, защото това, което ще получите в тази група никъде няма как да бъде повторено и едва ли ще има скоро друга възможност да се запишете- след това издание, нямам планове да повтарям тази програма. Сега е моментът. Очаквам ви.
Линка за регистрацията е в първия коментар

Колко често вътрешният защитник ни убеждава, че „не сме готови“?„Ще започна, когато имам повече време.“ „Когато съм по-д...
16/05/2026

Колко често вътрешният защитник ни убеждава, че „не сме готови“?
„Ще започна, когато имам повече време.“ „Когато съм по-добре.“ „Когато се почувствам по-уверена.“

Истината е, че промяната почти никога не започва, когато страхът е изчезнал, а когато избереш себе си, въпреки него.

Понякога най-голямата цена не е да инвестираш в себе си. А да се откажеш от възможност, която те е вдъхновила и да останеш същият още една година. Същите притеснения, същите препятствия, същите компромиси със себе си отново и отново всеки ден.

Същия живот и същото място в него след една година- това е цената, която струва липсата да действие сега.

Една от стратегиите на вътрешния защитник да те пази е свиването с неговите маски- страх, срам, вина и да бъдеш жертвата която другите ощетяват. Трансформацията не се случва когато се свиеш повече и се криеш зад оправданията си, а когато направиш ново действие.

Ако темата за вътрешния защитник е проговорила и на теб, вратите към 6-седмичната програма все още са отворени ❤️
Запази своето място от линка в първия коментар

Address

ул Бузлуджа 9, ет 4
Varna
9000

Opening Hours

Monday 08:00 - 19:00
Tuesday 08:00 - 19:00

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when ThetaVibes Community posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Share