03/05/2026
🇧🇬 Ъпдейт: Куки, кучето от Лукойл
🇩🇪 Update zu Cookie von der Lukoil Tankstelle im Kommentar
Спомняте ли си кучето от Лукойл, което дни наред обикаляше около бензиностанцията в най-големия студ през януари?
Тя е пример за това, как доверието се гради с години, но се руши за моменти.
Когато отидохме на място, след подаден сигнал, че няколко човека са се опитвали да я хванат, но не са успели, се натъкнахме на силно стресирано куче, което ни ръмжеше и опитваше да ни хапе. След помощ от служител на бензиностанцията, към която имаше повече доверие, успяхме да я вържем на повод и тя магически се успокои и, въпреки подозрителния поглед, спря с опитите да ни хапе.
Веднага ѝ дадохме име, за да знае, че вече не е безлична и ничия. Кръстихме я Куки. След това се погрижихме да премине през тестове, които за наше щастие бяха отрицателни, карантина, ваксинации, кастрация и ѝ издадохме европейски паспорт.
Извървяхме дълъг път заедно, за да ѝ върнем радостта, доверието и вярата, че вече няма да бъде изоставена. Днес тя се усмихва – истински, широко, от сърце. 🤍
На моменти тя все още се притеснява, например при вдигане на ръце, но веднъж изгубено, доверието рядко се връща същото. Може би последното, което помни преди да се озове на улицата, са ръцете на любимия човек, а след това мократа студена нощ, сама, някъде в нищото. Можем само да гадаем, но едно е сигурно - ние няма да я предадем и да разбием сърцето ѝ отново.
След залавянето на Куки и след контакт със собственичката, след липса на поява от страна на хората, на които твърди, че го я е дала, и след като отпадна версия за техническа грешка при прехвърляне на собствеността, подадохме сигнал до отговорните институции за нарушение по ЗЗЖ - изоставяне на животно.
Сега с Куки гледаме напред с надежда, че съвсем скоро тя ще може да сподели своята усмивка със свой нов, истински Човек. 🐾
Историята ѝ можете да видите тук 👇
https://www.facebook.com/share/r/1GuRWC2dHe/?mibextid=wwXIfr