Клубът ни е създаден на 10 април 2007 г. като най-младия по средна възраст на своите членове Ротари клуб в света.
Преди 10 години събрахме млади ротарианци, членове на младежката организация на Ротари – Ротаракт, както и доказани ентусиасти, за да дадем своя личен принос към каузата на Пол Харис.
10 години по-късно активно работим с Фондацията на Ротари чрез нашите двама мейджър донори и седем
носители на признанието Пол Харис Фелоу, членове на клуба.
През 2008 г. основахме Ротаракт клуб „София - Сити“, през 2009 г. Интеракт клуб „София - Сити“ към Първа частна английска гимназия “Уилям Шекспир”, а през 2013 г. Ротаракт клуб София към Софийския университет “Св. Климент Охридски”, за да предадем ценностите на Ротари на младите на възраст между 14 и 30 години и да подготвим отговорни и достойни хора, с които заедно да изградим по-добро бъдеще за нас, семействата ни и общностите, в които работим и живеем. За нас ротарианската клетва е мисия, философия и постоянство.