08/06/2026
Преди около месец бях направил публикация с това видео в търсене на фирми или физически лица, които биха желали да помогнат с нещо малко на клуба ни като рекламират при нас. Малко след това дори направих супер неприятното и унизително за мен нещо - да копирам линка и да го споделя в няколко групи от футболни хора, много от тях с някакъв бизнес. Хора, с които се познаваме лично, знаят с каква мъка и почти денонощен труд поддържам базата и сам самичък издържам този отбор от малчугани. Влязох в ролята на просяк за да може и децата от Кархули да ползват понякога неща, които ползват децата от другите клубове. И знаете ли колко много фирми се отзоваха. Точно 0. Това е бройката на всеотдайните готови да помогнат хора, които иначе така звучно ми ръкопляскат. Също толкова звучно ми зашлевиха и по един шамар. По-точно аз си го зашлевих сам, защото опитах всичко това само за да изпитам неприятното чувство на просяк. А търсех по 200 евро на година, не търсех милиони, нито хиляди. Търсех сума, която много футболни хора изяждат и изпиват за една вечер, съответно на другия ден я изакват или изповръщат. Но какво е да рекламираш на стадиона на някаква си детска школа пред цветните снимки във фейсбук с отрупани маси, с оголени коремчета кършещи се в мазни кючеци. Естествено, че второто е много по добра реклама и гарант за нашето стабилно финансово състояние и платежоспособност. Разбира се, че никой не е длъжен да помага на нашия клуб, още по-малко пък да пълни на оня гушата, т.е. на мене. Мойта гуша колкото е нужно си е пълна. Надявах се, че може да имаме някакви отборни пари, с които като тръгнем на мач или на лагер да платя автобуса например или да поема сметката на някои деца, които знам, че нямат възможност. И аз пак ще го направя, както го правя вече 3 години. Ще бръкна в пълната ми гуша и тази на дъщеря ми и жена ми и от там ще взема за да платя каквото е необходимо. За да продължаваме да тренираме и да печелим, така както спечелихме преди 2 седмици и дадохме заявка, че въпреки да сме най-скромния, с най-малката база клуб, но може би сме най-сериозно работещия.
И сега когато дадох повод за хейтърство, от което хич не ми пука, искам да се извиня. Да, никой не е длъжен, нямам право да се сърдя. Правя тази публикация не за да прося отново, отказах се, ами просто за да обясня защо рекламното ни табло стои изключено - защото няма какво да пусна на него