11/06/2026
Приятели,
Искаме да ви уведомим, че сме прeустановили приема на бездомни животни, докато не изчистим поне половината от задълженията си! Останалите организации отдавна го направиха, ние все отлагахме, но някои от Вас злоупотребиха много с нашето доверие !!!
За тези, които се подиграха с нас: трябва да признаем, че сме много разочаровани! Въпреки, че сме препълнени и изнемогваме, някои от Вас ни умоляваха да помогнем с обещание, че ще си покрият разходите по изследванията, лечението и храната. Но ето какво се получи: едни ни лъжеха, че са наредили превод, но имало проблем с банката и щял да закъснее, други, че в момента са затруднени, но ще пратят скоро поне храна, а трети - потънаха вдън земя моментално. Спасяването на бездомни животни, е изцяло доброволчески акт. Не разбирам как повечето хора, мислят че държавата ни плаща за нещо, било то за храна, ветеринарни грижи или каквото се сетите.
Ситуациятя ни днес е следната! Имаме задължения към две ветеринарни клиники, стари, трябват финанси за строежа,постоянна нужда от кучешка и котешка храна. Една част от животните ни са болни и се нуждаят от животоспасяващи за тях медикаменти. Толкова много се апелираше за DMS КАМПАНИЯТА.......Днес сме събрали 202 смс, явно 1 евро е много ......имаме над 27 000 последователи, но винаги една шепа хора помагат.
Държим да знаете, че зад Animal Hope Burgas стоят само двама-трима, а не цял екип от доброволци. Надяваме се за в бъдеще да станем повече. Не държим да знаете кои сме ние. Искани се само малко повече да ни разбирате и по - малко да ни упреквате. Нямаме възможност да летим из града като линейки, затова минималното, което можете да направите е поне да намерите начин да докарате пострадалото животно при нас, а не да се ядосвате, че нямaте време, нито възможност ... Ние също сме много ангажирани!
Не се оплакваме, сами сме си избрали да помагаме, но и вие ни влизайте в положение. Не се дръжте с нас, така все едно сме Ви длъжни за нещо... най- близките хора до нас знаят, че всичко това това ни струва много, не само физически, но и емоционално. Надяваме се занапред да имаме повече последователи и приятели и по-малко недоброжелатели! И ние сме простосмъртни като вас! Ходим на работа, имаме си нашите лични проблеми, грижи, тревоги и безсъннни нощи... Пишете ни с молба за помощ и че животните навън не били ваша грижа, а на организации като нашата. Доброволчеството е акт на добра воля, това е състояние на духа, преминал и надскочил мизерното битуване на човечеството. Да помогнеш на някой, без да очакваш нищо в замяна, още повече на животно, то няма да разкаже на никой и да погъделичка егото ти.
Издръжката на ANIMAL HOPE BULGARIA BURGAS се финансира само и единствено от дарения на хора като Вас.