18/06/2026
Jedna naša stara izreka kaže
"S vana kalajli unutar belajli"
E dragi pratitelji i kod nas oboljelih i liječenih od karcinoma to dođe tako.Još se odmaramo od učešća na sajmu u našem gradu.Udruženje je predstavilo nekoliko nas: Sadija,Rajfa,Ferida,Begajeta,Idajeta,Elza,Falida,Nesima,Suada,Velida,Zejna(beba)ostali su bili spriječeni što radi bolesti,terapije,zakazanih termina,neki su i na "posao"morali.(raditi moramo mogli ne mogli,naša bolest je skupa bolest, sistem je zakazao,od Države nemamo nikakve materijalne pomoći, tako da uglavnom od dobijanja dijagnoze RAK borimo se kako znamo i umijemo.Još jednom hvala svima koji su posjetili naš štand, puno hvala svima koji su u našu kutiju ubacili donaciju.Roba sa štanda,koja se nije prodala,a to su većinom preparati koje koristimo za jačanje imuniteta koji su nam donirani, već raspoređujemo prioritetima u udruženju a to su naše lavice koje su trenutno na kemo terapijama.