18/06/2026
📚Prva edukacija u Centru za kontinuiranu edukaciju i profesionalno usavršavanje medicinskih sestara-tehničara u Domu zdravlja Bijeljina okupila je danas medicinske sestre-tehničare iz Šamca i Bijeljine.
💬Tema: Periferna venska kateterizacija
Ovaj Centar otvoren je kao drugi u mreži ovakvih centara u Republici Srpskoj, uz podršku Projekta jačanja sestrinstva u BiH.
Ovi centri su online sistemom povezani sa centrom u UKC Republike Srpske, čime se otvara mogućnost regionalne saradnje i praćenja edukacija na daljinu.
💡Osnivanje ovakvog centra bitno je zbog fluktuacije kadra, praćenja brzog napretka medicine, kao i da se sestrinskom kadru omoguće edukacije koje ne prolaze kroz formalno obrazovanje.