14/06/2026
VELIKI VAKIFI I HUMANISTI, PONOS NAŠEG DŽEMATA, BRAĆA FAZLIĆ AJDIN I ERNAD.
Mnogo je ljudi koje sretnemo i upoznamo u našim životima. Neki na nas ostave ružan utisak, i njih se sjećamo po ružnom, i uglavnom brzo zaboravimo, a neki ostave lijep utisak i njih se rado sjećamo. Fazlić Ajdin i Ernad, dva relativno mlada brata su naše čestite džematlije koji prate i podržavaju sve naše aktivnosti u džematu, i sa radošču i ponosom ih se sjećamo i spominjemo. Iako su sa svojim babom Emirom, te Mirsadom, Emirovom hanumom u proteklih 12 mjeseci, uvakufili preko 15 000 KM, ipak su nastavili sa novim hajratima. Ajdin i Ernad su došli za Kurban bajram u svoju domovinu, u svoj džemat, obzirom da svake godine kolju 7 kurbana, koje lično podijele svojim komšijama. Ajdina sam vidio u džamiji na Bajramu, te sam iskoristio tu priliku, da ga poselamim i čestitam mu Bajram i kazao mu da ostane par minuta, želeći mu nešto kazati nasamo. Kazao sam mu da imamo nekoliko vakufnama iz nekoliko džemata koje treba da im uruĉimo, te da mi u džematu želimo da im se iskreno zahvalimo i da oni ne moraju u svakoj akciji da učestvuju jer su zaista mnogo učinili. Ajdin, koji je oličenje jednstavnosti i skromnosti, kazao je da nema potrebe da im se daju vakufname i da se slikaju, nego da oni jednostavno pomažu, iz zahvalnosti prema Allahu na blagodatima koje imaju.
Obzirom da sam na Bajramu najavio da pored izgradnje "bosanske kuće", te izgradnje novog šehidskog obilježja, planiramo i sa čišćenjem i farbanjem munare, prije nego smo se razišli, Ajdin je samo kratko upitao, koliko bi koštalo farbanje munare...
U popodnevnim satima prvog dana Bajrama, dolaze Emir i Mirsada, donose svoje kurbane, prenose selame od Ajdina i Ernada, obzirom da se oni vraćaju svojim poslovima, i ostavljaju 2 500 eura, za sanaciju i farbanje munare.
Kur'an nas poziva da se natječemo u dobročinstvu, porodica Fazlić je u prvoj ligi dobročinstva, i tu su jedini, druge lige nemamo a ni treće, mi ostali smo u četvrtoj i petoj, nadamo se uz Božiju pomoć da će se neko novi pojaviti i zaigrati u prvoj ligi sa braćom Fazlić, da se natječu u dobročinstvu.
Dobar nijjet, dobro dijelo i vakuf nastaje najprije u srcu, a zatim iz naših djela, morala i imetka koji nam je Allah dao. Onaj ko daruje na Božijem putu – ulaže u nešto što nadživljava njega samog.
Ovih dana završili smo sa čišćenjem, sanacijom i farbanjem munare, čime će naša džamija zasjati u još ljepšem ruhu.
Zahvaljujemo se svima koji na bilo koji način učestvuju i podržavaju naše aktivnosti i hajirli projekat.
Molimo Uzvišenog Allaha da obilato nagradi sve vakife, donatore i džematlije koji svojim trudom, radom i sredstvima doprinose održavanju i unapređenju naše džamije. Neka im Allah podari bereket u imetku, zdravlju i porodicama, te primi njihova dobra djela kao trajno dobro koje će ih pratiti i na ovom i na budućem svijetu.
Radove izvodila firma, Extreme Bosna service , profesionalnost, kvalitet, tačnost i ljudskot, čista desetka, kapa do poda momci, i neka vas Allah čuva. Amin!