16/06/2026
U okviru projekta „Od klupe do zakona - za dostupno menstrualno zdravlje“, održali smo sastanak sa predstavnicima Centra za zaštitu mentalnog zdravlja.
Ispred Centra sastanku su prisustvovali dr Željka Štrbac, specijalistkinja psihijatrije, Brankica Stanetić Šipka, diplomirana socijalna radnica, Jelena Sekulić, diplomirana socijalna radnica i porodična terapeutkinja, te Aleksandar Dragišić, medicinski tehničar.
Tokom sastanka razgovarali smo o značaju menstrualnog zdravlja mladih, a posebno nas raduje iskazana spremnost za buduću saradnju i zajedničko djelovanje na temama koje doprinose boljoj informisanosti, podršci i dostupnosti resursa za djevojke i mlade žene.
Zahvaljujemo se predstavnicima Centra na izdvojenom vremenu, konstruktivnom razgovoru, razmjeni iskustava i podršci ciljevima projekta.
Kroz projekat „Od klupe do zakona“ želimo pokrenuti promjene koje će omogućiti veću dostupnost menstrualnih potrepština i unaprijediti brigu o menstrualnom zdravlju. Zato nastavljamo razgovore sa stručnjacima, institucijama i donosiocima odluka, jer samo zajedničkim djelovanjem možemo doći do održivih i sistemskih rješenja.
Ambasada Švicarske u Bosni i Hercegovini PRAGG - Proaktivni građani i građanke