04/01/2026
Dragi sugrađani
Na pragu nove 2026. godine, Udruženje građana Naša Tekija želi vam sretnu, uspješnu i zdravljem ispunjenu ✨️Novu godinu!✨️
Zahvaljujemo vam na povjerenju i podršci u proteklim godinama a posebno u godini iza nas tokom koje smo zajedničkim trudom napravili vidljive korake ka ljepšem i funkcionalnijem naselju. U proteklom periodu realizovali smo niz značajnih aktivnosti čiji su 📍rezultati vidljivi📍, među kojima izdvajamo:
🟢 Izgradnja dječijeg igrališta iza Glorije
🟢 Realizacija niza aktivnosti usmjerenih na osposobljavanje i revitalizaciju igrališta kod škole u vidu opravke ograda, klupa, golova, montaža novog obruča, novih mreža za golove te iscrtavanja linija
🟢 Uspostavu saradnje i realizacija projekata za društvenu zajednicu sa Narodnom bibliotekom Mostar te prikupljanje knjiga za istu
🟢 Uređenje saobraćajnica duž čitavog naselja
🟢 Modernizacija javne rasvjete i zamjena dotrajalih stubova,
🟢 Čišćenje i sanacija šahtova i resetki pred kišnu sezonu,
🟢 Eko akcije sadnje drveća uz Neretvu povodom Dana državnosti,
🟢 Učešće građana svih generacija u raznim aktivnostima zajednice,
🟢 Pokretanje inicijativa za očuvanje čistoće i ljepote našeg naselja.
🟢 Organizacija turnira "Raja s Tekije"
🟢 Podjela novogodišnjih paketića za djecu iz našeg naselja i djecu Egipatskog sela
🟢 Horizontalna i vertikalna signalizacija te dodatno označavanje problematičnog pješačkog prelaza kod mosta Hasana Brkića
🟢 opravka rasvjete na mostu Hasana Brkića
🟢 Montaža zaštitne ograde prema Neretvi
🟢 Akcija prikupljanja sredstava i pomoći poplavljenim područjima
🟢 Razne eko akcije
🟢 Igralište za djecu kod Amka
🟢 Sadnja novih sadnica povodom 25.novembra
🟢 Uljepšavanje naselja raznim muralima i motivima
🟢 Prikupljanje finansijskih sredstava i uručivanje našim komšijama slabijeg imovinskog stanja
🟢 Javna česma kod škole i igrališta
🟢 Uređenje partera ispred škole i partera uz igralište betonskom galanterijom
U novoj godini vam želimo na prvom mjestu zdravlje, pa dalje uspjeh, sreću, rahatluk i da vam se sve želje ispune, želimo da nam se još aktivnije uključite u rad udruženja i doprinesete u okviru svojih mogućnosti radu jer to i zaslužujemo, rezultati su vidljivi na svakom dijelu našeg naselja te vam se ovim putem još jednom zahvaljujemo na incijativi učlanjenja u prvim danima 2026.godine. Želimo naglasiti i ovogodiŝnji trend porodičnog učlanjenja pogotovo naše mlađe raje sa novoformiranim porodicama te učlanjenja najmlađih i beba, hvala vam.
Hvala ugostiteljima - partnerima udruženja, kafićima Glorija, Sova, Rio i Bendigo na podršci.
Zajedno radimo na boljem kvalitetu života u našem naselju i pokazujemo brigu za zajednicu.
🤝Zahvaljujemo se članovima UG naša Tekija, komšijama i svima koji daju podršku uređenju Mostara i našeg naselja, uključujući prijatelje naselja Harisa Nazdraića, Adisa Ćorića, Adila Šutu te našu komšinicu načelnicu Amiru Trbonja čiji je doprinos u svim pomenutim radovima nemjerljiv te ćemo im kao znak zahvale uručiti članske karte 📍Prijatelj naselja📍
Hvala svima koji su i pomagali i otežavali radove, svi skupa za ljepši Mostar i ljepšu Tekiju.
🎉Sretna Nova godina
Vaše Udruženje građana