16/06/2026
OBAVIJEST ZA ČLANSTVO: Održana Izvještajna i Izborna skupština Sindikata djelatnika MUP-a u HBŽ
Poštovane kolegice i kolege, članovi Sindikata,
Jučer, 15. lipnja 2026. godine, u hotelu „Novitas“ u Livnu, uspješno je održana redovita Izvještajna, a potom i Izvanredna izborna skupština Sindikata djelatnika MUP-a u Hercegbosanskoj županiji.
1. Izvještajni dio Skupštine
Na samom početku rada Skupštine, delegati su detaljno analizirali i raspravljali o aktivnostima i poslovanju Sindikata u proteklom razdoblju. Nakon konstruktivne rasprave, jednoglasno su usvojeni ključni dokumenti koji potvrđuju transparentnost i stabilnost rada naše organizacije:
Izvješće o radu Predsjedništva Sindikata za 2025. godinu, koje je obuhvatilo iscrpan pregled pregovora s Vladom HBŽ oko osnovice za plaće, izmjene Kolektivnog ugovora te rad na terenu.
Financijsko izvješće za 2025. godinu, koje prikazuje stabilno i odgovorno upravljanje sindikalnim članarinama te transparentan rad Fonda solidarnosti pod vodstvom Ele Dizdar.
Izvješće Nadzornog odbora, kojim je potvrđeno da je cjelokupno materijalno-financijsko poslovanje obavljeno strogo u skladu sa Statutom, zakonima i internim aktima Sindikata.
2. Izborni dio Skupštine i novo rukovodstvo
Nakon završetka izvještajnog dijela, uslijedilo je zasjedanje Izborne skupštine. Do uvođenja izbornih procedura došlo je zbog podnošenja neopozive ostavke dosadašnjeg predsjednika Sindikata, Tomislava Čačije, kojemu ovim putem zahvaljujemo na dosadašnjem vođenju organizacije, trudu i ustrajnosti u pregovorima za prava radnika.
Također, dosadašnji predsjednik Skupštine, Ante Majić, napustio je Ministarstvo unutarnjih poslova HBŽ, zbog čega se pristupilo i izboru novog čelnika skupštinskog tijela.
Delegati Skupštine su, prepoznajući potrebu za kontinuitetom snažne i beskompromisne borbe za prava svih zaposlenika MUP-a, izabrali novo rukovodstvo Sindikata u sljedećem sastavu:
Predsjednik Sindikata: Mile Mamić
Potpredsjednik Sindikata: Marko Grebenar
Predsjednica Skupštine Sindikata: Zorica Čoban
Novoizabrano vodstvo preuzima dužnost u izazovnom vremenu, s jasnim mandatom da ustraje na ekonomskom jačanju položaja djelatnika, zaštiti radno-pravnog statusa kroz Kolektivni ugovor te dosljednoj provedbi svih ciljeva postavljenih pred Sindikat.
Zahvaljujemo svim delegatima na izvrsnom odazivu, dostojanstvenom radu i iskazanom jedinstvu koje ostaje naša najveća snaga u dijalogu s poslodavcem!
Zajedno smo jači!
Predsjedništvo Sindikata djelatnika MUP-a u HBŽ