У времену када се народи расплињу у безличне структуре, а државе губе своју душу у бирократским лавиринтима, „Српски Пиемонт“ се јавља као одговор — не као носталгија, већ као неминовни завет. Он је духовна вертикална престоница. Балкански простори и транзиционо време, обилују поплавом:
- Дезинформација, медијских и других манипулација, обмана, лажи и превара, нео-либералних односа, неуређених д
ржава, закона, система, квази вредности, морала, меритора, квази-политичара, теорија завера!
- Особа транзиционо неспособних, необразованих и нестручних, тврдоглавих и неинформисаних, уплашених, кукавица, нерадника, далтониста, дилетаната!
- Шићарџија, превараната, лопова, лицемера, полтрона, неверних тома, љубоморних, завидних, неодговорних и неморалних поготово на власти!
Међутим, увек постоји мања авангарада и људи који се не мире са постојећим, те иновативно и напредно траже пут ка превазилажењу и решењу свих проблема. Не ретко, они наилазе на безброј препрека и наразумевања од оспоравања, омаловажавања, подметања кукавичијих јаја без разлога, до малог броја који разумеју и још мањег који се одушеве новином. Но, присетимо се како су пролазили кроз историју људи који су доказивали да је земља округла. Ноје када је правио барку. Исус када је правио нову религију. Тесла када је предлагао и мењао нови систем ел. струје итд...
2008. године се група стручних и способних Српских патриота храбро упустила у практичну проверу већине наведених проблема на Балкану, користећи управо стране, нове и модерне демократске стратегије и акције, а посебно ресурсе Српске Напредне Странке Републике Српске и медијске услуге патриотске (ВИКОМ РТВ, Бања Лука, Република Српска). Постигнути резултати мултидисциплинарних активности су од непроценљиве вредности за Српски народ и Републику Српску.
Веома успешно је инплементирана стратегија "Одбрана и заштита Републике Српске од даљњег урушавања и нестајања", демократско-политичко-медијским средствима, а према демократским принципима Европе. Једна од последица ове инплементиране стратегије је Културоцид и Етноцид, који су извршиле унитарно-централистичке-бошњачко-Босанске БиХ организације ЦИК, РАК и СУД БиХ на челу са директорима Муслиманима: Суадом Арнаутовићем, Кемалом Хусеиновићем и Неџадом Поповцем над Српским медијима ВИКОМ РТВ, Српском Напредном Странком Републике Српске и њеним Председником Академиком Доц. Др Винком Перићем. Овај Етноцид је потврђен од релевантних институција у Америци и укомпонован је у мондолошке стратегије и интересе. Научни рад на ову тему је прихваћен и потврђен на Међународном научном скупу у Бања Луци 19.10.2013. године, и објављен је у зборнику радова "Како превазићи говор мржње", УДК 316.647:32.019.51(497.6) страна 209-223.
Постигнутим резултатима смо оборили тезу, да страни фактор баш све усмерава против интереса Српског народа. Ми смо практично доказали да већина политичких потеза зависи од наших Српских политичара, и да у већини случајева поседују карактеристике са почетка или врха овог текста. Али политичаре и власти остављамо историји и својим проблемима.
Ми, научно-стручни радници, коректни патриотски привредници, у оквиру другог и трећег НВО сектора покренули смо, или настављамо и обједињујемо идеје: Гарашанина, Монархије, Тита, Меморандума САНУ, Парошког, Милошевића, Шешеља, Перића и других патриота, о чврстом вертикалном повезивању невладиног и привредног сектора Српског националног корпуса.
Легалитет овој идеји проналазимо у вечитим жељама и тежњи свих народа на свету да буду у заједништву, па зашто би то право било ускраћено Српском народу без обзира на различитости, веро-или атеистичку исповест и тренутну (2014.) територијалну расцепканост.
Осмишљена је стратегија (према принципима "демократског централизма уз уважавање свих прокламованих грађанских слобода") за сарадњу, обједињавање, заштиту, и јачање укупног Српског националног, пословног, духовног, културног и територијалног корпуса на Балкану под називом "СРПСКИ ПИЈЕМОНТ", који би као озбиљно, стручно и јако тело могло да меродавно, коректно и конкретно тражи своје место и сарадњу пре свега са комшијама, Европом, као и са Истоком и са Западом.
Носиоци ове демократске иницијативне и активности су: Удружење приватних послодаваца Републике Српске (www.уппрс.биз), Председник Академик Доц. Др Винко Перић (www.винкопериц.цом), Центар за стратешка истраживања националне безбедности ЦЕСНА-Б, Београд, Директор Академик Проф. др Слободан Нешковић, Европски дефендологија центар Бања Лука, Председник Проф. др Душко Вејновић, са великим бројем патриотских институција, НВО организација, Академија, Академика, Научних радника и грађана са свих расцепканих територија Српског националног корпуса.
Активности Иницијативног одбора НВО сектора Републике Српске од 2008. године су катализаторски и двокомпонентно научно појачане конституисањем Научног одбора у Градишци дана: 03.11.2013. године. (Документарни филм серије "Време-људи-документи ВИД 100-ИИ-2013. у Продукцији ВИКОМ РТВ)
Анализу стања, укупну идеју, предлоге и закључке су дали, а верификовала је Научно-Академска "Прва међународна научно-стручном Конференција другог привредног и трећег НВО сектора Републике Српске и Србије у Градишци, на Сави, Република Српска, дана: 30.11.2013.године, коју је отворио Потпредсдник Републике Српске Проф. др Емил Влајки и на којој су узели учешћа преко 50 еминентних Академика, професора, доктора и других научних и стручних патриотских радника. (Документарни филм: ДВД 100-ИИИ-2013. у Продукцији ВИКОМ РТВ).
Закључци ове Прве научне конференције:
1. Чврсто организовање и повезивање патриотских националних и струковних невладиних организација у оквиру закона своје територијалне јединице.
2. По принципу „Демократског централизма“ вертикално организовање НВО организација из тачке 1. у једну (Унију, Савез, Сабор. . .), легалну, легитимну и правну организацију „СРПСКИ ПИЈЕМОНТ“, путем својих Председника и представника у управном одбору, Сабору, Скупштини...
3. Седиште Српског пијемонта је у Градишци, на Сави, као географском центру и најзападнијој (за сада) Српској тачки и центру бројних комуникација Балкана и Европе.
4. Наставити и следити искуства Удружења приватних послодава Републике Српске, који су на челу Иницијативног одбора НВО сектора Републике Српске и раде од 2008. године, по сличном принципу.
5. Конституисати и правно легализовати јединствену и јаку НВО организацију трећег грађанског сектора са саветодавним и извршним органима у којима би мишљења, ставови, стручњака из науке, праксе са искуством имали доминантну улогу.
6. Управни одбор, по потреби и процени би именовао најстручнију „Српску Алтернативну Владу" или Српску Владу у сени“ ...
7. Организација у свим руководствима инперативно треба имати доказане стручњаке и научнике, чији резултати рада и активности потврђују Српски патриотизам, који није против других.
8. Остварити чврсту сарадњу са Академијама наука, Универзитетима, Институтима, Српском православном црквом, Крунским саветом, медијима, привредницима и дијаспором.
9. Остварити плодну сарадњу са другима институцијама, властима, нацијама и грађанима, како на Балкану тако у Европи и Свету.
Како опстати, како да мали народи остану бар неутрални и ван сукоба? Имају ли Срби избор? Који избор су до сада историјски имали: Исток или Запад, или Запад или Блиски исток? Или, можда…? У сваком случају за српски национални корпус остаје неминовност: чврста и снажна хомогенизација на Балкану, јер се једино тако може постићи максимум могућег у предстојећем финалу четвртог светског рата и финалним престројавањима на Балкану.
Међутим, бићемо слободни да поред свих наведених изазова устврдимо да нам једно мора бити императив и приоритет, а то је стварност, чврсто заједништво и трајност укупног Српског корпуса. Закључци Прве научне Конференције морају што пре бити проведени у праксу.
„СРПСКИ ПИЈЕМОНТ“ треба бити трајна водиља и програмска парадигма наше практичне опстојне стварности и судбинске неопходности, да не доживимо судбину Хазара.
Молимо све патриотске невладине организације, политичке партије којима је ова идеја блиска, као и појединце на Балкану и дијаспори да нам се придруже, дају своје коментаре, мишљења, сугестије и приједлоге, те равноправно и коректно учествују у свему!
Размислите о себи и о реченици нашег Српског генија: "Благо оном ко до вијека живи, имао се рашта и родити"
ИНИЦИЈАТИВНИ ОДБОР