15/06/2026
Успјешан рад и континуитет: МАРКО ВИДИЋ И ДАЉЕ НА ЧЕЛУ ЛОВАЧКОГ УДРУЖЕЊА „ВУЧЈАК“
Ловачко удружење /ЛУ/ „Вучјак“ одржало је данас своју редовну извјештајно-изборну скупштину, на којој су сумирани резултати рада у протеклом периоду, усвојени кључни извјештаји те изабрано ново руководство које ће водити удружење у наредном четворогодишњем мандату.
Једногласном одлуком присутних делегата, повјерење за нови предсједнички мандат поново је указано досадашњем предсједнику Марку Видићу. Скупштина је такође изабрала ново скупштинско руководство, као и чланове радних тијела удружења, чиме је комплетиран тим за предстојеће активности.
Ане Михајлов једногласно је изабран за предсједника Скупштине ЛУ, док ће дужност његовог замјеника обављати Триво Трифковић и Илија Зечевић. За главног ловника изабран је Драго Шукурма.
Током радног дијела сједнице, ловци су анализирали постигнуто на пољу резултата рада и финансијских показатеља у удружењу при чему је оцијењено да су прилике у удружењу изузетно стабилне а рад успјешан.
Након реизбора за четврти мандат, присутнима се обратио стари-нови предсједник Марко Видић, изразивши захвалност на великом повјерењу и подршци колега ловаца.
- Имао сам велику подршку ловаца из свих секција да и даље останем на челу ловачког удружења. Као и до сада, водићу рачуна да останемо чувари природе, да водимо бригу о дивљачи, да остварујемо добру сарадњу са грађанима. Наша главна мисија остаје непромијењена, тако да вјерујем да ће и овај мандат бити успјешан -, казао је Видић.
Говорећи о усвојеном финансијском и извјештају о раду, Видић је истакао да су показатељи позитивни, те је изразио захвалност колегама ловцима, локалној заједници и републичким институцијама на подршци.
- Имамо добре резултате захваљујући локалној заједници и начелнику општине, помажу нам Ловачки савез и Министарство пољопривреде, шумарства и водопривреде Републике Српске, тако да су финансијске прилике позитивне. Домаћински се односимо према средствима и настојимо да из властититих прихода обнављамо ловачке куће и ловно-техничке и ловно-узгјне објекте -, навео је Видић.
Он је додао да ће ловци Брода и у наредном периоду бити максимално посвећени заштити дивљачи и очувању природе као и промоцији ловства.
- Прије 12 година имали смо 281 члана, а сада 491. Бројке довољно говоре да смо успјешно радили на промоцији нашег удружења и ловства уопште, као и подмађивању чланства што сматрам великим успјехом за свако ловачко удружење -, рекао је Видић.
На скупштини су заслужним поједнинцима уручена признања у знак захвалности за заслуге и допринос унапређењу ловства, заштити дивљачи, подршку раду ловачког удружења, као и за нарочито истакнут рад који је оставио неизбрисив траг на унапређењу ловства, ловне етике, заштите дивљачи и природе.
Златни ордени уручени су Драги Џабићу, Бориславу Броћило, Сави Минићу, Марку Видићу, Миленку Пантићу и пострумно Мируну Јовичићу и Мири Видичевићу.
Сребрни ордени додијељени су Триви Пивашу, Радивоју Зарићу, Сејфудину Жепчану и постхумно Душану Бјелици и Предрагу Међедовићу.
Бронзани орден понио је Вид Зарић, док су захвалнице уручене Славки Микачу, Ненаду Јелићу, Зорану Ђукићу, Марку Радовановићу и Остоји Броћило.
Плакете су уручене начелнику општине Брод Милану Зечевићу, Илији Јовичићу, Зорану Видићу, Николи Алексићу, Петру Броћиловићу, Љубомиру Лончару, Сави Веселиновићу, Бранку Панићу и Петру Видићу.
Извор: radio brod