29/05/2026
Veče puno dobrog raspoloženja, radosti i emocija
U četvrtak 28. maja, u Domu omladine u Banjaluci, održano je humanitarno veče koje su organizovali udruženje za podršku porodicama djece i osoba sa poteškoćama u razvoju „ Plavi svijet „ Banjaluka i ansambl" Prijatelji sa Vrbasa " Banjaluka.
Posebnost ove večeri je bila u tome da su nosioci programa i glavni učesnici u programu bila upravo djeca iz ovog udruženja čime se daje aktivan doprinos njihovom uključivanju u svakodnevne životne aktivnosti.
Publiku u prepunom holu Doma omladine, ispred Ansambla "Prijatelji sa Vrbasa " Banjaluka, pozdravio je predsjednik Zlatko Trožić.
Gospođa Božidarka Tomašević, predsjednica udruženja „ Plavi svijet „ je otvorila manifestaciju.
Na veliku radost publike, kao vokalni solisti, to veče su se predstavili: Matija Novković, Anika Vujičić, Marko Lazić, Marko Jorganović, Marija Savić i Živadinka Žića Janković koja je, sa posebnom plesnom koreografijom, nastupila sa ženskom vokalnom grupom „ Belle Done „ koja je bila specijalni gost koncerta. Pavle Burić je imao solo tačku na električnom klaviru.
Uz poznatu pjesmu „ Moji su drugovi...“ Momčila Bajagića Bajage djeca, njihovi roditelji i prijatelji i prisutna publika se se dodatno zabavili uz popularni „ vozić „.
Po završetku koncerta Božidarka Tomašević, predsjednica udruženja „ Plavi svijet „, je bila oduševljena kako atmosferom, tako i uspješnim nastupima djece. Istakla je da su to veče prikupljena i značajna finansijska sredstva neophodna za uspješan rad udruženja.