17/04/2025
🌿 EKO ŠETNJA Trešnjik 2025 🌿
Više od 70 mladih se prošlog vikenda bavilo aktivizmom, čistilo prirodu od smeća, te poslalo snažne poruke protiv nasilja u društvu.
Kroz šetnju od centra Banjaluke do izletišta Trešnjik, zajedno smo čistili prirodu od smeća, ali i slali glasnu poruku protiv nasilja.
Jer vjerujemo da zdrava okolina ide ruku pod ruku sa zdravim društvom. ✊🌍
Kampanjom „OČISTIMO: Prirodu od smeća, društvo od nasilja“ pokazali smo da promjena počinje korakom – doslovno.
A simbolično smo bacili i ružne poruke koje svakodnevno čujemo – one koje vrijeđaju, umanjuju, isključuju.
One nemaju mjesta ni u prirodi, ni u našem društvu.
Hvala svima koji su hodali, čistili, pričali i širili ovu važnu poruku. 🌱
Hvala i u saradnji sa kojima smo organizovali ovu sjajnu aktivnost u sklopu manifestacije Dani studenta na Univerzitetu u Banjoj Luci
The event (Campaign) was implemented within Future4Youth project, financed by BAWAG and Marie Ebert Stiftung implemented by CARE Balkans in cooperation with (Perpetuum mobile - Institute for Youth and Community Development). CARE International Balkans