04/06/2026
W ubiegłą sobotę świętowaliśmy w naszej szkole „Dzień Dziecka”. Zamiast tradycyjnych zajęć lekcyjnych uczniowie mieli okazję wziąć udział w różnego rodzaju atrakcjach zorganizowanych dla nich przez Komitet Rodzicielski. Całość projektu „Dnia Dziecka” została pokryta z Funduszy Polonijnych Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.
Ogromnie dziękujemy Konsulowi Generalnemu – Panu Piotrowi Rakowskiemu, wicekonsulowi – Panu Mariuszowi Stus oraz pozostałym pracownikom Konsulatu Generalnego w Sydney za wsparcie tej wyjątkowej inicjatywy.
O godzinie 9:30 dzieci spotkały się z bohaterami książeczki wybranej w tym roku do Narodowego Jednoczesnego Czytania w Australii pt. „Luna Roo”. Główną bohaterką była piłkarka – Luna Roo. Książeczka została przetłumaczona na język polski, a jej tematyka pokazuje, jak ważne w życiu są pracowitość i wytrwałość w dążeniu do celu.
Kolejnym wydarzeniem była prezentacja różnego rodzaju eksperymentów z zakresu fizyki i chemii. Dzieci były zachwycone! Zresztą nie tylko one – cały pokaz angażował uwagę nas wszystkich, bo naprawdę dużo się działo. Były wybuchy, zamrożony banan, który stał się młotkiem, krusząca się sałata i wiele, wiele innych eksperymentów.
Zajęcia przeprowadzone przez Panią z Creative Science to był naprawdę strzał w dziesiątkę!
Ostatnim punktem dnia było spotkanie z Pierogiem Włodkiem i jego przyjaciółką Delicją, a po nim – ZUMBA dla wszystkich: małych i dużych. Dziękujemy Panu Michałowi i Pani Celince, którzy wcielili się w postacie tej dwójki bohaterów. Jak zwykle była wspaniała energia i dużo, dużo świetnej zabawy.
Na zakończenie każde dziecko zostało obdarowane upominkiem przygotowanym przez naszą wspaniałą mamę – Panią Dominikę Smutek, Przewodniczącą Komitetu Rodzicielskiego. Ach, ile radości było z otwierania paczek!
Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do sukcesu tego dnia. Nie sposób wymienić tutaj wszystkich, ale wiedzcie, że każdej i każdemu z Was z całego serca za wszystko DZIĘKUJEMY!