19/08/2024
Czas na podsumowanie Festiwal Kulinarno-Kulturalnego Fiesta Smaków Produktów Regionalnych w Brzegu. Idea budowania tożsamości mieszkańców Powiat Brzeski, promocja lokalnych rzemieślników w tym rozwój kultury lokalnej i regionalnej, przyniosła z każdą edycją coraz lepsze efekty.💞 Przede wszystkim świadomość tego czego kupujemy i sięgania po produkty z okolicznych wsi i miasteczek, ale przede wszystkim wspierające interesy rodzinne naszego regionu.
Pogoda w większości edycji stawiała nam wysoko poprzeczkę organizacyjnie ⛈☀️💨 , natomiast nasi wszyscy wystawcy dzielnie dali radę i stanęli na wysokości zadania, aby wszystko się udało zgodnie z założeniami.
Pragniemy przy tym zaznaczyć iż całe wydarzenie odbyło się w pełnym wolontariacie, a na reklamę mieliśmy okrągłe 0zł budżetu. To tylko dzięki naszym partnerom wydarzenia Brzeskie Centrum Kultury, Urząd Miasta w Brzegu, Powiat Brzeski, Opolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Winnica Jania wiedzieliście o tym wydarzeniu. Podziękowania należą się również TVP3 Opole, które dwukrotnie odwiedziło nasze wydarzenie umieszczając o nim informację w swoich serwisach oraz Violetta Jaskólska-Palus - Burmistrzyni Brzegu i innym udostępniającym informację o tym Festiwalu. Nie można też zapomnieć o ekipie młodych osób, którzy w niedzielę, w wakacje, potrafiła zmobilizować się i wstać często o 5 rano i rozkładać, zabezpieczać namioty, często w deszczu i wietrze, a wszystko, aby impreza mogła się odbyć - Panowie chapeau bas👏
Dla naszej młodej organizacji to na prawdę duże wyróżnienie i potwierdzenie że działamy we właściwym kierunku.💪
Kolejne działania przed nami, jesteśmy z masą nowych pomysłów i wyzwań. Baza wspierających nas osób oraz podmiotów jest z miesiąca na miesiąc coraz większa, co pozwala nam ignorować zazdrosne spojrzenia i rozwijać skrzydła. 🦅
Chcemy Was dalej zaskakiwać i organizować wydarzenia promujące w szczególności społeczność wiejską z ideą Slow Food International i skracania łańcucha dostaw.
Z Fiesta Smaków Produktów Regionalnych widzimy się już w przyszłym roku, do zobaczenia 😍