21/02/2025
Walne zebranie sprawozdawcze
21 lutego 2025 roku odbyło się walne zebranie sprawozdawcze jednostki OSP Ryczów-Kolonia. Otwarcia zebrania dokonał druh Andrzej Żak, który został wybrany na Przewodniczącego Zebrania. Protokolantem została druhna Marta Żak. W zebraniu uczestniczyło 21 na 39 członków.
Druhowie przedstawili sprawozdania z działalności Zarządu, z działalności bojowej, finansowe oraz Komisji Rewizyjnej za rok 2024.
Przedstawiono plany na rok bieżący. Ochotnicy udzielili absolutorium dla Zarządu. Podjęto stosowne uchwały.
W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście:
* Anna Pilarczyk - Burmistrz Miasta i Gminy Ogrodzieniec, Prezes ZOMG ZOSP RP w Ogrodzieńcu
* Maria Milejska -Wicestarosta Zawierciański, Członek ZOMG ZOSP RP w Ogrodzieńcu
* Beata Jakacz - Radna Rady Miejskiej w Ogrodzieńcu, Sołtys Ryczowa-Kolonii
* Henryk Karcz - Komendant Miejsko-Gminny ZOSP RP w Ogrodzieńcu
* Grzegorz Żak - Wiceprezes ZOMG ZOSP RP w Ogrodzieńcu
* Iwona Rajca - Sekretarz ZOMG ZOSP RP w Ogrodzieńcu
* Mł. bryg. Arkadiusz Spera - Komendant Miejskiego PSP w Piekarach Śląskich, Wiceprzewodniczący Powiatowej Komisji Rewizyjnej ZOSP RP w Zawierciu
* dh Marta Żak- Skarbnik ZOMG ZOSP RP w Ogrodzieńcu,
* dh Janusz Cholewa - Przewodniczący Komisji Rewizyjnej ZOMG ZOSP RP w Ogrodzieńcu,
* dh Sławomir Szlachta - Wiceprezes ZOMG ZOSP RP w Ogrodzieńcu
* dh Adam Piątek Członek Komisji Rewizyjnej ZOMG ZOSP RP w Ogrodzieńcu
Wręczono medale i odznaczenia za wysługę lat:
dh Agata Jagła - 5 lat
dh Małgorzata Piątek - 15 lat
dh Wacław Szeląg - 40 lat
Przekazano podziękowania i gratulacje. Głos zabrali zaproszeni goście. Dziękujemy za udział druhnom, druhom i naszym sympatykom, a także wszystkim, dzięki którym, strażackie spotkanie było tak udane.
Ze strażackim pozdrowieniem,
Kronikarz dh Magdalena Skubis