199 PDW "Zarzewie"

  • Home
  • 199 PDW "Zarzewie"

199 PDW "Zarzewie" 199 PDW „Zarzewie”🔥organizatorzy SKAUTOGRANIA🏐 hufiec PIAST Poznań - Stare Miasto⚜️

Na obozie zorganizowaliśmy wycieczkę rowerową.👀🚲 Łączna długość trasy wynosiła 4️⃣0️⃣km. Oczywiście nie odbyło się bez p...
23/09/2025

Na obozie zorganizowaliśmy wycieczkę rowerową.👀🚲 Łączna długość trasy wynosiła 4️⃣0️⃣km. Oczywiście nie odbyło się bez przystanków. Jakich❓❓ Pierwszym przystankiem było molo w Juracie, gdzie zjedliśmy przekąski🍔 i podziwialiśmy widoki 🌊. Później wyruszyliśmy w dalszą trasę. Drugim przystankiem był…ośrodek oporu w Jastarni. Na którego składają się 4️⃣ fortyfikacje. Do niektórych mogliśmy nawet wejść🔑. Naszym ostatnim punktem była miejscowość Kuźnica. Po tym przystanku zawróciliśmy z powrotem na nasze pole namiotowe 🏕️🏕️. A pogoda???🌈🌈 Idealna!

Projekt został dofinansowany ze środków ROHIS.

W piątek 15 sierpnia📅 wyruszyliśmy na kolejny już obóz wędrowny naszej drużyny! Tym razem wędrowaliśmy po wybrzeżu Morza...
26/08/2025

W piątek 15 sierpnia📅 wyruszyliśmy na kolejny już obóz wędrowny naszej drużyny! Tym razem wędrowaliśmy po wybrzeżu Morza Bałtyckiego🧜‍♂️, a naszą podróż rozpoczęliśmy od Międzyzdrojów⛴️.

Pierwszego dnia wyruszyliśmy na plażę, gdzie czekała na nas kuźnica🗣️, podczas której dyskutowaliśmy o sukcesie i o tym, czy ma on sens gdy nie towarzyszy mu szczęście, a następnie rozegraliśmy międzynarodowe spotkanie w siatkówkę! Następnego dnia - jak na wędrowników przystało wyruszyliśmy na wędrówkę🚶‍♂️, podczas której odwiedziliśmy Jezioro Turkusowe oraz Piaskową Górę, w międzyczasie odwiedziliśmy pozostałości wyrzutni V-3!🥷Po wędrówce sprawdziliśmy nasze umiejętności w szyciu!🪡

Nowy dzień to nowa wędrówka! Z takim motto po małych perypetiach dotarliśmy do Wisełki🐳, skąd szliśmy pięknym szlakiem podziwiając klify w Wolińskim Parku Narodowym! Następnie odwiedziliśmy Żubrowisko🦬.

W niedzielę trochę mniej intensywnie🫡, bo czas spędziliśmy przy budowie zamków z piasku🏯, a następnego dnia wyruszyliśmy do nowego miejsca…🔜🔜🔜

Nasz obóz powoli dobiega końcowi, dlatego czas na podsumowanie, co tam u nas słychać! 📞Zacznijmy od tego, że te wakacje ...
25/08/2025

Nasz obóz powoli dobiega końcowi, dlatego czas na podsumowanie, co tam u nas słychać! 📞

Zacznijmy od tego, że te wakacje oprócz wędrówek były pełne również zdobywania nowej wiedzy!🔭
Dh. Natalia oraz dh. Zosia ukończyły kurs drużynowych wędrowniczych, a dh. Zuzia ukończyła kurs drużynowych zuchowych organizowany przez zachpom_zhp😎. Oprócz tego dh. Zosia ukończyła kurs przewodnikowski!🫡

W wakacje podczas obozu 177 PDH "Baszta" im. Stefana Czarnieckiego drużynową 40 pSGZ została dh. Weronika!🟦

Na samym obozie również nie próżnowaliśmy - dh. Maks oraz dh. Zosia otrzymali obrzędowo Naramiennik Wędrowniczy. Dh. Gabrysia zamknęła stopień Harcerki Orlej, a kolejne próby otworzyli: dh. Natalia - próba na stopień Harcerki Rzeczypospolitej🇵🇱 oraz dh. Stasiu - próbę na stopień Harcerza Orlego🦅.

Wszystkim wędrownikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!❤️🖤

Dalsze obozowe przygody jutro o 19:09!🫡

Obecnie przebywamy na obozie🏕️, który jest zwieńczeniem roku harcerskiego 2024/25📆, ale zanim wyjechaliśmy na obóz zorga...
20/08/2025

Obecnie przebywamy na obozie🏕️, który jest zwieńczeniem roku harcerskiego 2024/25📆, ale zanim wyjechaliśmy na obóz zorganizowaliśmy ostatnią zbiórkę w tym roku, podczas której podsumowaliśmy sobie co się działo!😎

Rozpoczęliśmy na pętli, a następnie wyruszyliśmy nad jezioro Strzeszyńskie🛥️, gdzie czekał na nas quiz, gdzie mogliśmy się zmierzyć kto najlepiej pamięta co robiliśmy w tym roku🔥. Zaraz po tym czekał nas poczęstunek w postaci grilla! Najedzeni pograliśmy w siatkówkę, a następnie zmierzyliśmy się w planszówkach🕹️🎲.

A o obozie już niedługo🔜🔜🔜.

Ponad 80 km rowerem, jezioro, kajaki oraz urodziny drużyny🫨. Tak jednym zdaniem możemy opisać to, co działo się na nasze...
06/07/2025

Ponad 80 km rowerem, jezioro, kajaki oraz urodziny drużyny🫨. Tak jednym zdaniem możemy opisać to, co działo się na naszej czerówce!☀️

Ale zacznijmy od początku, spotkaliśmy się w czwartek 19 czerwca na pętli🚍, skąd wyruszyliśmy rowerami w stronę Wronczyna, który był celem naszej wyprawy🚵.

Po pokonaniu ponad 30 km przybyliśmy na pole namiotowe, a następnie udaliśmy się na kolację oraz jezioro! ⛵️

Piątek rozpoczęliśmy od gry terenowej, jednocześnie rowerowej, podczas której dokonaliśmy zwiadu okolicy! Następnie odbył się sąd harcerski, a dzień skończyliśmy kuźnicą na temat wojny!🥯

Sobota była równie intensywna! Po zjedzonym śniadaniu spakowaliśmy się, a następnie wyruszyliśmy w drogę, żeby dojechać do miejsca, skąd wypłynęliśmy kajakami po okolicznych jeziorach! 🏊

Wieczorem nadszedł czas na świętowanie 7-lecia naszej drużyny. Dh. Natalia przygotowała dla nas ognisko🔥, podczas którego poznaliśmy historię drużyny oraz jak do tego doszło, że z zastępu działającego w 174 PDH „Hetman” staliśmy się pełnoprawną drużyną wędrowniczą! 👨‍💼Na ognisku nie zabrakło również gościa specjalnego, namiestniczki wędrowniczej, a także byłej drużynowej - dh. Jagody!🔝

W niedzielę po posprzątaniu i spakowaniu się wyruszyliśmy w drogę powrotną do Poznania🔙🔙🔙.

Warto również dodać, że podczas wyjazdu otworzyliśmy kolejną próbę na HO oraz naramienniki wędrownicze!🤖

W sobotę 7 czerwca wyruszyliśmy na podbój siatkarskich boisk os. Sobieskiego pokazując tam nasze niesamowite zdolności!🏐...
29/06/2025

W sobotę 7 czerwca wyruszyliśmy na podbój siatkarskich boisk os. Sobieskiego pokazując tam nasze niesamowite zdolności!🏐

Wykorzystując zdobyte doświadczenie, które nabyliśmy grając na Skautograniu rozegraliśmy bardzo emocjonujące spotkanie🤯.

Mimo niepewnej pogody, nam udało się trafić na słoneczny i ciepły poranek!☀️

W sobotę 17.05.2025 udaliśmy się do Nowego Zoo w Poznaniu. Przez złą pogodę nie udało nam się zobaczyć wszystkiego🌧️, co...
02/06/2025

W sobotę 17.05.2025 udaliśmy się do Nowego Zoo w Poznaniu. Przez złą pogodę nie udało nam się zobaczyć wszystkiego🌧️, co chcieliśmy, ale kilka zwierząt udało nam się zobaczyć!👀 Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od karmienia surykatek, które żywią się mącznikiem. Następnie w drodze na kolejkę widzieliśmy parę innych zwierzątek🐭. Jak doszliśmy na przystanek, to w ostatniej chwili odjechała nam kolejka🚃, więc postanowiliśmy w oczekiwaniu na kolejną, odwiedzić pawilon zwierząt nocnych🌜. Mimo ciemności, wszystkie zwierzęta były aktywne i dobrze widoczne! Do słoniarni pojechaliśmy kolejką, gdzie obserwowaliśmy dwa duże słonie🐘. Zmierzając do wyjścia z zoo zobaczyliśmy jeszcze międzyinnymi tygrysa i wilki🐅🐺. Po wizycie w zoo wróciliśmy na os. Sobieskiego🚋.

Projekt został dofinansowany ze środków ROHIS.

🚨🚨🚨UWAGA DUŻO DZIWNYCH NAZW🚨🚨🚨🚨🚨🚨Nie do końca rozumiemy o co chodzi🚨🚨🚨W niedzielę 27.04.2025 odbyła się zbiórka „Brainro...
27/05/2025

🚨🚨🚨UWAGA DUŻO DZIWNYCH NAZW🚨🚨🚨
🚨🚨🚨Nie do końca rozumiemy o co chodzi🚨🚨🚨

W niedzielę 27.04.2025 odbyła się zbiórka „Brainrotowe śledztwo”🔎. Naszym zadaniem w czasie gry terenowej🥾 było zebranie postaci brainrot - Tralalero Tralala🦈, Bobritto Bandito🦫, Bombardiro Crocodillo🐊, Brr Brr Patapim🦶🏻, Burbaloni Luliloli🥥 oraz Lirili Larila🐘. Każda postać miała swój unikalny, nieprawdopodobny opis, charakterystyczne cechy oraz potencjalny motyw zbrodni🔪. Każda postać miała motyw zbrodni, ale która z nich faktycznie odważyła się jej dokonać?😳
To było naszym końcowym zadaniem - odnalezienie zagubionych zeznań świadków📜, a następnie na podstawie zeznań i kart postaci dojść do zbrodniarza👤. Okazało się, że porwania dilera kokosa z sąsiedniej wyspy🏝️ dokonała wyluzowana kapibara Burbaloni Luliloli🥥. Następnie została aresztowana przez włoską policję🚔.

Nie mogło nas zabraknąć na pierwszym w historii naszego hufca Biwaku Namiestnictwa Wędrowniczego PROPOLIS!🐝W kilkuosobow...
25/05/2025

Nie mogło nas zabraknąć na pierwszym w historii naszego hufca Biwaku Namiestnictwa Wędrowniczego PROPOLIS!🐝
W kilkuosobowym składzie udaliśmy się 14.04.2025 pociągiem do Mosiny🚂, gdzie odbywał się biwak. Na miejscu spotkaliśmy inne drużyny wędrownicze z naszego hufca oraz patrole wędrownicze z drużyn wielopoziomowych. Biwak rozpoczął się od obrzędowego ogniska🔥, na którym trochę się poznaliśmy👋🏻. W czasie ogniska musieliśmy opisać nasze drużyny na podstawie wylosowanego punktu Prawa Harcerskiego⚜️ oraz z tajnym zadaniem, które potem inne drużyny musiały zgadnąć🤔. Druga część ogniska podzieliła nas na patrole oraz przypomniała najważniejsze rzeczy dla wędrownika - Dewizę i Kodeks Wędrowniczy❤️. Po jak zwykle za krótkim śnie czekała nas wędrówka z grą terenową🥾l. Gra terenowa zaprowadziła nas aż do bazy hufca w Rogalinku. Tam, gotując obiad w kociołkach na ognisku mogliśmy popisać się naszymi umiejętnościami z kuchni polowej🥘. Po obiedzie czekały nas kalambury z wymyślonymi przez nas hasłami oraz postaciami do kolejnej gry👥. Co może być lepszego niż WGW i Among Us? Gra nocna zawierająca zarówno elementy WGW jak i gry Among Us!🌜 W czasie gry można było wcielić się w wiele różnych postaci mających różne nadzwyczajne umiejętności🪄. Po emocjonalnej grze nocnej czekał nas ostatni dzień biwaku, na którym posprzątaliśmy trochę miejsce noclegowe🧹 oraz otrzymaliśmy Plakietki Namiestnictwa Wędrowniczego PROPOLIS🐝, które otrzymują tylko uczestnicy corocznego biwaku⛺️. Już nie możemy doczekać się biwaku w kolejnym roku!❤️

W piątek 11.04.2025🗓️ wzięliśmy udział w wolontariacie przy 13. Biegu im. o. Józefa Jońca🏃🏻‍♀️🏃🏽‍♂️, który co roku odbyw...
23/05/2025

W piątek 11.04.2025🗓️ wzięliśmy udział w wolontariacie przy 13. Biegu im. o. Józefa Jońca🏃🏻‍♀️🏃🏽‍♂️, który co roku odbywa się w Zespole Szkół Zakonu Pijarów na Os. Sobieskiego🏫. Pijarzy, to szkoła, w której mamy swoją harcówkę, więc zawsze chętnie pomagamy w wolontariatach w czasie wydarzeń szkolnych😇.
Nasi wędrownicy razem z harcerzami z „Baszty” pomagali w rozstawianiu „miasteczka biegowego”. Poza tym mieliśmy swoje własne stoisko z grami i zabawami harcerskimi!⚜️

W piątek 21 marca wraz z 177 PDH "Baszta" im. Stefana Czarnieckiego wyruszyliśmy do bazy Hufiec ZHP "Piast" Poznań - Sta...
04/04/2025

W piątek 21 marca wraz z 177 PDH "Baszta" im. Stefana Czarnieckiego wyruszyliśmy do bazy Hufiec ZHP "Piast" Poznań - Stare Miasto na specjalny biwak z okazji 40-lecia naszej kochanej Baszty!🫨

Biwak rozpoczęliśmy od przejazdu legendarnym autobusem lini 527🚌, a następnie czekała nas wędrówka! Po kolacji odbyło się świecznisko🕯️, a podczas niego trafiliśmy na plan serialu „40-latek Baszty”🤓. Tam dowiedzieliśmy się, że premiera serialu jest następnego dnia, a my nadal nie zaczęliśmy zdjęć🎥.

Naszym pierwszym zadaniem było stworzenie głównych aktorów, a następnego dnia ruszyliśmy do tworzenia serialu do którego jeszcze wrócimy!🎬

Po obiedzie nadszedł czas na przygotowania do przyjazdu gości, a wśród nich znaleźli się również byli członkowie „Zarzewia”👋. O godzinie 17:07 rozpoczęło się ognisko wraz z urodzinowym poczęstunkiem🎂🌭. W końcu nadszedł czas na premierę, a wraz z nią wspaniały występ naszych wędrowników😅, ale co działo się na premierze, zostaje na premierze🤫. Może na 50-lecie doczekamy się ekranizacji?🫡

Biwak zakończyliśmy sesją zdjęciową oraz apelem, a efekty można zobaczyć poniżej!👇

Address

Jana III Sobieskiego 114

60-688

Website

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when 199 PDW "Zarzewie" posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

  • Want your organization to be the top-listed Non Profit Organization?

Share