04/03/2026
Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze OSP Strachomin 🚒
W dniu 21.02.2026r. odbyło się Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Strachominie. Było to dla całej jednostki podsumowanie działalności z ostatnich pięciu lat, poprzedniego roku oraz przedstawienie planu pracy na kolejne lata.
Zebranie otworzył Prezes OSP, który na wstępie serdecznie powitał zaproszonych gości oraz wszystkich przybyłych druhów.
Podczas zebrania na samym wstępnie nowo przyjęte Druhny i Druhowie złożyli ślubowanie oraz przedstawiono sprawozdanie z kadencji w latach 2021-2025, działalności OSP za rok 2025, sprawozdanie finansowe, sprawozdanie Komisji Rewizyjnej. Po przeprowadzeniu głosowania Zarząd OSP uzyskał absolutorium, co było potwierdzeniem prawidłowego wykonywania powierzonych obowiązków.
Kluczowym punktem zebrania był wybór nowego zarządu. W ich wyniku wybrano Zarząd oraz Komisję Rewizyjną na lata 2026–2031, a także delegatów na Zjazd Oddziału Gminnego ZOSP RP oraz przedstawicieli do Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP. Kolejnym punktem zabrania było przedstawienie planu działaności na rok 2026 oraz plan finansowy na rok 2026.
Na zakończenie nie zabrakło podziękowań dla ustępującego Prezesa który pełnił funkcję ponad 20 lat. Druhowie złożyli wyrazy wdzięczności za lata bezinteresownej służby na rzecz jednostki.
Podziękowano również wszystkim zaproszonym gościom, Druhnom, Druhom za wsparcie oraz aktywne zaangażowanie w działalność jednostki.
Nowemu Zarządowi życzymy powodzenia oraz wytrwałości w wykonywaniu powierzonych obowiązków 🚒