28/05/2019
Drogie, Drodzy!
Czasem to, co dobre, kończy się zupełnie niespodziewanie. Jeszcze kilka miesięcy temu wydawało się, że dzięki dofinansowaniu nasze stowarzyszenie w końcu będzie mogło zacząć działać na pełnych obrotach. Niestety ostatnie walne zebranie członkiń zmuszone było podjąć uchwałę o likwidacji. Po nagłej, niezapowiedzianej rezygnacji całości dotychczasowego zarządu Strefy (trzech jego członkiń), nie udało nam się odnaleźć prawnej możliwości i zasobów osobowych, żeby bez przeszkód kontynuować działalność.
Podjęcie tej smutnej decyzji było dla nas bardzo trudne także dlatego, że Strefa Wenus z Milo miała w tym roku współuczestniczyć w kilku projektach. Jest nam bardzo przykro, że organizacje, które z nami współpracowały, muszą się teraz mierzyć z niezasłużonymi trudnościami.
Przepraszamy Was za zaistniałą sytuację i trzymamy mocno kciuki, żeby udało się pokonać wszystkie przeszkody!
Wszystkim, z którymi miałyśmy w tym roku realizować projekty oraz wszystkim tym, z którymi współdziałałyśmy w poprzednich latach, składamy wielkie, serdeczne podziękowania! Dziękujemy wszystkim organizacjom pozarządowym, instytucjom i prywatnym osobom, które przyczyniły się do powstania, trwania i rozwoju Strefy! Wasze wsparcie pozostaje bezcenne a to, co także dzięki Wam udało się osiągnąć Strefie, będzie trwać długo po jej zamknięciu!
Chcemy również zapewnić, że likwidacja stowarzyszenia nie oznacza, że osoby, które je tworzyły, przestają działać. Będziemy dalej aktywne i aktywni.
Planujemy też zorganizować imprezę pożegnalną, będziemy Was informować na bieżąco.
Jeszcze raz bardzo Wam dziękujemy za te kilka wspólnych lat!
Członkinie zwyczajne oraz członkinie i członkowie wspierający Stowarzyszenia Strefa Wenus z Milo