Ipolyi Arnold Alapiskola Ipolybalog

Ipolyi Arnold Alapiskola Ipolybalog Az Ipolybalogi Ipolyi Arnold Alapiskola kilenc évfolyamos teljes szervezettségű oktatási intézmény, amelyet jelenleg 10 község 118 tanulója látogat.

🐜 Erdei iskola - 3. nap 🐜A mai napon se tétlenkedtünk. Sok színes programmal folytattuk az élménygyűjtést. Volt benne eg...
10/06/2026

🐜 Erdei iskola - 3. nap 🐜
A mai napon se tétlenkedtünk. Sok színes programmal folytattuk az élménygyűjtést. Volt benne egy kis túra, sok-sok úszás, játék, jókedv, nevetés. Ráadásul még egy fellépés is belefért. Hiába, időnként előfordul, hogy több helyen kellene lennünk egyszerre. Ma ez is sikerült. Aki tud, az tud…

🐶Erdei iskola - 2. nap 🐶A mai napot egy rövid visszatekintővel indítottuk. Megosztottuk egymással az előző nap legszebb ...
09/06/2026

🐶Erdei iskola - 2. nap 🐶
A mai napot egy rövid visszatekintővel indítottuk. Megosztottuk egymással az előző nap legszebb pillanatait. A felfrissítő úszást követően útnak indultunk, s egy csodálatos időutazáson vettünk részt. Ellátogattunk Szentantalra, ahol megtekintettük a lenyűgöző Koháry-Coburg kastélyt. Mindannyian eljátszottunk a gondolattal, hogy mi lett volna, ha abba a korba születtünk volna… Hazatérve egy meglepetés-buli várt, ugyanis kis csapatunk egyik tagja tegnap ünnepelte 10. születésnapját. 🎂 S hogy ki lehet ő? A fotókból megtudjátok. 😎

🐸Erdei iskola - 1. nap🐸Hát eljött végre, amit már nagyon vártunk. Egy hét csak az osztállyal... Tanulás, de nem az iskol...
08/06/2026

🐸Erdei iskola - 1. nap🐸
Hát eljött végre, amit már nagyon vártunk. Egy hét csak az osztállyal... Tanulás, de nem az iskolapadban… Megérkeztünk, birtokba vettük, rendben találtuk. Kezdődhet az élménygyűjtés. A mai napra valót már be is gyűjtöttük. S hogy mit? Majd mesélnek a képek. 😎

2026.06.04. - Nemzeti összetartozás napja 2026Június 4-én – testvériskolánk szívélyes meghívására – Balassagyarmaton töl...
05/06/2026

2026.06.04. - Nemzeti összetartozás napja 2026

Június 4-én – testvériskolánk szívélyes meghívására – Balassagyarmaton töltöttük a nemzeti összetartozás napját. A Kiss Árpád Általános Iskola vendégeként egy nagyon szép nap elébe néztünk, még ha az időjárás reggelről nem is a legszebbik arcát mutatta. Az ünnepi nap programjaiban az Ipolyi Arnold Alapiskola valamennyi tanulója és pedagógusa részt vett, így a napot ismerkedéssel kezdtük. Minden osztály a vendéglátó iskola párhuzamos évfolyamának diákjaival ismerkedett, az ő segítségükkel tájékozódtak az iskolában. A megnyitón a Kiss Árpád Általános Iskola igazgatónője, Gálné Percze Katalin üdvözölt minket, majd Molnár Barnabás igazgató úr is köszöntötte a jelenlévőket, kiemelve ezen emléknap fontosságát. Majd az ipolybalogi iskola énekkarának bemutatkozása és a balassagyarmatiak iskoladalának eléneklése következett. A következő 3 órában sokszínű program várta tanulóinkat.

Az első és második osztályos tanulók a tornateremben töltötték a programot, mivel az esős időjárás miatt nem tudtunk kimenni a műfüves pályára. A gyerekek számára 10 különböző állomást alakítottak ki, amelyeken csoportokban haladtak végig. Összesen 10 csoport jött létre, egy-egy csoportban 10–15 gyermek vett részt. A csoportbeosztás színek alapján történt, így a mi tanulóink és a Kiss Árpád Iskola diákjai vegyesen dolgozhattak együtt, ami jó lehetőséget teremtett az ismerkedésre és az együttműködésre. Az állomásokon változatos és szórakoztató feladatok várták a résztvevőket: közös éneklés, ügyességi játékok, mesehallgatás, az Ipoly menti falvak keresése, puzzle kirakása, buborékfújás, valamint különféle sportos feladatok tették élménydússá a programot. A gyerekek nagy lelkesedéssel vettek részt a foglalkozásokon, és sok új élménnyel gazdagodtak.

A 3., 4., 5. osztályosok szintén 10 állomáson mérhették össze ügyességüket, ők a Palóc Ligetben találtak ideiglenes otthonra. Először félve csatlakoztak diákjaink a magyarországi tanulókhoz, de a feladatok megoldása közben feloldódtak, és jó csapattá alakultak. A legszórakoztatóbb feladatnak a zoknis „Mi marad a végén” és a labdás játék bizonyult. Volt kirakós, éneklős, táncos állomás, ahol ügyeskedtek a tanulók.

A 6-9. osztály diákjai városismereti sétára indultak. A két iskola diákjaiból véletlenszerűen létrehozott csoportokban tekintették meg a város nevezetes helyeit, épületeit, emlékeit, és minden állomáson egy-egy érdekes, ötletes feladattal kellett „megbirkózniuk”. Volt itt a palóc nyelvjárással kapcsolatos kérdés, puzzle, rovásírás „fordítása” latin betűs szövegre, a két várossal, ill. tanintézményeivel kapcsolatos kérdések stb. Nemcsak szórakoztunk tehát, hanem új ismereteket is szereztünk.

Ezenkívül iskolánk képviselői és a Hugyecz Zolcer Erika tanító néni által vezetett énekkar részt vettek a balassagyarmati központi ünnepségen, amelyre a Palóc Múzeum előtti országzászlónál került sor. Az ünnepi műsort az ipolybalogi és a balassagyarmati diákokból összeállt alkalmi kórus nyitotta meg, akik a Magyar vagyok c. dalt adták elő – nagy sikerrel.

A közös programok után finom babgulyás várt minket, majd – már tűző napsütésben – közösen énekeltünk és kiértékeltük a napot. Az igazgató asszony a további együttműködés és jó testvériskolai kapcsolat fontosságának hangsúlyozása mellett beszéde végén meghatódva mondta el, hogy az eddigi legszebb összetartozás napi ünnepe volt a mai, hisz határon innenről és a túloldalról érkezettek együtt szórakoztunk, közösen dolgoztunk, szereztünk új ismereteket; új barátságok, ismeretségek köttettek a fiatalok között. És talán ez is a lényege a napnak: tudjuk, érezzük, hogy egy nemzethez tartozunk, hisz ugyanazon a nyelven beszélünk, ugyanaz a történelmünk, kultúránk, hagyományaink, és közös a jövőnk is.

Hálásan köszönjük a meghívást, a programokat, a szívélyes vendéglátást!!!

Kelemen Mária, Molnár Veronika, Németh Ágota, Molnár Barnabás

Még több kép és videó:
https://alapiskola-regi.balognadiplom.sk/hu/multimedia/kep/iskolank-eletebol/2025-2026/2026-06-04-kiss-arpad-non/

2026.06.03. - SulirádióFigyelem, figyelem, itt az iskolarádió utolsó, rendkívüli adása a 2025/2026-os tanévben!Ma utoljá...
03/06/2026

2026.06.03. - Sulirádió
Figyelem, figyelem, itt az iskolarádió utolsó, rendkívüli adása a 2025/2026-os tanévben!

Ma utoljára szólt hozzánk a 9. osztály sulirádiója a stúdió mikrofonján keresztül, de ma nem a szokásos híreket, zenéket vagy hirdetéseket hozták el nekünk, hanem megosztották velünk gondolataikat és érzéseiket.

Elbúcsúztak és egyben köszönetet mondtak a diáktársaiknak és tanáraiknak a rengeteg közös emlékért és a felejthetetlen diákévekért. S egyben átadták a stafétát a 8. osztálynak.

Gyurkovics Jázmin a 8. osztály nevében pedig sok sikert kívánt nekik, és átvette az iskolarádió vezetését.

Hála és köszönet jár Bolgár Erika és Szecsei Csilla tanító néniknek a folyamatos biztatásért, útmutatásért és az adások gördülékeny lebonyolításért. Továbbá Tomi tanító bácsinak a hangosításért!

Köszönünk mindent! Hiányozni fogtok!

/A képeken a 9. osztály iskolarádiójának csapata./

Szecsei Csilla

https://alapiskola-regi.balognadiplom.sk/hu/multimedia/kep/iskolank-eletebol/2025-2026/2026-06-03-suliradio/

2026.06.02. - Lövészverseny - Honvédelmi többtusa – járási forduló – FehérkútAz idei honvédelmi csapatversenyen Alsófehé...
02/06/2026

2026.06.02. - Lövészverseny - Honvédelmi többtusa – járási forduló – Fehérkút

Az idei honvédelmi csapatversenyen Alsófehérkúton nyolc csapat mérte össze tudását. Az Ipolyisok csapata kiváló teljesítményt nyújtva a második helyen végzett. A csapat tagjai: Klacsó Marcel, Pölhös Izabella és Pölhös Gábor.

Egyéni versenyben a csapat legfiatalabb tagja, Klacsó Marcell is remekelt, és a képzeletbeli dobogó harmadik fokára állhatott fel.

Szívből gratulálunk a csapat minden tagjának!

Molnár Barnabás

Még több kép:
https://alapiskola-regi.balognadiplom.sk/hu/multimedia/kep/szakkorok/lovesz/2025-2026/2026-06-02-honvedelmi-tobbtusa-jarasi/

2026.06.01. - GyereknapMa gyereknapot tartottunk az iskolában. A reggel ugyan szomorúan, esővel indult, de szerencsére a...
01/06/2026

2026.06.01. - Gyereknap

Ma gyereknapot tartottunk az iskolában. A reggel ugyan szomorúan, esővel indult, de szerencsére az égiek kegyesek voltak hozzánk, és hamarosan elállt az eső, sőt, kifejezetten barátságos időjárás kísérte végig a napunkat. 😊

A programok már a nap elején izgalmasan indultak: tűzriadóval kezdtünk, amelyre a nyéki önkéntes tűzoltók érkeztek. Bemutatót tartottak, mentési és ellátási feladatokat mutattak be, sőt a gyerekeknek lehetőségük nyílt kipróbálni a tűzoltást is!

Nem sokkal később egy ló is érkezett gazdájával ( Pásztor Rebeka), aki látványos bemutatót tartott, majd a gyerekek ki is próbálhatták a lovaglást. Közben finom reggelivel vártuk őket: hot-dog ( Bartal Péter és párja Kmeť Orsolya, Nagy pékség - kenyér kifli, Zsigmond Gabriella), limonádé, majd sütemények és pogácsák kerültek elő – ezúton is hálásan köszönjük a kedves szülők felajánlásait:
Angelika Bodžár
Anita Vinger
Daniela Balážová
Loretta Pástor
Vivien Bugyi
Varga Kinga
Marietta Kazimirova
Alexandra Szebellai

10 óra körül megérkezett az AM Autósiskola is, és Ambróz bácsi segítségével a gyerekek belekóstolhattak abba, milyen a volán mögött ülni. Ezután édes, hűsítő dinnyével leptek meg minket, köszönjük a Lelkiatyának a figyelmességet! 🍉

Ebéd előtt mindenki szabadon választhatott a programok közül: lehetett tűzoltóautóba ülni, lovagolni, autót vezetni, vagy éppen a buborékfújó gép körül játszani, és elkapni a rengeteg színes buborékot, köszönet a kedves névtelen szponzornak ezért az élményért!

Az ebéd sem volt mindennapi: finom gulyásleves készült bográcsban. Köszönjük Tomi és Józsi tanító bácsinak a főzést, igazán ízletes lett! 👏

Ebéd után újabb meglepetés érkezett: a Mancsőrjáratból Chase ( Maskot Ipolynyék )látogatott el hozzánk! A gyerekek együtt táncoltak vele és közös fotók is készültek, hatalmas élmény volt! 🐾

Ezúton szeretnénk köszönetet mondani minden pedagógusnak a szervezésért és a felügyeletért, Katinkának és Betkának a folyamatos segítségért, valamint a konyhai dolgozóknak, akik minden eseményen aktívan részt vesznek. Külön köszönet illeti a nyéki önkéntes tűzoltókat is a fantasztikus bemutatóért!

Úgy érezzük, egy igazán tartalmas, élményekkel teli napot zártunk. Ennyi program, ennyi segítő szülő és támogató, szívből hálásak vagyunk mindenkinek! 💙

A habparty az időjárás miatt most elmaradt, de hamarosan bepótoljuk! 😉
Bolgár Erika
Még több kép:
https://alapiskola-regi.balognadiplom.sk/hu/multimedia/kep/iskolank-eletebol/2025-2026/2026-06-01-gyereknap/

Address

Fő Utca 294
Balog
99111

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Ipolyi Arnold Alapiskola Ipolybalog posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Organization

Send a message to Ipolyi Arnold Alapiskola Ipolybalog:

Share