SZIJUK
(Székelyudvarhelyi Ifjú Unitáriusok Klubja)
Kezdetben vala a sötétség… és az Úr szóla: Udvarhelyi Fiatalok! Ímé megteremtem nektek a lehetőséget: adok számotokra mindent, mit ti halandók földi jónak neveztek, és uralkodjatok rajta, töltsétek be vele mindenki szívét, a sajtót, a templom csendjét, és öltsétek magatokra az új ember képét, amely nem más, mint… a „szijukos fiatal”!
És látá Ist
en, hogy ez jó!
És történt, hogy a szijukosok szaporodának és sokasodának a Székely Fővárosban, és betőlte mindent az ő nagy nevük. Ahogyan pedig az Úr parancsolá, minden hetedik napon (melyet ők csütörtök névvel illetének) összegyűlének s hangos jókedvvel áldozának az öröm és szórakozás istenének.
És látá ismét az Isten, hogy ez jó!
Öregbíté tehát Isten az ő nagy nevüket ODFIE rendezvényekkel, díjakkal, általuk rendezett Színjátszó Napokkal, Ifjúsági Napokkal, Ifjúsági istentiszteletekkel, kirándulásokkal, fellépésekkel, előadásokkal…
E székelyföldi Kánaán pedig fellegvárává válék az unitárius ifjúsági életnek, mert a sok színes program, a féktelen jókedv és állandó tettrekészség láttán még maga az Úr is elérzékenyült vala.
Így történhetett hát, hogy e közösség napról-napra erősebbé és gazdagabbá válék imádván az Istent (akiről tudni vélik, hogy unitárius) és szolgálva az embert, a fiatalt, egyházat és nemzetet.
Ámen