11/06/2026
‼ 𝟏𝟕 𝐈𝐔𝐍𝐈𝐄 𝐄𝐒𝐓𝐄 𝐙𝐈𝐔𝐀 𝐈̂𝐍 𝐂𝐀𝐑𝐄 𝐈𝐄𝐒̧𝐈𝐌 𝐂𝐀̂𝐓 𝐌𝐀𝐈 𝐌𝐔𝐋𝐓̧𝐈 𝐈̂𝐍 𝐒𝐓𝐑𝐀𝐃𝐀̆!
✅În ultimul an școlar Guvernul României şi partidele politice care l-au sprijinit nu au făcut altceva decât să ne umilească!
📢Acum, prin noua lege de salarizare, guvernanții vor să dea lovitura decisivă învățământului preuniversitar: înghețarea veniturilor pentru cel puțin 5 ani și eliminarea unor drepturi salariale legitime!
‼ Singura șansă pe care o mai avem acum este aceea de a protesta în stradă!
✍ Nemulțumirea trebuie manifestată prin implicare directă!
🔈Haideţi în număr cât mai mare, la protestul organizat de federațiile sindicale, în data de 17 iunie, în Piaţa Victoriei!
👉Participăm împreună la protest pentru a ne apăra demnitatea și statutul socio-profesional, călcate în picioare de clasa politică!
☑ Este momentul în care doar împreună, în număr cât mai mare, putem răsturna decizia Guvernului care poate distruge iremediabil învățământul românesc!
𝐈̂𝐌𝐏𝐑𝐄𝐔𝐍𝐀̆ 𝐋𝐔𝐏𝐓𝐀̆𝐌 𝐏𝐄𝐍𝐓𝐑𝐔 𝐄𝐃𝐔𝐂𝐀𝐓̧𝐈𝐄, 𝐃𝐄𝐌𝐍𝐈𝐓𝐀𝐓𝐄 𝐒̧𝐈 𝐑𝐄𝐒𝐏𝐄𝐂𝐓!