Fundacja Niepowtarzalni

Fundacja Niepowtarzalni Wspieramy osoby z niepełnosprawnościami i chorobami rzadkimi oraz ich rodziny. Razem tworzymy wyjątkowe jutro!

Link do zakupu bransoletki NIEPOWTARZALNA: https://sadva.pl/content/41-wsparcie-fundacji-niepowtarzalni

Za nami wspaniały dzień pełen radości, sportowych emocji i integracji! 💙⚽Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami, wzięl...
13/06/2026

Za nami wspaniały dzień pełen radości, sportowych emocji i integracji! 💙⚽

Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami, wzięli udział i wsparli piknik integracyjny oraz turniej „Niepowtarzalni w grze”. Wasza obecność stworzyła wyjątkową atmosferę! 🙌

Zobaczcie naszą fotorelację 📸
Do posta wrzucamy kilka zdjęć, a całą resztę znajdziecie w albumie:
https://photos.app.goo.gl/BvA96oFwsG3DqfKV7

A jeśli macie swoje fajne zdjęcia z wydarzenia — szczególnie z rozdania nagród 🏆 — będzie nam bardzo miło, jeśli się nimi podzielicie. Możecie dorzucić je do albumu albo wrzucić w komentarzach pod postem 📷

Jak było? Chyba najlepiej widać to po uśmiechach na twarzach! 😊 Działo się naprawdę dużo: były dmuchańce, malowanie twarzy, oficjalny turniej oraz mini turnieje organizowane spontanicznie przy każdej wolnej bramce. Nie zabrakło też pysznego jedzenia i orzeźwiających lemoniad dla wszystkich, którzy potrzebowali chwili regeneracji po grze, zabawie i kibicowaniu 🍋🍽️

Pogoda pod koniec trochę pokrzyżowała nam plany, ale nasi dzielni piłkarze grali do ostatniej „mokrej nitki”! 🌧️⚽💪

Gratulujemy drużynom: Klub Piłkarski Bór Oborniki Śląskie , WKS Śląsk Wrocław Bez Barier , GOKiS Kąty Wrocławskie-sekcja piłki nożnej dla osób z niepełnosprawnościami , Jow-Med Marcin Bulak

Dziękujemy partnerom wydarzenia: SADVA , Bidfood Farutex , Bank Spółdzielczy w Obornikach Śląskich , Ośrodek Sportu i Rekreacji w Obornikach Śląskich , Obornicki Ośrodek Kultury , Ireneusz Czerwiński

Zadanie wspófinansowane przez: Gmina Oborniki Śląskie

Fot. Katarzyna Koszelnik

10/06/2026

Zawodnicy, ich rodzice, organizatorzy, władze miasta oraz partnerzy zapraszają na wyjątkowe wydarzenie!
Obejrzyj filmik, aby dowiedzieć się więcej :)

📅 13 czerwca 2026 r.
🕛 godz. 12:00–15:00
📍 Stadion Miejski w Obornikach Śląskich, ul. Wolności

💚 Partnerami wydarzenia są: SADVA Bidfood Farutex Bank Spółdzielczy w Obornikach Śląskich Obornicki Ośrodek Kultury Ośrodek Sportu i Rekreacji w Obornikach Śląskich MiLove Dogoterapia Ireneusz Czerwiński

🏛️ Zadanie jest współfinansowane przez Gmina Oborniki Śląskie .

Dołączysz :)?
Kliknij tutaj -> https://fb.me/e/5SbjbOnf3

08/06/2026

💚⚽ NIEPOWTARZALNI W GRZE! ⚽💚

Już 13 czerwca zapraszamy Was do Obornik Śląskich na wyjątkowy piknik integracyjny i turniej piłki nożnej drużyn osób z niepełnosprawnościami.

To wydarzenie powstało, ponieważ wierzymy, że każdy człowiek zasługuje na swoje miejsce w społeczeństwie.
Na miejsce na boisku.
Na miejsce w szkole.
Na miejsce wśród rówieśników.

Dołącz do wydarzenia tutaj: https://fb.me/e/6VOEPGuOn

Przypominamy, że każdy z nas jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Niezależnie od tego, czy porusza się szybciej czy wolniej, mówi więcej czy mniej, potrzebuje większego wsparcia czy radzi sobie samodzielnie.

Każdy rodzic marzy o tym samym – aby jego dziecko było szczęśliwe, akceptowane i mogło z uśmiechem patrzeć w przyszłość. Aby nie było wyśmiewane, pomijane czy oceniane przez pryzmat swoich trudności, ale dostrzegane za to, kim naprawdę jest.

13 czerwca na Stadionie Miejskim w Obornikach Śląskich spotkają się drużyny osób z niepełnosprawnościami z różnych miast. Będą emocje, sportowa rywalizacja, zabawa i mnóstwo atrakcji dla całych rodzin.

Ale ten dzień ma jeszcze jeden ważny cel.

Chcemy wspólnie budować świat, w którym jest więcej akceptacji, życzliwości i zrozumienia. Świat, w którym różnorodność nie dzieli, ale wzbogaca.

Dla Ciebie to może być kilka godzin spędzonych na kibicowaniu, rozmowach i wspólnej zabawie.
Dla wielu dzieci i ich rodzin to coś znacznie więcej.
To poczucie, że są zauważeni. Że są ważni. Że należą do tej społeczności tak samo jak każdy inny.

Przyjdź. Kibicuj. Bądź z nami.

Pokażmy razem, że w Obornikach Śląskich jest miejsce dla każdego.
Akceptacja zaczyna się od obecności, a czasem jeden dzień potrafi zostać w czyimś sercu na bardzo długo. 💚💛

📅 13.06.2026
🕛 12:00–15:00
📍 Stadion Miejski w Obornikach Śląskich

⚽ Na boisku zagrają: Klub Piłkarski Bór Oborniki Śląskie Plus, WKS Śląsk Wrocław Bez Barier, GOKiS Kąty Wrocławskie-sekcja piłki nożnej dla osób z niepełnosprawnościami, Jow-Med Marcin Bulak.

💚 Partnerami wydarzenia są: SADVA Bidfood Farutex Bank Spółdzielczy w Obornikach Śląskich Ośrodek Sportu i Rekreacji w Obornikach Śląskich Obornicki Ośrodek Kultury,Ireneusz Czerwiński

🏛️ Zadanie jest współfinansowane przez Gmina Oborniki Śląskie.






Dziś chcemy zachęcić Was do wysłuchania wyjątkowej bajki „Miś i Głodomorek”, która w prosty, ciepły i bardzo poruszający...
27/05/2026

Dziś chcemy zachęcić Was do wysłuchania wyjątkowej bajki „Miś i Głodomorek”, która w prosty, ciepły i bardzo poruszający sposób pomaga zrozumieć, czym jest zespół Pradera-Williego („chorobą wiecznego głodu”).

Historia została zainspirowana prawdziwą historią Frania, synka Amelia Trojanowska-Boczar 🧡

To bajka nie tylko dla dzieci.
To bajka dla rodziców, nauczycieli, terapeutów, kolegów, koleżanek i wszystkich tych, którzy chcą lepiej zrozumieć, że nie każdą chorobę widać na pierwszy rzut oka.

„Miś i Głodomorek” pięknie pokazuje, jak ważne są empatia, cierpliwość, akceptacja i mądre wsparcie. Pomaga też rozmawiać z dziećmi o różnorodności, trudnościach i tym, że każdy z nas może potrzebować czegoś innego.

Zachęcamy Was do wysłuchania i puszczenia tej bajki dzieciom — w domu, w szkole, w przedszkolu, w gabinecie terapeutycznym.
Im więcej zrozumienia, tym mniej oceniania.

Im więcej świadomości, tym więcej bezpieczeństwa dla dzieci takich jak Franio, Olek i wiele innych osób z zespołem Pradera-Williego.

🎧 Bajkę znajdziecie tutaj:
https://www.youtube.com/watch?v=gwq4jrIte2Q
Podajcie dalej — niech ta historia dotrze do jak największej liczby osób 🧡

„Miś i Głodomorek” to ciepła opowieść o przyjaźni, wsparciu i chorobie, której na pierwszy rzut oka nie widać.W przystępny i delikatny sposób pomaga dzieciom...

Z ogromną radością zapraszamy Was na wyjątkowy piknik z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego i Dnia Dziecka, który wspó...
24/05/2026

Z ogromną radością zapraszamy Was na wyjątkowy piknik z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego i Dnia Dziecka, który współorganizujemy razem z Pcpr Wołów oraz pozostałymi partnerami wydarzenia 🙂

📅 29.05.2026
🕓 Start: godz. 16:00
📍 Park przy Wołowskim Ośrodku Kultury

Na uczestników czeka mnóstwo atrakcji tj. dmuchańce, bańki mydlane, warsztaty, pokazy czy poczęstunek.

Będzie to popołudnie pełne radości, integracji i wspólnego spędzania czasu!
Cieszymy się, że jako Fundacja Niepowtarzalni możemy być częścią tego wydarzenia i wspólnie tworzyć przestrzeń przyjazną dzieciom i rodzinom 🙂

Szczegóły znajdziecie na plakacie 👇

Drodzy Przyjaciele Fundacji Niepowtarzalni,dziś piszemy do Was z ogromnym smutkiem i bezsilnością.Została skradziona jed...
21/05/2026

Drodzy Przyjaciele Fundacji Niepowtarzalni,

dziś piszemy do Was z ogromnym smutkiem i bezsilnością.

Została skradziona jedna z puszek naszej fundacji, znajdująca się w Cukiernia i kawiarnia Jaworscy Wrocław przy ul. Wiślańskiej 18 we Wrocławiu, do której zbieraliśmy środki na pomoc osobom z niepełnosprawnościami i chorobami rzadkimi.

Zniknęły nie tylko pieniądze.
Zniknęło coś znacznie ważniejszego — realna pomoc dla naszych Podopiecznych. Pomoc, którą tworzyliście Wy — wrzucając do puszki kilka złotych przy okazji kawy, ciastka czy rodzinnego spaceru.

To bardzo trudne i przykre, że ktoś potrafił okraść osoby, które i tak każdego dnia mierzą się z ogromnymi trudnościami.

Nie chcemy jednak, aby ten czyn zatrzymał dobro, które wspólnie tworzymy 💛

Dlatego prosimy Was dziś o dwie rzeczy:

👉 udostępnienie tego posta dalej, aby zwiększyć szanse na odnalezienie sprawcy,
👉 kontakt z Policją, jeśli rozpoznajecie osobę widoczną na zdjęciach poniżej lub posiadacie jakiekolwiek informacje mogące pomóc w sprawie.

Każde udostępnienie ma znaczenie.

Jeżeli ktoś chciałby pomóc nam odbudować tę stratę, nadal możecie wesprzeć zbiórkę:
💛 wrzucając datek do skarbonek znajdujących się w cukierniach i kawiarniach Jaworscy,
💛 lub przekazując darowiznę online: https://niepowtarzalni.org.pl/?page_id=1128

Każda, nawet najmniejsza wpłata, ma ogromne znaczenie.

Dziękujemy, że jesteście z nami.
Bo dobro można ukraść ze skarbonki…
ale nie da się ukraść ludzi, którzy chcą pomagać :)!

20/05/2026

Czy pamiętacie, że maj jest miesiącem świadomości zespołu Pradera-Williego — choroby nazywanej także „chorobą wiecznego głodu”?

Dlatego chcemy pokazać Wam dziś kawałek codzienności Olka — chłopca z zespołem Pradera-Williego — oczami jego mamy i współzałożycielki naszej fundacji.

„Olek mimo dużych trudności tuż po urodzeniu jest dziś pogodnym i bardzo wytrwałym chłopcem. Ogromną radość sprawia mu zrobienie nam kawy czy pomoc w pracach ogrodowych. Potrafi być niezwykle skupiony na tym, co robi.
Na co dzień ma trudności z mówieniem, ale każdego dnia potrafi zaskoczyć nas nowym słowem czy zdaniem. Patrząc wstecz i wspominając, jak trudny był początek jego drogi, widzimy, jak wiele osiągnął. Każdy gest i każde słowo są dla nas czymś bardzo ważnym i budującym.

Oczywiście — oprócz dni, kiedy Olek jest prawdziwym aniołkiem 😇 są też takie, kiedy potrafi być bardzo przekorny. Czasem próbuje coś „po cichu” popsuć albo skubnąć coś do jedzenia 😁

Zespół Pradera-Williego sprawia, że Olek praktycznie cały czas musi być pod obserwacją, a w trudniejsze dni nasza czujność i uwaga muszą być jeszcze większe.
Ale wiecie co?
W tym pędzącym świecie Olek jest dla nas też ogromną lekcją pokory. Codziennie przypomina nam, co naprawdę jest ważne.

A mnie najbardziej rozczula moment, kiedy podchodzi, łapie mnie za szyję i przytula — delikatnie, z wyczuciem i miłością.
To właśnie tego najbardziej brakowało mi przez pierwsze trzy lata jego życia, kiedy jego siła mięśniowa była zbyt mała, by mógł to zrobić.” 💛

Na ręku mamy- Joasi możecie zauważyć naszą bransoletkę „Niepowtarzalna” stworzoną wraz z marką SADVA .
To mały symbol siły, nadziei i ludzi, których spotkaliśmy na naszej drodze.
Jeżeli Wy również chcecie wspierać dzieci takie jak Olek oraz działania Fundacji Niepowtarzalni — zajrzyjcie do linku w pierwszym komentarzu.

Wczoraj odbyło się pierwsze spotkanie organizacyjne „Społeczności Niepowtarzalnych” dla rodzin osób z niepełnosprawności...
15/05/2026

Wczoraj odbyło się pierwsze spotkanie organizacyjne „Społeczności Niepowtarzalnych” dla rodzin osób z niepełnosprawnościami z Obornik Śląskich i okolic organizowane przez naszą Fundację wraz z Przedszkole Terapeutyczne Niebieski Latawiec dla Dzieci z Autyzmem .🙂

Celem spotkania było przede wszystkim poznanie najważniejszych potrzeb lokalnej społeczności, aby jak najlepiej dopasować nasze przyszłe działania do realnych problemów i wyzwań, z którymi rodziny mierzą się na co dzień.

Niestety po raz kolejny okazało się, że lokalne wsparcie jest bardzo ograniczone, a wiele rodzin, chcąc skorzystać z pomocy, musi regularnie dojeżdżać do Wrocławia - najbliższego dużego miasta. To ogromne obciążenie — czasowe, organizacyjne, finansowe i emocjonalne.

Podczas rozmów bardzo mocno wybrzmiała jeszcze jedna potrzeba — potrzeba bycia razem.
Brakuje miejsc i inicjatyw, gdzie rodzice, rodzeństwo i całe rodziny osób z niepełnosprawnościami mogłyby po prostu się spotkać, porozmawiać, zintegrować i poczuć, że nie są sami.

Bo kto lepiej zrozumie rodzica dziecka z niepełnosprawnością niż drugi rodzic, który mierzy się z podobną codziennością?

To spotkanie tylko utwierdziło nas w przekonaniu, że takich działań bardzo tu potrzeba — i że mamy wspólnie naprawdę dużo do zdziałania 💛

Dziękujemy wszystkim za obecność, szczerość, podzielenie się swoimi historiami, doświadczeniami i troskami.

I już wiemy jedno… 😅
1,5 godziny to zdecydowanie za mało na takie spotkania, a pamiątkowe zdjęcia trzeba robić na początku, bo rozmowy tak się rozkręciły, że do fotki na zakończenie dotrwali tylko najwytrwalsi 💛

To dopiero początek „Społeczności Niepowtarzalnych”.
Przed nami kolejne działania. Zapraszamy do śledzenia!

A Was chcielibyśmy zapytać 👇
Jakiego wsparcia najbardziej brakuje Wam w mniejszych miejscowościach?
Dajcie znać w komentarzach lub wiadomości prywatnej!

Małe decyzje. Wielkie znaczenie.Amelia jest jedną z uczestniczek naszego projektu „Budżet osobisty osoby z niepełnospraw...
11/05/2026

Małe decyzje. Wielkie znaczenie.

Amelia jest jedną z uczestniczek naszego projektu „Budżet osobisty osoby z niepełnosprawnością” – projektu, w którym to osoba z niepełnosprawnością sama decyduje, czego potrzebuje i na co chce przeznaczyć swoje środki.

I właśnie o to w tym wszystkim chodzi.
O możliwość wyboru.
O sprawczość.
O normalne życie i realizowanie swoich marzeń – tak jak każdy z nas.

Dzięki swojemu budżetowi Amelia mogła m.in.:
🎶 pojechać na koncert,
🌊 wyjechać nad morze,
😊 po prostu przeżyć coś ważnego dla siebie.

To rzeczy, które dla wielu osób wydają się „zwyczajne”.
Ale dla osób z niepełnosprawnościami bardzo często są trudno dostępne – przez bariery finansowe, organizacyjne czy brak wsparcia.

Dlatego ten projekt jest dla nas tak ważny.
Bo pokazuje, że osoby z niepełnosprawnościami dobrze wiedzą, czego potrzebują. Trzeba tylko dać im przestrzeń do decydowania o własnym życiu 💛

Cieszymy się, że możemy obserwować te małe-wielkie momenty szczęścia i samodzielności.
To dopiero początek ✨

Adres

Wroclaw

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Fundacja Niepowtarzalni umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij