Podwórkowo Wrocław

Podwórkowo Wrocław Działamy na rzecz rewitalizacji podwórka przy ul. Nowowiejskiej - Stein - Barlickiego - Kluczborskiej we Wrocławiu. Walczymy o dofinansowanie WBO 2015! zł.

Aby zagłosować na nasz projekt:

1. Wejdź na https://www.wroclaw.pl/budzet-obywatelski-wroclaw/wbo2016/projekty-2016/projekt,id,589

2. Wybierz projekt 589 z rejonu 1 (Nadodrze, Ołbin, Stare Miasto) "Zielone Podwórko Ołbin – zasadzenie zieleni oraz montaż oświetlenia na podwórku Barlickiego – Kluczborska - Stein – Nowowiejska"

3. Wypełnij dane, zagłosuj i gotowe :)

Nasz projekt jest kontynuac

ją projektu #32 z WBO 2015. Szczegóły znajdziesz poniżej. Projekt remontu naszego podwórka wygrał w głosowaniu WBO w 2015 roku. Na rewitalizację otrzymaliśmy 500 tys. Jednak po dokładnym zbadaniu stanu podwórka i analizie niezbędnych do wykonania prac, Miasto wraz z ZZK poinformowało nas, że 500 tys. złotych, to za mało, aby w całości wykonać remont. Polecono nam, aby w tym roku zgłosić kolejny projekt, będący kontynuacją poprzedniego. Jeśli wygramy, zdobędziemy nowe fundusze, które przybliżą nas do celu – remontu podwórka. Pieniądze, które już wygraliśmy w WBO 2015 (projekt #32) pokryją koszt:

- dokumentacji projektowej
- odwodnienia terenu podwórka
- budowy drogi przeciwpożarowej
Powyższe prace mają rozpocząć się jeszcze w 2016 roku. Pieniądze, o które walczymy w WBO 2016 (projekt #589) przeznaczone będą na:
- montaż oświetlenia na terenie podwórka
- zasadzenie zieleni
- inne prace zgodne z powstałą dokumentacją projektową (utwardzenie terenu)

Czujemy się zawiedzeni, że wysiłki, które włożyliśmy w zeszłym roku, aby wygrać w WBO remont podwórka, to za mało. Łudziliśmy się, że nawet, jeśli pieniędzy z WBO będzie za mało, Miasto „dołoży” ze swoich, bo przecież remont takich podwórek, jak nasze, to ich obowiązek. Nic z tego – pieniądze musimy zdobyć sami. Nie poddajemy się więc i walczymy dalej. Dziękujemy każdemu, kto zawalczy razem z nami i odda głos na nasze podwórko! A jeśli nie byłeś jeszcze na naszym podwórku... przeczytaj, jak jest tu teraz i co chcemy osiągnąć! Tumany kurzu gdy świeci słońce, głębokie błoto, gdy spadnie deszcz i egipskie ciemności każdej nocy, bo nie ma tu ani jednej latarni. Dodajmy do tego tonące w śmieciach kontenery i głębokie dziury, w których z powodzeniem można połamać sobie nogi. A to wszystko w otoczeniu starych, odrapanych kamienic. Witamy na naszym podwórku! Mieszkamy tylko 1 km od pięknego Ostrowa Tumskiego i 1,5 km od klimatycznego rynku. Jednak widok z naszych okien do ładnych nie należy... A przecież bezpieczne, estetyczne podwórko to nie luksus zarezerwowany wyłącznie dla mieszkańców nowych osiedli. Dlatego projekt rewitalizacji naszego podwórka zgłosiliśmy do głosowania w tegorocznym Wrocławskim Budżecie Obywatelskim. Jeśli uda nam się zabrać odpowiednią liczbę głosów, powstanie tu utwardzana nawierzchnia, dzięki której pozbędziemy się kurzu i kałuż. Stworzymy przestrzeń rekreacyjną dla mieszkańców, uporządkujemy kontenery na śmieci, zamontujemy oświetlenie. Posadzimy krzewy i kwiaty. Będzie zielono, czysto i bezpiecznie. Głosowanie: https://www.wroclaw.pl/budzet-obywatelski-wroclaw/wbo2016/projekty-2016/projekt,id,589

Adres

Wroclaw

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Podwórkowo Wrocław umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij