31/08/2025
"Jak się bawią ludzie, wtedy, kiedy pada deszcz?" - jeśli bawią się w Wielkiej Wsi to deszcz nie tylko nie przeszkadza, ale jeszcze jest dodatkową atrakcją.
30 sierpnia 2025 r. pożegnaliśmy lato w wielkim stylu podczas "Wielkowiejskiej Potańcówki". Był to wieczór pełen dobrej zabawy, muzyki i tańca. Nie zabrakło rozrywek dla młodszych i starszych mieszkańców, w postaci: malowania twarzy, zajeć plastycznych, dmuchańca, waty cukrowej, popcornu, konkursów (hula-hop, przeciąganie liny, skoki w workach, rozgrywki na mini stole). W konkursy sportowe chętnie angażowali się mieszkańcy, zachęcani i wspierani przez tenisistów stołowych z Klubu Sportowego Wataha Wielka Wieś, a także Wójta Gminy Wielka Wieś - Pana Krzysztofa Wołosa.
Wyjątkowych muzycznych doznań dostarczył nam profesjonalny koncert zespołu Dysonans, przenosząc nas w świat rytmów największych przebojów światowej muzyki.
W nastrój biesiady wprowadził występ Zespołu Seniorów z Wielkiej Wsi i KGW Wielkowsianki.
Następnie do tańca porwała wszystkich muzyka DJ Skrzyniowski, która połączyła pokolenia i zintegrowała licznie zgromadzonych mieszkańców.
Wszyscy mogli się też posilić pyszną grochówką, przygotowaną przez Ochotnicza Straż Pożarna Wielka Wieś, ciastami upieczonymi przez nasze wspaniałe Mieszkanki, a także napojami ufundowanymi przez firmę Oshee, z inicjatywy Akademia Młodego Wojownika.
Dziękujemy Wszystkim, którzy bezpośrednio i pośrednio zaangażowali się w organizację festynu, tworząc tę niepowtarzalną atmosferę.
Serdecznie dziękujemy Paniom Dyrektor Szkoły Podstawowej - Pani Agnieszce Habinie i Przedszkola Samorządowego w Wielkiej Wsi - Pani Monice Gozdur, za udostępnienie terenu, a także obecność na wydarzeniu.
Wydarzenie zostało zorganizowane z inicjatywy Sołtysa Wielkiej Wsi Przemysław Szumny wraz z Małżonką, przy wsparciu Rady Sołeckiej oraz pani Anna Flis, która zawsze służy radą i pomocą.
Impreza dofinansowana została przez Gmina Wielka Wieś w ramach projektu "Wielkowiejska Potańcowka", autorstwa KGW Wielkowsianki.