Warszawa Dla Kierowców

Warszawa Dla Kierowców Inicjatywa społeczna broniąca praw warszawskich Kierowców.

Antysamochodowa polityka ratusza na jednej grafice.Oficjalnie: parkingi dostępne dla wszystkich o każdej porze dnia i no...
19/06/2026

Antysamochodowa polityka ratusza na jednej grafice.

Oficjalnie: parkingi dostępne dla wszystkich o każdej porze dnia i nocy.

W praktyce: SPPN likwidowane na potęgę. Miasto w oficjalnych postach i wypowiedziach odsyła Mieszkańców do parkingów prywatnych firm z milionowymi dochodami i cenami dla bogatych a sami urzędnicy parkują ZA DARMO na urzędowych parkingach.

Podsumowując, nasze miejsca parkingowe są sprzedawane i likwidowane w imię realizowania obcych wizji, urzędnicy parkują za darmo, a my mamy się uśmiechać i bić brawo.

Poniżej porównanie cen parkingów za 3 godziny parkowania w centrum w dni robocze w godzinach pracy urzędów.

Zdecydowanie popieramy! Przejścia podziemne, jak i piesze kładki, umożliwiają bezpieczne przejście przez ruchliwe ulice....
18/06/2026

Zdecydowanie popieramy! Przejścia podziemne, jak i piesze kładki, umożliwiają bezpieczne przejście przez ruchliwe ulice. Wbrew temu, co często słyszymy, wystarczy winda, by mniej sprawne osoby mogły bez problemu z nich korzystać.

O tej sprawie pisaliśmy: ZDM zasypał funkcjonujące przejście podziemne, niemal w kilka minut po tym, jak służby zamknęły lokale usługowe w nim zlokalizowane.

Zachęcamy do podpisania petycji!

Do: Burmistrz Dzielnicy Praga - Północ Prezydent m.st. Warszawy,  Rada m.st. Warszawy, Zarząd Dróg Miejskich, Mazowiecki Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków   Szanowni Państwo, My, niżej podpisani mieszkańcy Warszawy, Pragi-Pó& #32...

⚠️  UWAGA, PROTESTUJEMY⚠️Jutro o 18:00, kolejny protest Mieszkańców Warszawy przeciwko antysamochodowej polityce ratusza...
16/06/2026

⚠️ UWAGA, PROTESTUJEMY⚠️

Jutro o 18:00, kolejny protest Mieszkańców Warszawy przeciwko antysamochodowej polityce ratusza. Tym razem na celowniku Aleja Waszyngtona, jedna z największych arterii komunikacyjnych w tej części miasta, która ma zostać zwężona.

O co chodzi?
Projekt przebudowy ulicy, zaproponowany przez Tramwaje Warszawskie, w sposób kategoryczny rozprawia się z Kierowcami: z dwóch pasów jezdni z centrum i do centrum ma zostać jeden. Remont zaplanowany na lata 2028-2030, już dzisiaj wywołuje olbrzymie kontrowersje, bo ludzie wiedzą czym to grozi: paraliżem komunikacyjnym tej części Warszawy.

⚠️ Spotykamy się jutro o 18:00 pod pomnikiem Waszyngtona ⚠️

Widać jak na dłoni, że ratusz nie wyciąga wniosków, nie słucha Mieszkańców, staje ponad nimi, deklarując ’wiedzieliście, na kogo głosowaliście’. My dodamy coś więcej: pycha kroczy przed upadkiem, co zobaczyliśmy ostatnio w Krakowie!

⚠️  UWAGA, DZIAŁAMY  - 1 miejsce parkingowe na 10 mieszkań ⚠️Zostało 9 dni do końca konsultacji społecznych dotyczących ...
13/06/2026

⚠️ UWAGA, DZIAŁAMY - 1 miejsce parkingowe na 10 mieszkań ⚠️

Zostało 9 dni do końca konsultacji społecznych dotyczących nowego planu miejscowego dla rejonu ulic Wilcza, Mokotowska. Jest to kluczowa część Śródmieścia, gdzie mieszkają ludzie, którzy chcą zaparkować swoje samochody (nie ma tutaj wielu nowoczesnych budynków z parkingami podziemnymi, więc auta parkuje się przy ulicy) i jest wiele punktów usługowych, restauracji, sklepów, urzędów, budynków użyteczności publicznej, z których korzystają wszyscy Warszawiacy.

Obecnie na tym obszarze jest 627 miejsc postojowych (na 23 hektary to i tak ZA MAŁO), a według nowego, konsultowanego projektu będzie ich oczywiście MNIEJ. O ile mniej, nie wiadomo. Na konsultacjach społecznych plątano się w zeznaniach, i nie chciano podać konkretnej liczy. Zakładamy, że dużo mniej, bo co plan zakłada (cytaty):

’nakazuje się nasadzenia drzew gatunków dostosowanych do lokalnych warunków
siedliskowych, w układach o czytelnej kompozycji liniowej, w odległości pomiędzy drzewami
nie większej niż 10 m’.

’ustala się liczbę miejsc do parkowania dla samochodów, poprzez określenie wskaźników parkingowych:
a) dla samochodów osobowych:
− dla zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej – nie mniej niż 0,1 miejsca na mieszkanie i nie więcej niż 1 miejsce na mieszkanie,
− dla biur i urzędów – nie mniej niż 0,1 i nie więcej niż 5 miejsc na 1000 m2 powierzchni użytkowej,
− dla usług edukacji - nie mniej niż 5 miejsc na teren,
− dla usług kultury i rozrywki – nie mniej niż 1 miejsce na teren,
− dla usług bezpieczeństwa i porządku publicznego – nie mniej niż 10 miejsc na teren,
− dla handlu i pozostałych usług – nie mniej niż 0,1 i nie więcej niż 10 miejsc na 1000 m2 powierzchni użytkowej’.

Nie pomyliłeś się!

🛑 Ratusz na Twoim miejscu parkingowym będzie sadził drzewo!

🛑 Ratusz na 10 mieszkań przewiduje 1 miejsce parkingowe!

🛑 Ratusz na sklep większy niż przeciętna biedronka przewiduje 10 miejsc parkingowych!

🛑 Ratusz na jeden teatr czy kino przewiduje 1 miejsce parkingowe!

Innymi słowy, miasto za pomocą nowego planu miejscowego wprowadza nowe zasady, żeby potem bezradnie rozkładać ręce i tłumaczyć: musimy usunąć te parkingi i zwężać drogi, bo taki jest plan!!! Zapominając dodać, że sami wcześniej właśnie taki plan opracowali.

⚠️ Wyślij wniosek ⚠️

Jeśli tak jak my, nie zgadzasz się na to, skopiuj poniższy wniosek i wyślij na adres: [email protected] do 22 czerwca br.

Tytuł:
Wniosek dotyczący nowego planu miejscowego dla rejonu Wilcza, Mokotowska

Treść:
Do: Prezydenta m.st. Warszawy za pośrednictwem Biura Architektury i Planowania Przestrzennego

Zgłaszam wniosek do planu miejscowego dla rejonu Wilcza, Mokotowska. Konsultowany plan miejscowy zakłada wprowadzenie wielu nowych zasad, które ograniczą obecną liczbę miejsc postojowych. Wnioskuję o nielikwidowanie obecnie istniejących miejsc parkingowych na obszarze objętym konsultacjami.

Wnoszę o wprowadzenie zmiany w planie: paragraf 6: Zasady ochrony środowiska, przyrody i krajobrazu oraz zasady kształtowania krajobrazu: pkt 1: W zakresie kształtowania zieleni i krajobrazu: z ’nakazuje się nasadzenia drzew (…) w odległości pomiędzy drzewami nie większej niż 10 m’ na ’nakazuje się nasadzenia drzew (…) w odległości pomiędzy drzewami nie mniejszej niż 30 m’.

Wnoszę o wprowadzenie zmiany w planie: paragraf 12: Zasady modernizacji, rozbudowy i budowy systemów komunikacji: pkt 5. W zakresie parkowania. Wnioskuję o wzrost wskaźników parkingowych dla samochodów osobowych i ustalenia ich na takim poziomie, by po wprowadzeniu obecnie konsultowanego planu, nie doprowadzić do zlikwidowania istniejących miejsc postojowych.

Swój wniosek uzasadniam następująco: przestrzeń parkingowa w m.st. Warszawa jest dobrem wspólnym i należy do jego Mieszkańców. Nie godzimy się na odbieranie nam prawa do możliwości parkowania przed własnym domem, sklepem lub szkołą (nasadzenia, zmiany we wskaźnikach parkingowych). Działanie te, są w swojej istocie, próbą całkowitego podporządkowania naszego życia obcej wizji miasta (C40) ślepo realizowanej przez władze Warszawy. Proponowany plan miejscowy w obecnej formie szkodzi interesom Mieszkańców w znaczny sposób ograniczając możliwość swobodnego przemieszczenia się po tym obszarze własnym samochodem.

Wyrażam zgodę na doręczanie korespondencji w niniejszej sprawie za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu art. 2 pkt 5 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2020 r. poz. 344).

Dane składającego:
Imię nazwisko, adres

Oficjalna strona konsultacji (wraz z treścią planu): https://konsultacje.um.warszawa.pl/processes/mpzp-wilcza-mokotowska-2026

⚠️ UDOSTĘPNIJ! Prześlij! Powiedz znajomym! ⚠️

Dla Kierowców w Warszawie nie ma już ratunku ⚠️Po wczorajszym spotkaniu otwartym ’Porozmawiajmy o transporcie’ organizow...
11/06/2026

Dla Kierowców w Warszawie nie ma już ratunku ⚠️

Po wczorajszym spotkaniu otwartym ’Porozmawiajmy o transporcie’ organizowanym przez prezydenta stolicy wiemy jedno: Warszawa to nie miasto dla Mieszkańców, Warszawa stała się miastem realizowania ideologii i obcych wizji pod przykrywką pozornego dialogu społecznego oraz nieistniejących kompromisów (ale jakże ciężkich do wypracowania).

Byliśmy i słyszeliśmy, to co działo się wczoraj. Zaczynając od spraw organizacyjnych: całość trwała 2 godziny, rozpoczęła się krótkim wstępem (ok 15 min), podczas którego przedstawiono priorytety warszawskiego transportu, a następnie zadawano pytania. W sumie głos udało się zabrać 14 osobom. Biorąc pod uwagę fakt, że to pierwsze takie spotkanie od wyborów i że w Warszawie mieszka ponad 1,8 mln osób, a chętnych do zadania pytania było dużo więcej, liczba to zakrawa na żart.

Przechodząc do meritum, jak zawsze podczas takich spotkań byli reprezentanci koła wzajemnej adoracji, którzy dziękowali, słodzili i ładnie się uśmiechali (padały głosy: ’kazali mi przyjść, to przyszedłem’). Jednak w przeważającej większości, w wypowiedziach dominowały głosy krytyczne. Najciekawsze z nich:

🛑 Dlaczego SCT została wprowadzona w Warszawie w tak radykalny sposób?

🛑 Wypowiadam się w imieniu Mieszkańców warszawskiego Zacisza, którzy protestują przeciwko zakazowi zatrzymywania się i parkowania przed ich własnymi domami.

🛑 Korzystam z samochodu, bo jest mi tak najwygodniej i w sposób najszybszy dowiezie nas do celu.

🛑 Przeciętnie dojazd do wybranego celu w Warszawie jest trzykrotnie szybszy samochodem niż komunikacją miejską.

🛑 Proszę podać przykład konsultacji społecznych przeprowadzonych w Warszawie, które faktycznie zmieniły oryginalną koncepcję ratusza?

🛑 Wiemy co stało się w Krakowie, i mamy nadzieję, że spotka to również Warszawę.

🛑 Pan ma wszystko: samochód służbowy, kierowcę oraz miejsce postojowe. Jak się pan czuje, odbierając to wszystko ludziom, którzy na pana głosowali? Nie widzi pan problemu podwójnych standardów, że pan może zaparkować swoje auto, a inni nie mogą już zaparkować swoich samochodów?

🛑 Proszę odnieść się do pogłosek, wedle których osoby, które głośno krytykują stołeczny ratusz, Stopkorkom Portal Warszawski, są uciszane i, mówiąc kolokwialnie, pracownicy miasta szukają na nich haków w godzinach pracy.

🛑 Głosowałam na pana, a teraz tego żałuję. To w jaki sposób traktuje pan warszawskich Kierowców jest skandaliczne i nieakceptowalne.

Niestety, na te i inne pytania zabrakło konkretnych odpowiedzi. Tutaj nic nie straciliście.

Wczorajsze spotkanie potwierdziło nasze najgorsze przypuszczenia: stołeczny ratusz żyje w oderwaniu od rzeczywistości: mówienie o kompromisach społecznych i szukaniu równowagi to blaga, żart, kompromitacja, bo wystarczy wyjść na ulicę, żeby zobaczyć że wszystkie działania ratusza mają jeden cel: zmusić Mieszkańców do rezygnacji z własnych samochodów.

Dodamy od siebie, że takie spotkania motywują nas tylko i wyłącznie do dalszych działań.

⚠️  Czy Strategia Warszawa 2040+ nadaje się do kosza? ⚠️Wracamy dzisiaj do tematu Strategii Warszawa 2040+. To właśnie t...
09/06/2026

⚠️ Czy Strategia Warszawa 2040+ nadaje się do kosza? ⚠️

Wracamy dzisiaj do tematu Strategii Warszawa 2040+. To właśnie ten dokument ma określić kierunki rozwoju miasta na kolejne lata i lada dzień ma zostać uchwalony przez Radę Warszawy. Dzisiaj jednak nie o treści, choć ta jest oburzająca jeśli chodzi o Kierowców (przypominamy: mówi wprost o ograniczeniu ruchu samochodowego oraz regulacji miejsc postojowych), ale o niuansach jej procedowania.

Dzisiaj pokazujemy dokumenty, które otrzymaliśmy od czytelnika. Zacznijmy od początku:

1. Na grudniowym spotkaniu konsultacyjnym dotyczącym Strategii Warszawa 2040+ zaprezentowano slajd, który mówił co będzie się działo po zebraniu wniosków od Mieszkańców i zakończeniu konsultacji społecznych. Zgodnie z ustawą, Strategia wymagała szeregu dokumentów i analiz, które miały zostać wykonane przez podmioty trzecie jako, w tym wymagana jest opinia zarządu województwa w zakresie zgodności polityki przestrzennej.

2. Odpowiedź ratusza na wniosek o podzielenie się wyżej wymienionymi analizami. Według udzielonej informacji: wniosek do Zarządu Województwa Mazowieckiego został skierowany 18 listopada 2025, ale nie otrzymano żadnej odpowiedzi. Dziwne? Dziwne! Taki ważny dokument i nikt się nie pofatygował, żeby wydać opinię.

3. Było to tak zastanawiające, że skierowano wniosek do Zarządu Województwa Mazowieckiego o udostępnienie informacji publicznej, żeby zweryfikować, czy faktycznie urząd wojewódzki nie podjął żadnych kroków, by odnieść się do tak kluczowego dokumentu.

4. Odpowiedź udzielona przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego mówi wprost - nie posiadamy informacji w zakresie objętym wnioskiem i kieruje sprawę do Mazowieckiego Biura Planowania Regionalnego.

5. Biuro odpowiada, że żaden wniosek o zaopiniowanie Strategii Warszawa 2040+ do nich nie wpłynął. Jedyne, co otrzymano to pismo dotyczące konsultacji społecznych.
Nawet jakby potraktować pismo dotyczące konsultacji społecznych jako wniosek (choć jest to dużym nadużyciem), to stołeczny ratusz mówi wprost (pkt 2) - żadnej odpowiedzi od urzędu NIE dostaliśmy.

To jak to jest? Ratusz mówi, że zawnioskował o formalną opinię do Zarządu Województwa Mazowieckiego (wymagane ustawowo) a urząd wojewódzki twierdzi, że żadnego wniosku nie było.
Pytanie zatem, czy Strategia Warszawa 2040+ może być w ogóle procedowana dalej skoro nie spełnia wymagań formalnych (i kto był na kursie u Gepetto i Pinokia)?

Więcej informacji:
https://konsultacje.um.warszawa.pl/processes/Warszawa2040

To Kierowcy zrobili przewrót w Krakowie ⚠️ Co z Warszawą?  Referendum w Krakowie: temat omawiany przez wszystkie przypad...
08/06/2026

To Kierowcy zrobili przewrót w Krakowie ⚠️ Co z Warszawą?

Referendum w Krakowie: temat omawiany przez wszystkie przypadki na przestrzeni ostatnich tygodni. Bardzo słusznie, bo to precedens: po dwóch latach rządzenia Mieszkańcy odwołali kogoś, kto przestał spełniać ich oczekiwania. I bardzo dobrze!

Co doprowadziło Mieszkańców Krakowa do sięgnięcia po tak radykalne, ale jakże skuteczne narzędzie, jakim jest referendum odwoławcze?
Poniżej wyniki ankiety przeprowadzanej podczas exit pollu, w której pytano co przekonało Mieszkańców do udziału w głosowaniu. Oto odpowiedzi:

* wprowadzenie Strefy Czystego Transportu - 28,3 proc.;
* poziom zadłużenia miasta - 22 proc.;
* sposób zarządzania spółkami miejskimi i nepotyzm - 14,3 proc.;
* rosnące koszty życia w mieście - 10,5 proc.;
* ogólna ocena kierunku rozwoju miasta - 9,7 proc.;
* podwyżki cen biletów komunikacji miejskiej - 8,9 proc.;
* niespełnione obietnice wyborcze - 2,5 proc.;
* coraz trudniejsza sytuacja na rynku pracy - 2,1 proc.;
* rozczarowanie tempem zmian w Krakowie - 1,7 proc.

Jak widać, główną przyczyną mobilizacji był ucisk Kierowców: wprowadzenie SCT (przypominamy: SCT w wariancie krakowskim jest absurdalne: obejmuje całe granice miasta, ale jak się zapłaci to już możesz wjechać, opłata za godzinę 2,5 zł) skłoniło blisko 1/3 osób do wzięcia udziału w głosowaniu.

Co więcej, 74% respondentów jasno odpowiedziało, że to negatywna ocena władz miasta była przyczyną ich udziału w referendum, dla pozostałych była to negatywna ocena obecnego rządu. Wycieranie sobie ust narracją, że ludzie poszli do urn ze względu na walkę polityczną jest bzdurą. Gdyby prezydent słuchał ludzi, którzy go wybrali (a przypominamy w przeliczeniu na pojedyncze głosy: odwołało go więcej osób - 171 681 niż wybrało - 133 703) nie byłoby referendum. Byłby dialog, rozmowa, próba znalezienia rozwiązania, które pasuje większości a dla pozostałych jest akceptowalne.

Podobna sytuacja jest u nas: rosnące niezadowolenie Kierowców, nie tylko przez SCT, ale przez zwężanie, słupkowanie, celowe utrudnianie przemieszczania się po mieście swoim samochodem. I tutaj warszawski ratusz próbuje wmówić nam, że jest inaczej. To co widzimy po referendum, to zwiększona ilość komunikatów w mediach społecznościowych skierowanych wprost do Mieszkańców stolicy, z wyraźnym naciskiem na chęć dialogu i pokazanie jak wiele jest dla nas robione (sadzenie bylin, parki linearne, remonty…).

Za dwa dni, w środę, miasto organizuje spotkanie otwarte poświęcone tematyce transportu (szczegóły poniżej).
Niepokoi nas, że nie ma informacji o tym, że spotkanie będzie nagrywane i transmitowane. Pomni również naszych doświadczeń z konsultacji społecznych organizowanych w ramach Strategii Warszawa 2040+, gdzie podczas spotkania na żywo, pani rozdająca kartki z numerkiem umożliwiającym zadanie pytania, nie chciała nam dać żadnej, a miała kilka, i zasugerowała, że kartki rozdaje kolega po drugiej stronie sali. Tylko po drugiej strony sali była już kolejka i fizyczną niemożliwością byłoby dostać kartkę a tym samym zabrać głos i zadać pytanie. Mamy nadzieję, że każdy będzie miał możliwość wzięcia udziału w dyskusji, nie tylko na papierze, ale też podczas spotkania.

⚠️ Dlatego kolejny APEL - przyjdźcie w środę 10 czerwca na spotkanie ⚠️

⚠️ 18:00 Centrum Kreatywności, ul. Targowa 56 ⚠️

Nie musicie nic mówić, posłuchajcie tego co mówią i jak mówią.
To powie nam wszystkim więcej, niż kolejne wizualizacje.
Pora przemyśleć czy takiej Warszawy chcemy, czy po wakacjach pora zacząć zbierać głosy - wiecie na co.

Źródło: https://www.rmf24.pl/regiony/krakow/news-dlaczego-krakowianie-poszli-na-referendum-sondaz-nie-pozosta,nId,8087740

⚠️ UWAGA ⚠️W tym tygodniu potrzebujemy wsparcia wszystkich, którzy tak jak my nie godzą się na to, jak miasto traktuje w...
07/06/2026

⚠️ UWAGA ⚠️

W tym tygodniu potrzebujemy wsparcia wszystkich, którzy tak jak my nie godzą się na to, jak miasto traktuje warszawskich Kierowców.

Kwestii jest dużo: parkingi, zwężanie, słupki, nasadzenia, strefa 30, słowem wszystko w imię realizacji idealnie skrojonych wizualizacji. Niestety, wszystko to dzieje się pod naszym blokiem, na naszej ulicy, bez konsultacji z nami, bez dialogu, bez refleksji czy to ma sens?

Zaczynamy jutro - 8 czerwca:

14:30 Krakowskie Przedmieście 15/17 ⚠️

PROTEST przeciwko zmianom na ulicy Kruczej pod Ministerstwem Kultury ⚠️

Miasto nie poddaje się i pomimo wpisania całego układu architektonicznego jako zabytku,
pomimo protestu Mieszkańców,
pomimo petycji podpisanej przez blisko 500 osób,
chce dopiąć swego i dokonać diametralnej przebudowy ulicy.

ZAPRASZAMY i ZACHĘCAMY każdego do przyjście. Nie musicie nic mówić, wystarczy że będziecie i razem z nami powiecie głośne NIE.

Weźcie kumpli z pracy i podjedźcie jeden przystanek tramwajem, metrem. Wystarczy kilka minut, by pokazać, że nie ma na to naszej zgody!

04/06/2026

Bijemy się w pierś, bo zapomnieliśmy o wczorajszym niezwykle istotnym święcie: Światowym Dniu Roweru.

Z tej okazji życzymy wszystkim rowerkom, żeby w końcu zrozumieli, że przepisy ruchu drogowego też ich dotyczą (nawet jak się jedzie rowerem miejskim), aaa i że czerwone światło oznacza, że należy się zatrzymać.

Tak niewiele, a jednak nie wszyscy rozumieją.

Już nic nas nie zdziwi, a jednak ⚠️Wola: skrzyżowanie Solidarności z ŻelaznąCo było: parking i chodnik.Co jest: nowa inw...
03/06/2026

Już nic nas nie zdziwi, a jednak ⚠️

Wola: skrzyżowanie Solidarności z Żelazną

Co było: parking i chodnik.

Co jest: nowa inwestycja na miejscu chodnika i legalnych miejsc postojowych. Trochę nam zajęło, by ogarnąć, co tu się stało. I tak: po prawej stronie zdjęcie nadesłane przez naszego Czytelnika (z maja br.) a po lewej widok z Google Maps (z 2024). Tam gdzie kiedyś były miejsca parkingowe, to będzie kiedyś czyjaś kuchnia a niegdysiejszy chodnik jest w kolejnym pokoju.

Co będzie (nasze spekulacje): prawdopodobne zwężenie Żelaznej, bo teraz to jest żart a nie chodnik. Do tego oczywista oczywistość: droga dla rowerków. Konieczne są również nowe nasadzenia, byliny i wiązy (w standardzie warszawskim), żeby apartamenty za miliony złotych sprzedawały się jak świeże bułeczki (koniecznie bez glutenu i z posypką z miechunki). I tak, słusznie przewidujecie, Solidarności, przy której jest owa inwestycja przechodzi zieloną ’rewitalizację’.

Czego nie będzie (nasze spekulacje): miejsc postojowych (no bo gdzie?).

Kto wydał pozwolenie? Wydział Architektury i Budownictwa dla Dzielnicy Wola z upoważnienia prezydenta miasta. Co ciekawe, wydział ten znajduje się vis-a-vis opisywanej inwestycji (tak, tak, urzędnicy mają własne parkingi, więc ich głowa o zaparkowanie nie boli). A jak pisaliśmy ostatnio, przy Solidarności (czyli 200 metrów od wolskiego ratusza w stronę Kina Femina) zlikwidowano ponad 100 miejsc postojowych..

Przestrzeń miejska jako miejsca parkingowe, z których skorzystać może każdy - ŹLE.
Przestrzeń miejska zabrana przez dewelopera, z której skorzystać mogą najbogatsi - DOBRZE.

I jak tu uwierzyć, że Warszawa jest dla wszystkich?

Adres

Warszawa

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Warszawa Dla Kierowców umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij