Projekt "Wyobraź sobie"

Projekt "Wyobraź sobie" W ramach projektu zorganizowane zostaną 8 spotkań kulturalnych pod hasłem „Wyobraź sobie,” których głównym motywem przewodnim będzie muzyka.

Celem projektu jest stworzenie warunków osobom z niepełnosprawnościami do pełnego uczestnictwa we wszystkich dziedzinach życia społecznego poprzez zwiększenie dostępu do imprez kulturalnych.

20/04/2026

Bardzo się cieszymy, bo… 💙
zostaliśmy zgłoszeni do nagrody dla najlepszej warszawskiej inicjatywy pozarządowej „S3KTOR”!

👉 Znajdziecie nas pod numerem 3 👈

Od 2016 roku tworzymy Klubokawiarnię Życie jest Fajne — miejsce pracy, spotkań i działań społecznych, które współtworzą osoby w spektrum autyzmu razem z mieszkańcami Warszawy.

To nie jest tylko kawiarnia ☕
To miejsce, gdzie:
🤝 budują się relacje i wspólnota
🎶 dzieje się kultura (ponad 600 wydarzeń!)
🎨 rozwijają się artystycznie osoby z niepełnosprawnościami
🍲 powstają posiłki dla osób w kryzysie bezdomności
💙 osoby w spektrum autyzmu mają realną pracę i wpływ

Działamy bez finansowania publicznego — wszystko, co robimy, powstaje dzięki pracy naszego zespołu i temu, że do nas przychodzicie.

Wiemy też, że nie jesteśmy zupą pomidorową — nie każdy musi nas lubić 🙂
Ale codziennie robimy swoje i tworzymy miejsce, które dla wielu osób jest ważne i potrzebne.

Jeśli chcecie nas wesprzeć — będzie nam ogromnie miło, jeśli oddacie na nas głos 🙏
To dosłownie chwila!

Link do głosowania w komentarzu 👇👇👇

👉 Możecie też po prostu zeskanować kod QR z grafiki 👈

Dziękujemy, że jesteście z nami 💙

12/04/2026
Wczorajsze spotkanie było absolutnie wyjątkowe.Po pierwsze - wiosna.Słońce, błękitne niebo i ta energia, która sprawia, ...
08/03/2026

Wczorajsze spotkanie było absolutnie wyjątkowe.

Po pierwsze - wiosna.
Słońce, błękitne niebo i ta energia, która sprawia, że wszystkie depresyjne myśli nagle idą… gdzieś bardzo daleko.

Choć nie byliśmy w pełnym składzie, bawiliśmy się doskonale.

Zaczęliśmy od rozmów o tym, co wydarzyło się artystycznie przez ostatni tydzień od naszego poprzedniego spotkania. A potem… sprawy potoczyły się w zupełnie teatralnym kierunku.

Były scenki aktorskie - w parach i indywidualnie.
Na scenie pojawili się między innymi:
🍉 arbuz
🐐 stara koza
🚗 podróżnicy, którzy zamiast do Hiszpanii dotarli do… Bułgarii
😄 samochwała
🥑 a nawet… tłuszcz, który okazał się dobrym tłuszczem

Nasza przepona pracowała cały czas - głównie ze śmiechu.

I wiecie co?
Okazało się, że wszyscy mamy talent do improwizacji.

To trochę wbrew temu, co wciąż stereotypowo mówi się o osobach w spektrum - że są zamknięte, sztywne, nieelastyczne. Tymczasem kiedy da się przestrzeń, bezpieczeństwo i odrobinę sceny… pojawia się wyobraźnia, humor, dystans i ogromna kreatywność.

Potem wróciliśmy do songwritingu, który coraz bardziej nas wciąga.
Mamy już dopracowany refren piosenki, którą zaśpiewamy na głosy.

Ania ma już swoje pierwsze piosenki.
Aneta dopracowuje swoją pierwszą.

Wiosna wybuchła - więc i wena w nas wybuchła.

No i oczywiście było też śpiewanie.
Bo bez pracy nad głosem się nie obejdzie – w końcu od tego wszystko się zaczęło. 🎶

🎶 Czasem milczymy, bo… po prostu dużo się dzieje.Choć tym razem nie jesteśmy akurat w ferworze organizacji koncertu 😉Jes...
01/03/2026

🎶 Czasem milczymy, bo… po prostu dużo się dzieje.

Choć tym razem nie jesteśmy akurat w ferworze organizacji koncertu 😉

Jesteśmy już po pierwszym miesiącu spotkań ze stypendystami projektu Muzyka nie wyklucza vol. 3 — i dzieje się naprawdę sporo.

Na jakiś czas połączyliśmy koncepcje dwóch naszych działań:
✨ „Wyobraź sobie”
🎵 Muzyka nie wyklucza

Co to oznacza w praktyce?

Oprócz oczywistego szlifowania umiejętności wokalnych zaczęliśmy intensywną pracę nad harmonią - zarówno w teorii, jak i w praktyce.
I już słychać efekty: nasi stypendyści coraz częściej śpiewają wielogłosowo, a nie unisono. A to ogromny krok.

Na zajęciach pojawił się też songwriting - uczymy się pisać piosenki od podstaw.

I tu Tomasz włączył… hard level 😄
Momentami jest prawie jak na wyższej uczelni muzycznej.

Aktualnie pracujemy nad polskim refrenem do angielskiej piosenki - tak, żeby zgadzała się liczba sylab, rytm, sens i emocja.
Brzmi prosto? Nie jest.
Pot się leje, mózg pracuje, a satysfakcja rośnie z każdą próbą.

Najważniejsze jednak jest to, że nasza stypendialna ósemka chce pracować, czeka na zajęcia i… powiemy Wam w sekrecie - stworzyła się naprawdę świetna ekipa 🤍

Na efekty jeszcze chwilę poczekacie.
Ale coś nam mówi, że będziecie zaskoczeni.

Przepraszamy, że relacja nie pojawiła się od razu po spotkaniu, ale wiecie… kiedy gra się jednocześnie na stu fortepiana...
04/11/2025

Przepraszamy, że relacja nie pojawiła się od razu po spotkaniu, ale wiecie… kiedy gra się jednocześnie na stu fortepianach 🎹😉, to na inne rzeczy bywa trudno znaleźć czas!

Plan był prosty: miało być o Chopinie 🧐🎼
A wyszło… że z Chopina został tylko Tomasz przy pianinie, bo wszystko nagle poszybowało w stronę jednego tematu —
koncertu muzyka nie wyklucza, który już za DWA miesiące! 💙✨

Tak, tak — emocje buzują, głowy pełne, a my żyjemy już sceną, światłami, dźwiękiem, energią i tym, że to się wydarzy naprawdę.

Dlatego PODKRADAMY posta z profilu nie wyklucza 🎭🎶
(i obiecujemy, że Chopin wróci, bo nie śmiemy go przepisać do historii „no sorry, mamy koncert”)

A tymczasem…

📣 Kolejne spotkanie projektu „Wyobraź sobie” już
niedziela, 9.11, godz. 10:00–12:00
Spotkanie dla osób zakwalifikowanych ✅

Co będziemy robić?
👉 ustalać kto, co i w jakiej kolejności zaśpiewa 🎤
👉 pracować nad scenariuszem występów
👉 śpiewać — dużo!
👉 a nawet… śpiewać w chórze (!), bo czemu nie, jeśli radość jest wspólna 🎶💛

A co się działo… 🙊
— o tym opowiemy w kolejnej relacji. Stay tuned 😉

Do zobaczenia i do wyśpiewania ✨

"Wyobraź sobie… Chopina" :) czyli 🎶 wracamy z „Wyobraź sobie”! 💙Choć tym razem działamy bez dotacji, nie mogliśmy po pro...
23/10/2025

"Wyobraź sobie… Chopina" :) czyli 🎶 wracamy z „Wyobraź sobie”! 💙

Choć tym razem działamy bez dotacji, nie mogliśmy po prostu przestać się spotykać.
Tak bardzo się zżyliśmy, że brakowało nam tych chwil – rozmów, śmiechu i muzyki, która zawsze nas łączyła.

Dlatego Jerry Music School & Art, Fundacja Ergo Sum i Klubokawiarnia Życie jest fajne - miejsce pracy dorosłych autystów postanowiły kontynuować projekt wolontariacko – z potrzeby serca i dla ludzi, którzy tworzą tu małą muzyczną rodzinę. 💫 Jak zwykle swój czas i energię zaoferują Tomek Korpanty i Ola Smereczyńska , którzy poprowadzą zajęcia i przygotowania. 💙

📅 Pierwsze spotkanie już 26 października (niedziela)
🕙 godz. 10:00–12:00
📍 Klubokawiarnia „Życie jest Fajne”, ul. Grójecka 68, Warszawa

Spotykamy się co dwa tygodnie, żeby wspólnie przygotować coś wyjątkowego – wspólny występ podczas koncertu „Muzyka nie wyklucza” 🎤

A przy okazji… będzie też czas na własne śpiewanie, rozmowy i inspiracje – może nawet o Chopinie, skoro dopiero co zakończył się Konkurs Chopinowski? 🎹

🎶📢 Uwaga!!!
Informujemy, że lista uczestników tej edycji projektu „Wyobraź sobie” jest już zamknięta!!! 💙✨

01/10/2025

6 stycznia 2026, Teatr Kamienica, Warszawa: # before party – start 17:00 # koncert – start 18:00 Bilety już dostępne! Twój bilet to czyjaś szansa na rozwój!

😀😀😀!
06/08/2025

😀😀😀!

Hejka😀!

Dziś w ramach stypendium Muzyka nie wyklucza nagrywaliśmy w Jerry Music School & Art kolejne partie instrumentów i chorków do współautorkiej piosenki pt:"Zawsze bądź sobą ", do której tekst i melodię wymyśliła nasza stypendystka Ania Czyżewska i nad tą piosenką obecnie pracujemy 😀!

Dobrego dnia
JERRY 🐈‍⬛

🎭 I cóż się wydarzyło, cóż się skończyło…? II odsłona projektu „Wyobraź sobie” dobiegła końca! A wiadomo – co dobre, szy...
17/07/2025

🎭 I cóż się wydarzyło, cóż się skończyło…? II odsłona projektu „Wyobraź sobie” dobiegła końca! A wiadomo – co dobre, szybko się kończy… ALE! To nie koniec, tylko mała pauza, bo wracamy we wrześniu! 😄

🧠 Ostatnie przedwakacyjne spotkanie było jak zawsze wkręcające, a tym razem również całkiem... autystyczne 😉 Bo rozmawialiśmy o zmysłach! A zmysły – jak wiadomo – bywają u nas, ludzi w spektrum, naprawdę szalone:
👉 raz niedowrażliwość (czy ja coś w ogóle czuję?),
👉 raz nadwrażliwość (czy to światło MUSI tak świecić?!).

🎶 No właśnie – czy zmysły mają wpływ na tworzenie muzyki?
A czy bez tej całej zmysłowej wrażliwości (albo i nadwrażliwości!) jesteśmy w stanie w ogóle odczuwać muzykę? Czy nie to właśnie sprawia, że muzyka nas porusza? Przenika? Że czasem czujemy ją… bardziej niż inni?

👂 Dlatego zrobiliśmy piękne przejście (naprawdę płynne!) do koncertu „muzyka nie wyklucza”, bo ten koncert jest również dla osób głuchych – dzięki obecności naszego cudownego pana Stanisława, tłumacza PJM.
Bo jeśli muzyka nie wyklucza, to my także nie! ❤️

🎤 Porozmawialiśmy o tym, jak naprawdę wygląda produkcja takiego koncertu – a opowiedział o tym niezastąpiony Tomek. I nie, to nie jest tak, że ktoś sobie śpiewa piosenkę i już.
To cały proces:

✨ scenariusz,
🎼 pisanie aranżacji,
🎧 nauka zespołu (a może kiedyś i orkiestry?),
🎭 choreografia – nie tylko dla tancerzy, ale i dla wokalistów,
🎨 reżyseria świateł,
📲 cała komunikacja, plakaty, social media, strona internetowa,
📬 pisanie maili do sponsorów,
🧑‍🎓 a nawet – nauka jak być na scenie.

Bo ten, kto potrafi pięknie śpiewać na lekcji, wcale nie musi czuć się swobodnie na scenie – gdzie działają na nas zupełnie inne bodźce: światła, dźwięki, widownia, oczekiwania… Scena to osobny świat. I o tym też rozmawialiśmy.

🎶 A potem? Potem było planowanie kolejnych występów na koncercie "Muzyka nie wyklucza"! Co mogłoby być fajne dla naszej projektowej ekipy? Jakie piosenki znają? Jakie chcieliby zaproponować? Podrzucajcie swoje typy w komentarzach – bardzo chętnie poczytamy! 💬

📸 Robiliśmy też portretowe zdjęcia – bo jak się prezentować na stronie, to z klasą! 😎 A potem?
Potem było już tylko… śpiewanie i śmiech od ucha do ucha.
Szczególnie, gdy Janek zaśpiewał, że „nie ma pieniędzy”… i zaczęło się zastanawianie: „czy czas wziąć się do roboty?” 😄
Na szczęście – NIE!
Teraz czas na wakacje! 🌞

Wracamy do Was we wrześniu – a jeśli jeszcze nie na kolejnym „Wyobraź sobie”, to na pewno
📅 13 września
🎭 na XIII Wieczorku Artystycznym pod hasłem: „Piosenka z pechem” – w Klubokawiarnia Życie jest fajne - miejsce pracy dorosłych autystów

🎉 Dziękujemy ZAiKS za mecenat nad projektem i…
✋ żegnamy się tylko na chwilkę!

Z wakacyjnym uśmiechem,
Ola i Tomek

09/07/2025

😀!

Adres

Grójecka 68
Warsaw
00-131

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Projekt "Wyobraź sobie" umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij