30/10/2025
Co u nas? ⚜️ Już opowiadamy! :D
18.09 kadra drużyny wybrała się na zbiórkę do 32 Wrocławska Wodna Gromada Zuchowa "Dzielne Hefalumpy" ,gdzie wraz z pozostałymi drużynami harcerskimi z naszego WZD zorganizowaliśmy grę dla starszych zuchów, w której miały okazję poznać naszą drużynę. Na naszym punkcie na zuchy czekała gra terenowa, podczas której musieli używać szyfrów i wiedzy żeglarskiej, aby odnaleźć ciasteczka! 🍩
25.09 odbyła się pierwsza zbiórka drużyny w tym roku harcerskim. Podsumowaliśmy obóz, graliśmy w grę ekonomiczną, gdzie zastępy handlowały surowcami, rozmawialiśmy o zastępach i graliśmy w planszówki. 🎲
2.10 korzystając z ostatnich chwil ładnej pogody i słona pływaliśmy na łódkach. ⛵
9.10 powtórzyliśmy sobie węzły oraz poznaliśmy kilka nowych. Jesień to idealny czas, aby ćwiczyć umiejętności żeglarskie na przyszły sezon! 🪢
16.10 mieliśmy zbiórkę wraz z zuchami, z okazji zakończenia sezonu żeglarskiego 2025. Podzielimy się na patrole, w którym byli członkowie dwóch drużyn i wyruszyliśmy na grę terenową. 🗺️ Była okazja do zagrania w regaty na lądzie oraz stworzenia własnych breloków z paracordu. Zbiórkę zakończyliśmy ogniskiem obrzędowym wraz z rodzicami. 🔥
Tydzień temu odbyła się gra miejska. 🏙️ Harcerze przemieszczali się tramwajem po okolicy stanicy, odnajdywali ważne miejsca dookoła nas i dowiadywali się o nich ciekawostek. Na każdym z odnalezionych miejsc musieli także ułożyć z siebie jedną literę ze słowa ,, Wrocław,,.
Na dzisiejszej zbiórce świętowaliśmy halloween. 🎃 Harcerze wzięli udział w grze fabularnej o zaginionej księdze czarów. Tworzyli eliksir, złamywali szyfry ksiąg w bibliotece zamku, a nawet ratowali ducha z piwnicy! 👻 Nie zabrakło także czasu na grę o komunikacji, mafię oraz torpedy.
A już w listopadzie jedziemy w góry, na pierwszy biwak drużyny w tym roku harcerskim! ⛰️