Forum dla Przyszłości

Forum dla Przyszłości Ogólnopolskie forum organizacji młodzieżowych „Forum Dla Przyszłości” Ponadto przedsięwzięcie zostało odznaczony logiem Europejskiego Roku Wolontariatu 2011.

„Forum dla Przyszłości” jest ogólnokrajową inicjatywą poświęconą kształtowaniu polityki na rzecz młodzieży w Polsce, zapoczątkowaną w maju 2010 roku, przez uczestników II edycji Młodzieżowej Akademii Lokalnych Liderów. Do głównych celów Forum należy: tworzenie wspólnego stanowiska młodzieżowych organizacji w kraju w obszarze edukacji i kultury, wzmacnianie młodzieżowych organizacji na poziomie lok

alnym i regionalnym za pośrednictwem włączanie ich do sieci i zwiększenie transferu informacji pomiędzy jej członkami, oraz promocja i rozwój aktywności obywatelskiej ludzi młodych, poprzez działalność w III sektorze. W wyniku współpracy przedstawicieli 10 młodzieżowych organizacji, w terminie 26-30 lipca 2011 roku, na Zamku w Toszku (woj. Śląskie) odbyło się I Ogólnopolskie Forum Organizacji Młodzieżowych „Forum dla Przyszłości”. W ciągu niespełna 5 dni, blisko 100 młodzieżowych działaczy i działaczek, z 33 organizacji z całego kraju, podczas 4 ścieżek seminaryjnych, wspólnie pracowało i debatowało z licznymi przedstawicielami sektora rządowego i pozarządowego nad najbardziej ważkimi problemami w kontekście polityki na rzecz młodzieży.

20 października 2011 roku w gmachu Ministerstwa Edukacji Narodowej, odbyła się konferencja podsumowująca wyniki prac Forum, którą zainaugurowała Minister Edukacji Narodowej, Pani Katarzyna Hall. W wydarzeniu poza przedstawicielami organizacji uczestniczących w lipcowym spotkaniu, udział wzięli m.in.: reprezentanci Ministerstwa Edukacji Narodowej, Kancelarii Prezydenta RP, Miasta Toszek, oraz Programu „Młodzież w działaniu”. Do głównych sukcesów I Ogólnopolskiego Forum Organizacji Młodzieżowych „Forum dla Przyszłości”, należy zaliczyć: stworzenie pierwszej tego typu w Polsce sieci młodzieżowych organizacji wspieranej przez liczne instytucje rządowe i pozarządowe, oraz zainicjowanie dyskusji poświęconej problematyce polityki na rzecz młodzieży, w szczególności w obszarze III sektora. Nad całością przedsięwzięcia patrona objęli: Parlament Europejski, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Prezydenta Miasta Toszek, Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce, Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Ze względu na duże powodzenie projektu, dynamiczny rozwój współpracy uczestników „Forum dla Przyszłości” i znaczne zainteresowanie całego środowiska organizacji zajmujących się problematyką młodzieży, w marcu b.r. rozpoczęły się przygotowania do II Ogólnopolskiego Forum Organizacji Młodzieżowych. Odbędzie się ono w terminie 22-27 lipca 2014 roku, dzięki uprzejmości Władz Miasta ponownie na Zamku w Toszku. Tym razem w spotkaniu udział weźmie 140 młodzieżowych liderów i liderek z całego kraju, oraz blisko 40 ekspertów i decydentów z Polski i innych państw europejskich. Uczestnicy będą wspólnie pracować i dyskutować w ramach 8 różnych ścieżek seminaryjnych, a wyniki ich prac zostaną zaprezentowanej szerszej publiczności na konferencji w październiku 2014 roku, oraz za pośrednictwem publikacji, która również ukaże się z końcem przyszłego roku.

Adres

Toszek
44-180

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Forum dla Przyszłości umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij