Zastęp Wędrowniczy "Kruki"

Zastęp Wędrowniczy "Kruki" Jesteśmy XII Zastępem Wędrowniczym "Kruki" działającym w II WDH "Smoki"

Czuwaj!W tę sobotę odbędzie się zbiórka zastępu  (4 października).📍 Spotykamy się o 10:00 na pętli Głębokie.⏰ Zakończeni...
02/10/2025

Czuwaj!
W tę sobotę odbędzie się zbiórka zastępu (4 października).

📍 Spotykamy się o 10:00 na pętli Głębokie.
⏰ Zakończenie o 15:00 w tym samym miejscu.

🔹 Należy ze sobą zabrać:
- nóż,
- mundur,
- ciemną bluzę do ubrudzenia,
- menażkę i sztućce,
- laskę skautową,
- krzesiwo lub zapałki,
- jedzenie na ognisko.

W minioną sobotę wspólnie z rodzicami wzięliśmy udział w rajdzie integracyjnym naszego Środowiska z okazji rozpoczęcia r...
02/10/2025

W minioną sobotę wspólnie z rodzicami wzięliśmy udział w rajdzie integracyjnym naszego Środowiska z okazji rozpoczęcia roku harcerskiego. Braliśmy w nim udział jako patrol wraz z zastępem Gepardy, co sprawiło, że zabawa i rywalizacja były jeszcze ciekawsze! 🐆

Już od samego rana czekała na nas mapa i trasa pełna zadań – od budowania mostów, przez dmuchanie w kubeczki, aż po udzielania pierwszej pomocy i domino harcerskie.

Finał gry odbył się przy wieży widokowej, gdzie zasłużenie odpoczęliśmy przy ognisku, piekąc kiełbaski i rozmawiając w harcerskiej atmosferze. Dzień zakończyliśmy tradycyjnie – apelem i kręgiem.

✨ To był świetny początek nowego roku harcerskiego – pełen uśmiechu, współpracy i wspólnych przeżyć.
Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami! 💚

⚜️Czuwaj⚜️Zapraszamy na pierwszy po wakacjach rajd z rodzicami „Środowiska II”, który odbędzie się w sobotę (27 września...
22/09/2025

⚜️Czuwaj⚜️
Zapraszamy na pierwszy po wakacjach rajd z rodzicami „Środowiska II”, który odbędzie się w sobotę (27 września). Spotykamy się o godzinie 10.00 na pętli autobusowej Podbórz. Koniec po wspólnym ognisku, przy platformie widokowej Bukowska (https://maps.app.goo.gl/a4m6UvCwA9edPPAx6) o godzinie 15.00

Należy ze sobą zabrać:
- mundur;
- laskę skautową;
- prowiant na ognisko (kiełbasę);
- rodziców, rodzeństwo i dobry humor 😃⚜️

🔥🌲 Na ostatniej zbiórce weszliśmy w świat survivalu! 🌲🔥Ćwiczyliśmy podstawy survivalu – budowę prostego schronienia, roz...
22/09/2025

🔥🌲 Na ostatniej zbiórce weszliśmy w świat survivalu! 🌲🔥

Ćwiczyliśmy podstawy survivalu – budowę prostego schronienia, rozpalanie ognia krzesiwem i łukiem ogniowym 🔥💪. Rozmawialiśmy też o tym, jak odpowiednio ubrać się do lasu i co zawsze warto mieć w plecaku, by być przygotowanym na każdą sytuację 🌿🎒.

Było trochę potu, trochę śmiechu i sporo nowej wiedzy – czyli dokładnie tak, jak powinno wyglądać wędrownicze spotkanie! 😎✨

A na koniec wyjątkowy moment – dh Maks oficjalnie otrzymał naszą chustę! 🔥⚜️

Czuwaj!W tę sobotę odbędzie się zbiórka zastępu dokładnie (20 września). 📍Spotykamy się o 10:00 na pętli Głębokie.⏰ Zako...
18/09/2025

Czuwaj!
W tę sobotę odbędzie się zbiórka zastępu dokładnie (20 września).

📍Spotykamy się o 10:00 na pętli Głębokie.
⏰ Zakończenie o 15:00 w tym samym miejscu.

🔷 Należy ze sobą zabrać:
- małą apteczkę (jeżeli taką posiadasz),
- mundur,
- laskę skautową,
- Nóż,
- Jedzenie na ognisko.

Czuwaj!Za nami sobotnia zbiórka zastępu, tematem zbiórki było gotowanie polowe 🍲🔥Spotkaliśmy się na pętli Głębokie, skąd...
15/09/2025

Czuwaj!
Za nami sobotnia zbiórka zastępu, tematem zbiórki było gotowanie polowe 🍲🔥

Spotkaliśmy się na pętli Głębokie, skąd ruszyliśmy do polany harcerskiej. Tam spędziliśmy razem kilka godzin pełnych działania – ćwiczyliśmy posługiwanie się krzesiwem, gotowaliśmy chłopski gar oraz piekliśmy podpłomyki, a także znaleźliśmy czas na rozmowy i wspólne planowanie kolejnych przygód.

Dzisiejszą zbiórkę poprowadził dh. Maks 👏

Do zobaczenia na następnej zbiórce! 💪

Czuwaj!W tę sobotę odbędzie się zbiórka zastępu  (13 września).📍 Spotykamy się o 10:00 na pętli Głębokie.⏰ Zakończenie o...
10/09/2025

Czuwaj!
W tę sobotę odbędzie się zbiórka zastępu (13 września).

📍 Spotykamy się o 10:00 na pętli Głębokie.
⏰ Zakończenie o 15:00 w tym samym miejscu.

🔹 Należy ze sobą zabrać:
- mundur,
- menażkę i sztućce,
- laskę skautową,
- krzesiwo lub zapałki.

Do zobaczenia! 🔥

🪖 Rozpoczęliśmy pierwszą zbiórkę w nowym roku harcerskim!Na początku odbyła się dyskusja z zastępem o tym, jak chcemy dz...
09/09/2025

🪖 Rozpoczęliśmy pierwszą zbiórkę w nowym roku harcerskim!
Na początku odbyła się dyskusja z zastępem o tym, jak chcemy działać w nadchodzącym roku oraz jakie mamy oczekiwania wobec zbiórek i zajęć.

Po radzie przyszedł czas na praktyczne warsztaty – „Ogień w praktyce” 🔥.
Przypomnieliśmy sobie jak rozpalać ognisko od pierwszej zapałki:

🔹Jak zbierać odpowiednie materiały na
ogień,
🔹Zabezpieczanie zapałek,
🔹Różne rodzaje ognisk,
🔹Techniki rozpalania, w tym rozpalanie łukiem ogniowym,
🔹Omówienie pierwszej pomocy przy oparzeniach .

To był świetny początek roku – praktyka, współpraca i harcerska energia! ✨

⚜️Czuwaj⚜️Zapraszamy na pierwszą po wakacjach zbiórkę zastępu, która odbędzie się w sobotę (6 września). Spotykamy się o...
03/09/2025

⚜️Czuwaj⚜️
Zapraszamy na pierwszą po wakacjach zbiórkę zastępu, która odbędzie się w sobotę (6 września). Spotykamy się o godzinie 10.00 na pętli Głębokie. Koniec o godzinie 15.00 w tym samym miejscu.

Należy ze sobą zabrać:
- mundur;
- laskę skautową;
- kiełbasę;
- krzesiwo;

🦅🔥 Gotowi na prawdziwą przygodę? 🏕️🗺️Dołącz do Zastępu Wędrowniczego „Kruki” – miejsca, gdzie każda sobota to nowe wyzwa...
01/09/2025

🦅🔥 Gotowi na prawdziwą przygodę? 🏕️🗺️

Dołącz do Zastępu Wędrowniczego „Kruki” – miejsca, gdzie każda sobota to nowe wyzwania, survivalowe przygody i odkrywanie świata i ludzi ⚡🧭

Zapraszamy młodzież w wieku 15–21 lat, która chce sprawdzić swoje umiejętności, poznać ludzi z pasją i zdobyć doświadczenia, które zostaną z Tobą na całe życie. 🪚🪢🌲

📍 Szczecin – okolice Głębokiego i parku Chopina
📅 Co sobotę, w godzinach 10:00-15:00

Startujemy już 6 września – dołącz i sprawdź, ile przygód możesz przeżyć!
Więcej informacji już wkrótce 🦅⚜️🗺️

⚜️🦅 Czekamy na Ciebie 6 września! 🦅⚜️

📌 Podsumowanie obozu:🏕️ Pierwszy obóz jako zastęp wędrowniczy za nami!Możemy z dumą powiedzieć, że nasz zastęp wędrownic...
07/08/2025

📌 Podsumowanie obozu:

🏕️ Pierwszy obóz jako zastęp wędrowniczy za nami!

Możemy z dumą powiedzieć, że nasz zastęp wędrowniczy po raz pierwszy wziął udział w obozie środowiska II! 💪🏻🌲⚜️
Pojechało dwóch wędrowników, z czego jeden – dh. Łukasz – pełnił funkcję oboźnego, zdobył odznakę Trzech Piór i oficjalnie otrzymał sznur zastępowego – prawdziwy wzór wędrowniczej postawy! 🪶🟡

Po długiej, 12-godzinnej podróży z przesiadką w Krakowie, dotarliśmy do Dąbrówki, skąd doszliśmy już na pieszo na baze. Na miejscu czekały nas małe prace: poprawienie namiotów, lekkie udoskonalenie obozowiska pionierką, zapoznanie się z terenem oraz regulaminem.
Zakończeniem dnia było wieczorne ognisko rozpoczynające obóz 🔥

Kolejnego dnia, zaraz po apelu, odwiedziła nas straż pożarna z Wadowic oraz policja z Kalwarii Zebrzydowskiej, którzy przeprowadzili dla nas wartościowe warsztaty dotyczące bezpieczeństwa i ochrony. Po spotkaniu ruszyliśmy na zwiad terenowy do Stryszowa.

Podczas obozu odbyliśmy wiele wędrówek po okolicach – m.in. zwiedziliśmy Dwór Łubieńskich z XX wieku, byliśmy na punkcie widokowym w Zembrzycach, skąd ruszyliśmy na rynek, gdzie mieliśmy zwiad terenowy. Pojechaliśmy też pociągiem do Suchej Beskidzkiej, odwiedziliśmy miejskie muzeum oraz duży park zamkowy. Po klasycznym zwiadzie po Suchej mieliśmy wyruszyć do pomnika Armii Krajowej, lecz niestety pomyliliśmy kierunki i zamiast pomnika natrafiliśmy na kapliczkę 🤌.

Następnie odbyła się trzydniowa wędrówka do Krakowa, która dopełniła klimat i magię całego obozu.

W pierwszym dniu wyruszyliśmy pociągiem z rana do Krakowa, gdzie zakwaterowaliśmy się w Forcie 39. Po rozpakowaniu się ruszyliśmy na stary rynek, gdzie zjedliśmy obiad 🍟, a następnie przeszliśmy zwiad po starym rynku miasta.

W drugim dniu wyruszyliśmy do centrum, na kładkę Ojca Bernatka, skąd skierowaliśmy się na rynek Podgórski, gdzie odbył się kolejny zwiad. Następnie odwiedziliśmy Krakowską Składnicę Harcerską, gdzie zaopatrzyliśmy się w sprzęt i pamiątki. W dalszej części odwiedziliśmy Żywe Muzeum Obwarzanka, gdzie mieliśmy okazję samodzielnie wykonać obwarzanki oraz poznać ich historię. Na koniec dnia ruszyliśmy na Wawel, przy którym zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie ze Smokiem Wawelskim 🐉.

W trzecim dniu, po porannej rutynie, rozpoczęliśmy porządki w bazie, szykując się do opuszczenia Fortu 39 i odjazdu pociągiem z Krakowa. Po powrocie na obóz, ogarnięciu się i posiłku, okazało się, że jeszcze tego samego dnia musieliśmy się doszczętnie spakować i poczekać na straż pożarną, która ewakuowała nas do szkoły.

Ewakuacja przebiegła pomyślnie i bezpiecznie. Zostaliśmy przetransportowani do pobliskiej szkoły w Stryszowie, gdzie przeczekaliśmy sytuację. Przez ten czas umilaliśmy sobie czas grami, zabawami, scenkami o legendach Krakowa, łamigłówkami oraz mini kinem, w którym obejrzeliśmy m.in. „Minecraft” czy „Jak wytresować smoka”💥.

Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami na tym wyjeździe – nie możemy się już doczekać kolejnych działań!

Na zimowisku na pewno pojawimy się w znacznie większym gronie! 🔥💚

„I am Steve”🤯

Adres

Szczecin

Godziny Otwarcia

10:00 - 17:00

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Zastęp Wędrowniczy "Kruki" umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij