15/09/2024
To był niezwykły czas pełen emocji, wsparcia i wiedzy – zakończyliśmy nasze wydarzenie „Jej Portret w Profilaktyce Raka Piersi”, które zjednoczyło wielu w walce o zdrowie i świadomość. 🌸
W piątek dzieliliśmy się wiedzą, inspirującymi historiami, a także sztuką – od poruszającego filmu „Bez retuszu” Ewy Ewart i Magdy Atkins, po wernisaż wystawy malarskiej „Jej Portret”. Sobotę rozpoczęliśmy od prelekcji dotyczących „Życia po diagnozie” oraz „Kompleksowej fizjoterapii w raku piersi”, które dostarczyły cennych informacji o wyzwaniach psychologicznych i fizycznych związanych z chorobą. Kolejne wykłady skupiały się na nowotworach jako wyzwaniu współczesnego świata, a także oferowały warsztaty w zakresie świadomości ciała, sensoryki oraz sztuki, takich jak cyjanotypia i praca z gliną. To wszystko miało na celu nie tylko edukację, ale także wsparcie i rozwijanie umiejętności radzenia sobie z chorobą, podnosząc jakość życia i samopoczucie uczestników. 🌟
Chciałabym szczególnie podziękować wszystkim sponsorom i partnerom, którzy wsparli naszą inicjatywę: Urzędowi Marszałkowskiemu, Starostwu Powiatowemu, firmom Zyguła, MHS II, Aga Optyk, Bielizna Farfalla, Digital Agencja, Lekarzom na Dworskiej, Centrum Medycznemu Łużycka, Hotelowi "Sen" oraz tym, którzy chcieli pozostać anonimowi. 🙏
Wyrazy uznania kieruję także do całej ekipy Świebodziński Dom Kultury, z panią Beatą Czechowską i panem Stanisławem Mosiejko na czele, za ich ogrom pracy, jak również do osób wspierających projekt: Wioletta Jocz, Aleksandrze Charbin, Kamilla Ernandes, Dorota Hładka, Martynie Retkowskiej, Małgorzacie Górnej (GUSTA), Karolina Herra-Hładki i Magdalenie Miteli (Helomania). 👏
Dziękuję Fundacji Onkocafe – Różowy Patrol oraz Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Świebodzinie za edukację w zakresie samobadania, a także PTChO - Polskie Towarzystwo Chirurgii Onkologicznej za ich nieoceniony wkład. 💕
Dziękuję również naszym wspaniałym gościom: Ewie Ewart, Magdzie Atkins, prelegentom – dr Mai Molskiej, prof. Dawid Murawa, psycholog Annie Dolińskiej, fizjoterapeutkom Magdalenie Żelechowskiej i Magdalenie Klukowskiej. 🌟
Każdemu, kto uczestniczył w naszym wydarzeniu, z całego serca dziękuję, ogromnie to doceniam. ❤️💪
Prezes Fundacji „Jej Portret”
Jolanta Porianda-Olesiak