Stowarzyszenie OwO

Stowarzyszenie OwO Wspieramy subkulturę Furry

Stowarzyszenie zajmujące szeroko rozumianą działalnością kulturalną i społeczna, wspierającą
środowiska miłośników kultury antropomorficznej (furry), przeciwdziałaniem wszelkiego rodzaju
dyskryminacji, krzewieniem tolerancji, otwartości na drugiego człowieka, przełamywanie
stereotypów, oraz działalność na rzecz poprawy kondycji psychofizycznej i dobrostanu społeczeństwa.

Co łączy futrzaki i burze? Wiceprezesowie :D 🌩 Chcielibyśmy Was gorąco zaprosić na pierwszą edycję nietypowego konwentu,...
15/01/2026

Co łączy futrzaki i burze? Wiceprezesowie :D

🌩 Chcielibyśmy Was gorąco zaprosić na pierwszą edycję nietypowego konwentu, który powstał z inicjatywy dwóch nadgorliwych członków dwóch stowarzyszeń - Stowarzyszenia OwO oraz Stowarzyszenia Sieć Obserwatorów Burz.
Przedstawiamy więc Burzcon, wydarzenie popularyzatorskie, skupione dookoła szerzenia wiedzy z zakresu meteorologii i bezpieczeństwa pogodowego, a także okazja do spotkania się z naszym zespołem oraz z sympatykami i łowcami burz z Polski!

🏛 Wydarzenie będzie miało miejsce 7 lutego 2026 roku
Start - godzina10:00
Kraków, Kapelanka 54 (Pasaż Kapelanka, ECHO Miasta)

📕 Na wydarzeniu będzie można posłuchać prelekcji wykładów i warsztatów o burzach, ich obserwacji, łowieniu i badaniu, ponadto planujemy przygotować specjalną przestrzeń na pokaz Waszych najlepszych zdjęć burz z Polski i świata!

💵 Otworzyliśmy system płatności za wydarzenie, po założeniu konta i zalogowaniu się można opłacić akredytację (wejściówkę), wszystko dostępne tutaj: https://burzcon.foxcons.pl/
dodatkowe kanały informacji:
https://obserwatorzy.info/
https://www.facebook.com/SiecObserwatorowBurz

Rozliczenie 1.5% podatkuW ostatnich tygodniach otrzymaliśmy rozliczenie od Fundacji Młodzi Młodym z którą współpracujemy...
29/11/2025

Rozliczenie 1.5% podatku

W ostatnich tygodniach otrzymaliśmy rozliczenie od Fundacji Młodzi Młodym z którą współpracujemy, na nasze konto wpłynęło blisko 2500zł otrzymane dzięki waszemu wsparciu!

Zapraszamy na naszą salę na Festiwal Hikari!3 piętro ^^ Sala e-futra
29/08/2025

Zapraszamy na naszą salę na Festiwal Hikari!
3 piętro ^^ Sala e-futra

Stowarzyszenie OwO na Pyrkonie! Opada powoli kurz po tegorocznym Pyrkonie. Było to największe do tej pory wydarzenie, na...
27/06/2025

Stowarzyszenie OwO na Pyrkonie!

Opada powoli kurz po tegorocznym Pyrkonie. Było to największe do tej pory wydarzenie, na jakim nasze Stowarzyszenie miało okazję się zaprezentować.

Nasze stoisko w Grodzie Inicjatyw Fanowskich mogliście odwiedzać codziennie od rana aż do nocy.
Przygotowaliśmy dla was wiele godzin atrakcji, w tym trochę takich które powstawały spontanicznie (Patrzy na Feniksa)

Udało nam się również wesprzeć Pyrkonowy Fursuit Walk, zapewniając jego uczestnikom zapas wody oraz inne niezbędne wyposażenie

Dziękujemy każdemu, kto znalazł chwilę żeby do nas zajrzeć. Wiemy, że wielu z was planowało wpaść na chwilę, a zostawało z nami na wiele godzin.
Byliśmy w ogromnym szoku, patrząc, jak brakuje miejsc dla uczestników atrakcji i musimy szukać wszędzie, gdzie się da, wolnych krzeseł i stołów. (Patrzy znowu na Feniksa)

Jest nam niezmiernie miło że udało nam się zapewnić naszej społeczności własny kąt na tak wielkim wydarzeniu. Mamy nadzieję, że czeka nas jeszcze wiele okazji, by to powtórzyć ❤️

📸 Zapraszamy do wrzucania zdjęć ze stoiska naszego stowarzyszenia do specjalnie utworzonego przez nas albumu:
https://photos.app.goo.gl/DLN35iTX9C5Bk8Bx7

Dodając zdjęcia do albumu, deklarujesz że masz do nich pełne prawa autorskie oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie ich przez Stowarzyszenie OwO do celów wewnętrznych oraz promocyjnych.

✍️Zapraszamy też do wypełniania krótkiej anonimowej ankiety feedbackowej, abyśmy w przyszłości zrobili jeszcze lepsze stoisko!
https://forms.gle/sFhYuYeRpuFVmuuC8

Dziękujemy też Wam za możliwość wystawienia się na Pyrkonie - zaopatrzenie stoiska, materiały na program, oraz wodę dla walka opłaciliśmy z darowizn, które wpłynęły na nasze konto! Jeśli uważacie, że robimy dobrą robotę, to zapraszamy do wspierania naszego Stowarzyszenia!

Jak przekazać darowiznę?
https://owo.org.pl/

Jak dołączyć do Stowarzyszenia?
https://forum.owo.org.pl/t/jak-dolaczyc-do-stowarzyszenia/121/2

Dziękujemy wam i kłaniamy się nisko
Ekipa OwO

Zapraszamy na stoisko Stowarzyszenia Owo na Pyrkon ! Jesteśmy do niedzieli do 17:00 w Pawilonie 3A!
14/06/2025

Zapraszamy na stoisko Stowarzyszenia Owo na Pyrkon ! Jesteśmy do niedzieli do 17:00 w Pawilonie 3A!

W sobotę 24 maja 2025 roku w Gliwicach odbyło się Walne Zebranie członków Stowarzyszenia OwO. Na tym spotkaniu zebrani c...
30/05/2025

W sobotę 24 maja 2025 roku w Gliwicach odbyło się Walne Zebranie członków Stowarzyszenia OwO.
Na tym spotkaniu zebrani członkowie omówili bardzo ważne tematy dla działalności Stowarzyszenia. Obrady dotyczyły zarówno minionego 1,5 roku od rozpoczęcia działania Stowarzyszenia, jak i najbliższej jego przyszłości.
Udział wzięły 33 osoby z uprawnionych 42 osób, dodatkowo 4 osoby były reprezentowane przez ich pełnomocników.
Oto krótkie podsumowanie siedmiu godzin obrad:

1. Podsumowanie minionego roku pracy Stowarzyszenia.
2. Przedstawienie sprawozdania działalności zarządu Stowarzyszenia
3. Rozliczenie Stowarzyszenia z wydatków za rok 2024.
4. Przedstawienie sprawozdania działalności Komisji Rewizyjnej
5. Przedstawienie oceny pracy Stowarzyszenia zgodnie z kompetencjami KR.
6. Walne Zebranie udzieliło zarządowi Stowarzyszenia absolutorium.
7. Pokazanie planu eventowego na rok 2025, i przedstawienie planu budżetowego na ten sam rok.
8. Przedstawienie planu działalności Członków Stowarzyszenia w postaci sekcji tematycznych.
9. Walne Zebranie przegłosowało małe poprawki w statucie.
10. Zaprezentowanie księgi znaku.
11. Feniks ustąpił z funkcji prezesa Stowarzyszenia OwO.
12. Obey ustąpił z funkcji Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej
13. Odbyły się wybory na nowego Wiceprezesa, Członka Zarządu oraz Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej.

Dziękujemy wszystkim członkom, którzy się pojawili na Walnym Zebraniu i niech decyzje podjęte na nim, przekują się w dalszy sukces Stowarzyszenia OwO!

Po bardziej szczegółowe podsumowanie obrad zapraszamy na:
Bloga Stowarzyszenia OwO

📸:

PS. Czy Walne Zebranie członków Stowarzyszenia OwO to konwent?
Za: 23 głosy
Przeciw: 3 głosy
Wstrzymuje się: 2 głosy

Niektórzy z was pewnie już mieli okazję go zobaczyć: nasz plecak medyczny 🏥, zakupiony dzięki Waszemu wsparciu! Pozwala ...
07/03/2025

Niektórzy z was pewnie już mieli okazję go zobaczyć: nasz plecak medyczny 🏥, zakupiony dzięki Waszemu wsparciu!
Pozwala nam on na o wiele skuteczniejsze działanie w przypadku potrzeby udzielenia pierwszej pomocy uczestnikom naszych wydarzeń, lub na imprezach współpracujących.
Wyposażenie na kwotę 1 111.23zł zakupione zostało dzięki przekazanym nam przez was darowiznom, za które jeszcze raz bardzo dziękujemy 🩵

Jeśli chcesz wesprzeć tę i inne nasze inicjatywy zapraszamy do wsparcia poprzez przesłanie darowizny! https://owo.org.pl/

Luty to okres kojarzony z karnawałem, tłustym czwartkiem ale też... z rozliczaniem podatków. 😎W 2024 roku nawiązaliśmy w...
24/02/2025

Luty to okres kojarzony z karnawałem, tłustym czwartkiem ale też... z rozliczaniem podatków. 😎
W 2024 roku nawiązaliśmy współpracę z Fundacją Studencką Młodzi Młodym, co pozwala Wam wesprzeć Stowarzyszenie OwO swoim 1.5% podatku. Każda złotówka pomoże z rozrostem naszego Stowarzyszenia, a co za tym idzie jakością i ilością wsparcia oraz sprzętu, jaki oferujemy futrzakom, wydarzeniom przez nas wspieranym lub akcjom jakie organizujemy.
💸 Pamiętajcie też, że możecie odliczyć od podatku wszelkie darowizny z minionego roku, więcej informacji znajdziecie na stronie Podatki Gov - link w komentarzu.
Zachęcamy do udostępniania i lajkowania!
Numer KRS: 0000270261
Cel szczegółowy: STOWARZYSZENIE OWO 23364
Wyrażam zgodę: zaznaczyć

Końcoworocznych słów kilka.Wiemy, że okres świąteczno- noworoczny to okres z różnych powodów wymagający. Wielu osobom pr...
24/12/2024

Końcoworocznych słów kilka.

Wiemy, że okres świąteczno- noworoczny to okres z różnych powodów wymagający. Wielu osobom przynosi dużo radości i napawa nadzieją, dla innych będzie to trudny czas, pełen stresu i frustracji. Dlatego chcielibyśmy wam życzyć czegoś co każdemu jest potrzebne - przetrwania.

Przetrwania tego czasu w najmilszy możliwy dla was sposób, spokojny, radosny, wypełniony ciastem albo chwilą spokoju, jak kto lubi. Abyście po całym roku wrażeń nie poczuli się przytłoczeni tylko patrzyli z nadzieją i zdrową dozą optymizmu na przyszły czas.

Trwajmy razem i do zobaczenia w przyszłym roku!

Stowarzyszenie OwO

Dziękujemy bardzo i za prelekcje i za dary na rzecz aukcji!Skarbonka nadal jest otwarta pod https://www.siepomaga.pl/gli...
20/10/2024

Dziękujemy bardzo i za prelekcje i za dary na rzecz aukcji!

Skarbonka nadal jest otwarta pod https://www.siepomaga.pl/gliwicowo-dla-powodzian

🔥 Zostałem zaproszony przez mojego znajomego na poprowadzenie wykładu o katastrofalnej powodzi z ostatniego miesiąca, która nawiedziła zlewnię górnej i środkowej Odry. Wykład przeprowadziłem na wydarzeniu GliwicOwO w Stacji Artystycznej Rynek w Gliwicach i po wykładzie przeprowadzona została aukcja charytatywna, na której wystawiłem swoje rzeczy. Wystawiłem cztery swoje fotografie wykonane na łowach i wyjazdach w tym roku, oprawione zostały w ramki oraz wydrukowane na papierze fotograficznym. Łącznie z 4 zdjęć udało się zebrać 230 złotych, a łącznie podczas całej aukcji zebrano aż 2564,66 zł (obecnie chyba mniej, bo nie wszyscy jeszcze wpłacili i odebrali wylicytowane przedmioty). Kolejna okazja do pomocy dla osób najbardziej potrzebujących po powodzi. Całe pieniądze trafiły do wirtualnej skarbonki, która jest podpięta do oficjalnej zbiórki siepomaga.

Link do skarbonki:
https://www.siepomaga.pl/gliwicowo-dla-powodzian

W miniony weekend w krakowskim Technikum Komunikacyjnym nr. 25 miał miejsce dwudniowy konwent z serii OwO Eventów o nazw...
07/09/2024

W miniony weekend w krakowskim Technikum Komunikacyjnym nr. 25 miał miejsce dwudniowy konwent z serii OwO Eventów o nazwie Krakowo Budowo i jak nazwa wskazuje - miał on motyw budowy.
Na zakończenie wakacji uczestnicy mogli poczuć "pracowniczą" immersję min. dzięki tematycznym atrakcjom tj. turniej budowlany, gry terenowe czy prelekcje w tematyce remontowo-bhp-budowlanej.
Na konwencie gościliśmy również dwóch gości specjalnych: Joanna "Ave" Sępek oraz Michał "Żabrołak" Dwużnik.
Na ten moment było to największe wydarzenie spod skrzydeł Stowarzyszenia i liczba uczestników wyniosła 223!
Dziękujemy za tak liczne przybycie oraz mamy nadzieję, że w równie licznym gronie widzimy się za rok!
Po więcej zdjęć i informacji zapraszamy na kanały konwentu wylinkowane poniżej:
Kanał informacyjny Krakowo: https://t.me/krakowo
Czat Krakowo: https://t.me/Krakowo_Chat
Zdjęcia: Szymon Kaluzny, matrix66, oraz Fandom Rover > https://www.facebook.com/FandomRover

Adres

Zamknięta 10/1. 5
Kraków
30-554

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Stowarzyszenie OwO umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij