24/03/2026
Jeżeli nadal się zastanawiasz czy to odpowiedni moment aby wyruszyć 27.03.2026 w EDK Gniezno - Kobylnica....
Fragment z Świadectwa❤️❤️❤️
,,To była moja pierwsza w życiu EDK. Nawarstwiające się w tym czasie komplikacje przekonywały mnie, żebym jednak zrezygnowała, że może kiedyś, w przyszłości, ale nie teraz. Pomyślałam, że idealny moment może nigdy nie nadejść i chcę teraz, dziś wyruszyć w tę nietypową drogę krzyżową. Na kilka godzin przed startem podjęłam decyzję, że idę. Rozpoczynałam z myślą, że pójdę dotąd, dokąd zaprowadzi mnie Pan Bóg – nic nie zakładałam. Chciałam po prostu pójść w tę drogę za Jezusem, dać się Jemu poprowadzić całkowicie, odkładając na bok swoje przekonanie, że wiem co mogę, a co nie. Początkowo czułam strach, niepewność, bo przecież jest noc i nie wiem co mnie spotka na drodze. Sytuacji nie ułatwiały trudne warunki pogodowe. Podczas całej mojej wędrówki – z bardzo krótkimi przerwami – padał deszcz. Otuchy i wsparcia dodawała mi obecność życzliwych mi ludzi i to, że zawsze ktoś był w zasięgu wzroku. Czułam się dzięki temu bezpieczniej i byłam wdzięczna Bogu za towarzystwo bliskich mi osób. W miarę pokonywania kolejnych kilometrów niepewność znikała, a narastał ból. Ból, który mogłam oddać Jezusowi. Wiedziałam, że idę nie dlatego, by być sama, ale po to, by nauczyć się oddać ciężar w Jego ręce. Ten i każdy inny ciężar w życiu. Miałam sporo czasu na przebywanie z Bogiem sam na sam, na modlitwę w ciszy i spokoju, których często w codzienności brakuje. Kiedy coraz trudniej było stawiać kolejne kroki, powtarzałam „Jezu chcę iść z Tobą – prowadź mnie”. ...."