Klub Seniora w Iganiach

Klub Seniora w Iganiach Dane kontaktowe, mapa i wskazówki, formularz kontaktowy, godziny otwarcia, usługi, oceny, zdjęcia, filmy i ogłoszenia od Klub Seniora w Iganiach, Organizacja non profit, Iganie Nowe.

13/11/2025

Zapraszamy wszystkich członków Klubu Seniora w najbliższy wtorek tj.18 listopada na godz.17 do naszej świetlicy na herbatkę i kawusię. Do zobaczenia😀🥐☕

17 pażdziernika odbyło się wspaniałe wydarzenie ,podsumowanie projektu "Cztery pory roku w życiu seniora", skierowane do...
18/10/2025

17 pażdziernika odbyło się wspaniałe wydarzenie ,podsumowanie projektu "Cztery pory roku w życiu seniora", skierowane do seniorów z Gminy Siedlce, podczas którego nie zabrakło emocji i pokazu niezwykłych talentów. Z ogromną radością gratulujemy naszej seniorce Danusi Chomka ,która w konkursie zaprezentowała swoje przepiękne rękodzieła .Nasza pasjonatka tworzy od 4 klasy szkoły podstawowej, nauczyła się tego od swojej nauczycielki . Od tamtej pory robótki są sposobem na relaks i wyrażanie siebie. Wiosną i latem pasją jest ogród i natura z których czerpie inspiracje do swoich dekoracji. Pasja to dla niej spokój i radość tworzenia ,rozwój wyobraźni i cierpliwość ,satysfakcja z każdego ukończonego dzieła. Robótki ręczne to dla niej nie tylko hobby ,to sposób na życie, w którym każda nitka to historia

Wycieczka Klubu Seniora w Iganiach do Puszczy Białowieskiej i Hajnówki!30 września 2025 r. nasi seniorzy wyruszyli na pe...
05/10/2025

Wycieczka Klubu Seniora w Iganiach do Puszczy Białowieskiej i Hajnówki!

30 września 2025 r. nasi seniorzy wyruszyli na pełną wrażeń wycieczkę autokarową do Puszczy Białowieskiej i Hajnówki.
Podczas wyprawy zwiedziliśmy z przewodnikiem Muzeum Przyrodniczo-Leśne w Białowieży – najstarsze muzeum wśród polskich parków narodowych. Następnie odwiedziliśmy Rezerwat Pokazowy Żubrów, gdzie mogliśmy podziwiać nie tylko żubry, ale też rysie, wilki, łosie i jelenie. 🦌🐻

Kolejnym punktem programu była Hajnówka, gdzie zwiedziliśmy piękny sobór Świętej Trójcy – prawosławną katedrę o wyjątkowej architekturze.
Na zakończenie dnia odbyło się tradycyjne ognisko w Dubiczach Cerkiewnych, które jak zawsze dostarczyło mnóstwo radości, wspomnień i ciepła wspólnego spotkania 🔥🌭

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za cudowną atmosferę i wspólnie spędzony czas! ❤️
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wyjątkowego dnia 👇📸

Nasze Seniorki również były zaproszone i reprezentowały Iganie
03/10/2025

Nasze Seniorki również były zaproszone i reprezentowały Iganie

Niedziela 21 września to dzień Targów Pszczelarskich. Nasi Seniorzy Barbara i Kazimierz brali w nich udział. Oto kilka z...
03/10/2025

Niedziela 21 września to dzień Targów Pszczelarskich. Nasi Seniorzy Barbara i Kazimierz brali w nich udział. Oto kilka zdjęć.

Poznajecie? Tak tak to nasze Seniorki dbają o kwiaty w donicach przed świetlicą. Na wiosnę były bratki, latem aksamitki ...
07/09/2025

Poznajecie? Tak tak to nasze Seniorki dbają o kwiaty w donicach przed świetlicą. Na wiosnę były bratki, latem aksamitki a teraz jesienią wrzosy.

27 sierpnia 2025 roku członkowie Klubu Seniora w Iganiach udali się na niezwykle ciekawą wycieczkę autokarową do Kozłówk...
07/09/2025

27 sierpnia 2025 roku członkowie Klubu Seniora w Iganiach udali się na niezwykle ciekawą wycieczkę autokarową do Kozłówki i Woli Okrzejskiej. Już od rana panowała radosna atmosfera – o godzinie 8:00 wszyscy uczestnicy zebrali się przy pomniku Bitwy pod Iganiami, skąd wyruszyli autokarem w kierunku Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.

Zwiedzanie pałacu rozpoczęło się około godziny 10:00. Seniorzy mieli okazję podziwiać wspaniałe wnętrza rezydencji, wysłuchać opowieści przewodnika oraz przejść przez otaczający pałac ogród i park krajobrazowy. Duże wrażenie zrobiły również powozownia, lapidarium kaplicy oraz galeria sztuki „Socrealizm”.

Po południu uczestnicy wycieczki przenieśli się do Woli Okrzejskiej, gdzie odwiedzili Muzeum Henryka Sienkiewicza mieszczące się w dawnym dworku. Z dużym zainteresowaniem wysłuchano historii o dzieciństwie i twórczości polskiego noblisty, a przewodnik w barwny sposób przybliżył życie pisarza.

Po intensywnym zwiedzaniu przyszedł czas na relaks – w pobliskim parku odbyła się wspólna biesiada przy ognisku. Był to moment pełen rozmów, śmiechu i wspomnień, a także okazja do skosztowania przyniesionych własnoręcznie kiełbasek.

Około godziny 18:30 grupa wyruszyła w drogę powrotną do Igań, gdzie dotarła wieczorem, zmęczona, ale pełna wrażeń i pięknych wspomnień.

Wycieczka okazała się doskonałą okazją do integracji, poznania ciekawych miejsc oraz wspólnego spędzenia czasu w serdecznej atmosferze.

W środę, 30 lipca 2025 roku, odbyła się pełna wrażeń wycieczka seniorów do Lublina. Zgodnie z planem, uczestnicy zebrali...
03/08/2025

W środę, 30 lipca 2025 roku, odbyła się pełna wrażeń wycieczka seniorów do Lublina. Zgodnie z planem, uczestnicy zebrali się o godzinie 7:30 na parkingu przy pomniku w Iganiach i punktualnie o 7:45 wyruszyli w drogę.
Pierwszym punktem programu było zwiedzanie pięknego Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, które rozpoczęło się o 10:00 i dostarczyło wszystkim niezapomnianych widoków. Następnie, po dotarciu pod Zamek Lubelski, seniorzy mieli czas na spacer po urokliwym Starym Mieście i posiłek. To była idealna okazja, by poczuć atmosferę Lublina.
O godzinie 14:00, z pomocą przewodnika, uczestnicy mieli okazję podziwiać wnętrza historycznej Kaplicy Świętej Trójcy na Zamku Lubelskim. Po dawce historii i kultury, wycieczka przeniosła się w kierunku ogniska, które odbyło się 30 km od Lublina. Od 16:00 do 17:30 seniorzy relaksowali się przy ognisku, piekąc kiełbaski i dzieląc się wrażeniami z dnia.
Wycieczka zakończyła się planowanym powrotem do Igań około godziny 19:00 a co niektórzy dzień zakończyli na placu zabaw pod naszą ukochaną świetlicą.
Wszyscy uczestnicy zgodnie podkreślali, że dzień był niezwykle udany. Piękna pogoda, bogaty program oraz wspaniała atmosfera sprawiły, że seniorzy wrócili do domu wypoczęci i w doskonałych humorach. Organizatorzy są bardzo zadowoleni z przebiegu wyjazdu i liczą, że kolejne wycieczki będą równie udane.

A nasze Seniorki mimo pięknej słonecznej pogody nie próżnują. Oto ich rękodzieła. Ciekawe czym zachwycą nas w długie jes...
02/06/2025

A nasze Seniorki mimo pięknej słonecznej pogody nie próżnują. Oto ich rękodzieła. Ciekawe czym zachwycą nas w długie jesienne wieczory.

27 maja o 18:30 w naszej świetlicy odbyło się spotkanie z księdzem dr Robertem Mirończukiem ( Dyrektorem Muzeum Diecezja...
02/06/2025

27 maja o 18:30 w naszej świetlicy odbyło się spotkanie z księdzem dr Robertem Mirończukiem ( Dyrektorem Muzeum Diecezjalnego w Siedlcach). Tematem spotkania była twórczość El Greca. Jest to hiszpański malarz którego jedyny w Polsce obraz "Ekstaza św. Franciszka" znajduje się w Siedleckim Muzeum, został przypadkowo odkryty w 1964 roku na plebanii w Kosowie Lackim. Przedstawiony publicznie po raz pierwszy dopiero po 40 latach.

Adres

Iganie Nowe
08-103

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Klub Seniora w Iganiach umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij