54 GDH "Dżungla"

54 GDH "Dżungla" 54 Gdańska Drużyna Harcerek "Dżungla" im. hm. Józefy Kantor, ZHR

Czuwaj!20 września odbyła się pierwsza zbiórka drużyny w nowym roku harcerskim. Oznacza to nie tylko start kolejnej rywa...
17/10/2025

Czuwaj!

20 września odbyła się pierwsza zbiórka drużyny w nowym roku harcerskim. Oznacza to nie tylko start kolejnej rywalizacji zastępów, ale i wielką ekscytację pośród wszystkich harcerek w oczekiwaniu na nowe przygody! 🙈
Zbiórkę rozpoczęłyśmy podsumowaniem obozu; aby następny mógł być jak najlepszy, porozmawiałyśmy o tym co chcemy, aby pojawiło się za rok, a co powinno się zmienić.🌲⛺
Następnie udałyśmy się na zewnątrz i podzieliłyśmy na patrole. Naszym zadaniem było schować mały przedmiot i użyć znaków patrolowych, aby kolejna grupa mogła go odnaleźć. Jednak były trudności! W każdym patrolu musiała być jedna osoba, która nie mówi, jedna która nie słyszy i jedna, która nie widzi! Było bardzo zabawnie. 😜😆
Po grze, podzielone na starsze i młodsze harcerki, układałyśmy piosenki inspirowane "Harcerskimi Ideałami"; starsza grupa ułożyła tekst o symbolice krzyża, a młodsza o symbolice lilijki. Obydwie strony stworzyły wyśmienite piosenki!
Zbiórka zakończyła się krótkim apelem, na którym druhna Agata oddała zielony sznur przybocznej...
Aby stać się kwatermistrzynią Dżungli! ❤️ Gratulujemy i życzymy powodzenia na nowej funkcji!

- dh. Lena 💛💚

Czuwaj!Nasza kadra nie stoi w miejscu dlatego w tym roku nasze dwie przyboczne powędrowały na kursy metodyk. Druhna Zuza...
14/09/2025

Czuwaj!
Nasza kadra nie stoi w miejscu dlatego w tym roku nasze dwie przyboczne powędrowały na kursy metodyk. Druhna Zuzanna czyli Komar znalazła się na kmh a Aguti na kmw. Obie wróciły bardzo zadowolone a swoje przeżycia relacjonują wlasnie tak:

Komar:
Swojego metodyka wspominam bardzo dobrze. W tym roku kurs metodyki harcerek był podzielony na dwa podobozy, “Niwe” gdzie znajdowałam się ja oraz “Połoninę”. Najlepiej ze wszystkiego wspominam ludzi, z którymi spędziłam ten czas a w szczególności mój zastęp “Żonkile”. W zajęciach najbardziej lubiłam formy, które zawsze mnie zaskakiwały. Poza dużą ilością wiedzy oraz znajomości, które zdobyłam bardzo doceniam to, że mimo powagi kursu zawsze znjadowałyśmy czas na zabawę i dobry humor. Dziękuję Wam dziewczyny!

Aguti:
Bardzo się cieszę że pojechałam na kurs metodyki wędrowniczej "Rozlewisko", nauczyłam się tam wielu rzeczy, które zmotywowały i zainspirowały mnie do założenia drużyny. Najbardziej cenię sobie to, że na metodyki były dziewczyny z różnych części Polski, dzięki czemu wymiana doświadczeń była o wiele ciekawsza niż gdyby było to tylko środowisko pomorskie.

Każda z nich wyniosła ważne wnioski i wiedzę, którą teraz będziemy wspólnie wykorzystywać w pracy naszej drużyny aby działała jeszcze lepiej, gratulujemy dziewczyny!

Czuwaj!Tegoroczny obóz spędziłyśmy w miłej atmosferze w towarzystwie 87 Gdańska Drużyna Harcerzy,  14 Bytowska Drużyna H...
10/08/2025

Czuwaj!
Tegoroczny obóz spędziłyśmy w miłej atmosferze w towarzystwie 87 Gdańska Drużyna Harcerzy, 14 Bytowska Drużyna Harcerek „Róża Wiatrów” i 44 Kościerska Drużyna Harcerzy "Burza" im. Spadochroniarzy Armii Krajowej . Mimo wielu trudności udało się nam ukończyć pionierkę i zbudować nasz pierwszy podobóz🥳🔨🪚 W ramach fabuły "Mali Zwycięzcy" uczyłyśmy się jak budować filtry do wody, co możemy zjeść na pustyni i zrozumiałyśmy wartość wytrwałości 🏜 Wraz z resztą zgrupowania wzięłyśmy udział w wieczorku poetyckim w którym przestawiliśmy kreatywne reinterpretacje fraszek Kochanowskiego. A to i tak nieliczne z naszych przygód! Obóz minął nam na ciekawych zajęciach i głośnych, ciepłych ogniskach❤️ Mimo prawie ciągłego deszczu bawiłyśmy się wyśmienicie, zacisnęłyśmy więzi i nie możemy doczekać się nowego roku harcerskiego!

Gratulujemy ochotniczce Oliwii zdobycia krzyża harcerskiego i druhnom Natalii i Wiktorii zdobycia chusty 💚💛

Dziękujemy też Emilce za prowadzenie zastępu Akela i życzymy jej i Malwinie powodzenia na nowych funkcjach 🤎

Dofinansowano ze środków kuratorium oświaty

Czuwaj!W zeszłym tygodniu miałyśmy szansę zintegrować się z naszymi rodzinami i nie tylko😊W sobotę wzięliśmy udział w gr...
02/07/2025

Czuwaj!
W zeszłym tygodniu miałyśmy szansę zintegrować się z naszymi rodzinami i nie tylko😊
W sobotę wzięliśmy udział w grze terenowej po Otominie zorganizowanej przez kadrę, którą nagle tajemniczo ogarnęła amnezja...😵‍💫
Gra składała się z zadań związanych z prawami harcerskimi i był to test dla naszej wytrzymałości w wędrowaniu🌳🥾
Na koniec gry przywróciliśmy kadrze pamięć dzięki zebranym ziołom podczas leśnej wędrówki🌿🍀
Kończąc nasze przyjemne spotkanie urządziliśmy wspólnego grilla, pełnego kiełbasek, szaszłyków i ciast. Ten czas umilił nam również tata jednej z naszych druhen, grając na gitarze🥓🍰🎸

Dziękujemy harcerkom i ich rodzinom za wspaniałą i rodzinną atmosferę!🤗

dh Emilka i dh Malwina 💛💚

Czuwaj!Ostatni czas był dla naszej drużyny bardzo intensywny. Nasze harcerki zdobywały cenne umiejętności pionierkowe, k...
02/07/2025

Czuwaj!
Ostatni czas był dla naszej drużyny bardzo intensywny. Nasze harcerki zdobywały cenne umiejętności pionierkowe, które ułatwią nam budowę na obozie.
13-15 czerwca wspólnie z 87 Gdańska Drużyna Harcerzy pojechałyśmy na biwak do Smętowa pod namioty⛺
Pierwszy dzień minął jak z bkczg styzdukł! Najpierw w ekspresowym tempie rozstawiłyśmy namioty, a potem miło spędziłyśmy czas przy ognisku. W nocy nasz zzt udał się na niesamowitą przygodę w poszukiwaniu gwiazd🌠
Z samego rana harcerki udały się na zajęcia z leśnikiem, który pokazał im zalety swojej pracy. Po smakowitym obiedzie przyszedł czas na zajęcia z pionierki. Ciężka praca i cięcie drewna przyniosły efekt w postaci własnoręcznie zbudowanego śmietnika🪚🔨Na ognisku mieliśmy szansę lepiej poznać struktury naszych drużyn, a po nim nastąpił wspaniały moment w harcerskiej przygodzie dla druhen Amelki i Wiktorii, którym zostały nadane barwy drużyny💚💛
Ostatniego ranka udaliśmy się na mszę w Gdyni kończąca rok harcerski.
Ku naszej patriotycznej radości, wyjazd ten został przypieczętowany wygraną polskiego kierowcy, Roberta Kubicy w 24h wyścigu Le Mans❤️🇵🇱
Dziękujemy 87 za wspólnie spędzony czas i za zdobyte wspólnie nowe umiejętności🫶

~~ dh Emilka, dh Monika i dh Malwina 💛💚

Adres

Gdansk

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy 54 GDH "Dżungla" umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do 54 GDH "Dżungla":

Udostępnij

Jeszcze więcej o Nas

Nasza drużyna powstała w 1998 roku. Mimo 3 letniej nieobecności w latach 2014-2017, jej obrzędowości i zwyczaje przetrwały w sercach harcerek i łączą coraz to nowe pokolenia już od ponad 20 lat!

Nasza harcówka mieści się przy parafii Podwyższenia Krzyża na Chełmie pod adresem Wronki 1, a zastępy działają na terenie dzielnic: Chełm, Ujeścisko-Łostowice, Orunia Górna oraz okolic.