17/10/2025
Czuwaj!
20 września odbyła się pierwsza zbiórka drużyny w nowym roku harcerskim. Oznacza to nie tylko start kolejnej rywalizacji zastępów, ale i wielką ekscytację pośród wszystkich harcerek w oczekiwaniu na nowe przygody! 🙈
Zbiórkę rozpoczęłyśmy podsumowaniem obozu; aby następny mógł być jak najlepszy, porozmawiałyśmy o tym co chcemy, aby pojawiło się za rok, a co powinno się zmienić.🌲⛺
Następnie udałyśmy się na zewnątrz i podzieliłyśmy na patrole. Naszym zadaniem było schować mały przedmiot i użyć znaków patrolowych, aby kolejna grupa mogła go odnaleźć. Jednak były trudności! W każdym patrolu musiała być jedna osoba, która nie mówi, jedna która nie słyszy i jedna, która nie widzi! Było bardzo zabawnie. 😜😆
Po grze, podzielone na starsze i młodsze harcerki, układałyśmy piosenki inspirowane "Harcerskimi Ideałami"; starsza grupa ułożyła tekst o symbolice krzyża, a młodsza o symbolice lilijki. Obydwie strony stworzyły wyśmienite piosenki!
Zbiórka zakończyła się krótkim apelem, na którym druhna Agata oddała zielony sznur przybocznej...
Aby stać się kwatermistrzynią Dżungli! ❤️ Gratulujemy i życzymy powodzenia na nowej funkcji!
- dh. Lena 💛💚