GOKSiT - Gmina Dębowiec

GOKSiT - Gmina Dębowiec GOKSiT Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki (GOKSiT) ma swoją siedzibę w Łączce - Gmina Dębowiec. W sołectwie Gumna (ul.

W budynku mieści się również Gminne Centrum Agroturystyki. Obiekt ten powstał przy wsparciu Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego w celu rozbudowy infrastruktury społecznej i promocji Gminy Dębowiec. GOKSiT oferuje salę na około 100 osób - możliwość organizacji różnorodnych przedsięwzięć oraz wydarzeń (wesela, przyjęcia okolicznościowe, szkolenia, konferencje itp.) Na piętrze b

udynku znajduje się siedziba Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w Dębowcu, sala konferencyjna (do 30 os.), kuchnia oraz 5 dwuosobowych oraz trzyosobowych, w pełni wyposażonych pokoi z łazienkami i TV. Dolna 5) mieści się filia GOKSiT - Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji (GOKSiR). Prowadzone są tam zajęcia głównie sportowe (strzelnica, tai-chi, tenis stołowy). Istnieje również możliwość wynajęcia sali oraz wiaty. GOKSiT - Gmina Dębowiec to również oficjalny profil Gminy Dębowiec.

08/06/2026
Ach cóż to był za dzień! W minioną sobotę 6 czerwca, przy Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Turystyki w Łączce odbył ROD...
08/06/2026

Ach cóż to był za dzień!
W minioną sobotę 6 czerwca, przy Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Turystyki w Łączce odbył RODZINNY DZIEŃ DZIECKA.
Dopisały zarówno piękna, słoneczna pogoda jak i licznie przybyłe dzieci wraz z rodzicami, dziadkami i starszym rodzeństwem.
Był to czas intensywnej zabawy i integracji. W programie znalazły się m.in.:
strzelnica Gel Blaster oraz wielobój drużynowy, który rozbudził w uczestnikach nie tylko ducha rywalizacji, ale także dostarczył wielu momentów, które rozbawiły zarówno zawodników jak i kibiców. To był czas śmiechu, zabawy i sportowych emocji. Można było również rozegrać turniej w piłkarzyki plenerowe.
Na najmłodszych czekał dmuchany zamek oraz plac zabaw, na którym pojawiła się nowa atrakcja – LINARIUM. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się animacje: malowanie buziek, tatuaże oraz warkoczyki.
Dodatkowo każdy z uczestników mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na ławeczce w naszej balonowej ramce przy wejściu.
Dla dzieci bezpłatnie przygotowane zostały gofry, lody oraz popcorn, a na rodziców czekała kawa oraz pyszne ciasta.
Do udziału w naszym wydarzeniu zaprosiliśmy Wodociągi Ziemi Cieszyńskiej Sp. z o.o., które podczas imprezy, zapewniły wszystkim uczestnikom, zarówno małym jak i dużym, pyszną wodę z sokiem oraz lemoniadę z owocami.
Przygotowane zostało również stoisko, gdzie dzieci mogły zakupić maskotki i zabawki.
Ogromną radość dzieciom sprawiły bańki mydlane, HOLI PARTY (nie tylko dzieciom) oraz atrakcja na którą wszyscy czekali z niecierpliwością ….PIANA PARTY !!!
To był piękny dzień i wspaniały czas dla wszystkich. Do zobaczenia za rok. Zrobimy wszystko, by atrakcji i niespodzianek było jeszcze więcej !!!! Dziękujemy, że byliście z nami. Wasz uśmiech i radość cieszy nas najbardziej.
Dziękujemy za wspólną organizację wydarzenia: Sołtys Łączki Pani Aleksandrze Arndt; Sołtys Ogrodzonej Pani Agnieszce Glajc: Sołtys Kostkowic Pani Róży Kurz, wszystkim Paniom z KGW Kostkowice oraz naszym animatorkom.
Dziękujemy również za udział w wydarzeniu: Fundacji Azymut Przygoda, Wodociągom Ziemi Cieszyńskiej Sp. z o.o.; Manii Zabawy oraz Pani Beacie Polok Zabawki.

06/06/2026
03/06/2026
W minioną sobotę, 30 maja odbyła się druga edycja wspólnego otwarcia Sezonu Motocyklowego, z naszą partnerską Gminą Buko...
02/06/2026

W minioną sobotę, 30 maja odbyła się druga edycja wspólnego otwarcia Sezonu Motocyklowego, z naszą partnerską Gminą Bukovec z Republiki Czeskiej.
Wydarzenie było kontynuacją transgranicznego projektu, realizowanego przez Gminę Dębowiec oraz czeską Gminę Bukovec, który wystartował w 2025 roku, jako pierwsza odsłona tego motocyklowego święta. Zloty motocyklowe na stałe wpisały więc się w kalendarz imprez Dębowca, Bukovca, a co za tym idzie Euroregionu Śląsk Cieszyński.
Gospodarzem wydarzenia był Wójt Gminy Dębowiec Pan Tomasza Branny.
Swoją obecnością na zlocie zaszczycili nas:
Wójt Gminy Bukovec Pani Monika Czepczorova wraz z delegacją; radni Gminy Dębowiec, mieszkańcy naszej gminny, a przede wszystkich zmotoryzowani, którzy mimo niesprzyjającej pogody, licznie przybyli na to wyjątkowe wydarzenie. Każdy zmotoryzowany uczestnik zlotu otrzymał na wjeździe pamiątkową, dedykowaną temu wydarzeniu bandamkę .
Byli z nami m.in. motocykliści z Right Riders Katowice oraz Right Riders Radom.
Przybyli do nas również przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie … oczywiście na motorach.
Tego dnia uczestnikom zlotu nie zabrakło emocji oraz adrenaliny.
Zorganizowane zostały trzy konkurencje motocyklowe:
1. konkurencja na najgłośniejszy motocykl;
2. slalom wolny;
3. rzut oponą motocyklową.
Chętnych do udziału w konkurencjach nie brakowało, a na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody.
Konkurencje poprowadził Vice prezydent Klubu Right Riders z Katowic.
Wszystkim zwycięzcom oraz pozostałym uczestnikom konkurencji jeszcze raz serdecznie gratulujemy.
Nie zabrakło także wrażeń muzycznych. Oprawę artystyczną zapewnił zespół rockowy OFF Line, którego koncert „ z pazurem” doskonale wpisał się w tematykę sobotniego wydarzenia.
Jedną z atrakcji była również prezentacja motocykli zabytkowych oraz crossowych, przygotowana przez „Olek Motocykle”, największej na Podbeskidziu hurtowni części i akcesoriów do motocykli z Bielska Białej.
Na zmotoryzowanych czekało stoisko Firmy „Mobilito” Danuta Siedlaczek z Bielska Białej, działającej prężnie w branży motoryzacyjnej.

Natomiast dla miłośników dobrej kuchni Koło Gospodyń Wiejskich z Dębowca przygotowało stoisko, gdzie m.in. czekał na motocyklistów ciepły posiłek.
Serdecznie dziękujemy sponsorom oraz tym wszystkim, którzy wsparli nas przy organizacji zlotu motocyklowego, a są nimi:
• Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Karol Chwastek z Dębowca;
• Firma „Olek Motocykle” z Bielska Białej;
• Firma „Mobilito” Danuta Siedlaczek z Bielska Białej;
• Koło Gospodyń Wiejskich w Dębowcu, w szczególności Pani Zofii Legierskiej, za pomoc przy organizacji części gastronomicznej;
• Jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych z Kostkowic i Simoradza oraz Panu Wiceprezesowi Oddziału Ochotniczej Straży Pożarnej w Gminie Dębowiec Tomaszowi Kubaczka, za zabezpieczenie imprezy oraz wsparcie organizacyjne.

Atmosfera tego dnia w Dębowcu, mimo pogody, która próbowała nieskutecznie pokrzyżować nam plany, była naprawdę gorąca. Konkurencje motocyklowe cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, atrakcyjne nagrody zwycięzców, a jedzonko jak zawsze było przepyszne.
Druga część zlotu odbyła się w Bukovcu w Czechach, gdzie na uczestników czekały kolejne atrakcje.
Wydarzenie to połączyło polskich i czeskich motocyklistów podczas wspólnego rozpoczęcia sezonu 2026.
Do zobaczenia za rok !!!

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Dębowcu oraz Sołectwo Simoradz zapraszają na                    OTWARCIE BO...
28/05/2026

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Dębowcu oraz Sołectwo Simoradz
zapraszają na

OTWARCIE BOISKA SPORTOWEGO w SIMORADZU
13 czerwca 2026 r., godz.13.00

W programie:
• Turniej Oldbojów w Piłce Nożnej o Puchar Wójta Gminy Dębowiec
• Turniej Tenisa Ziemnego w grze pojedynczej o Puchar Wójta Gminy Dębowiec*
• Zawody sportowe dla dzieci
• Strefa gastronomiczna

Zapisy do udziału w turnieju tenisa ziemnego (dla mieszkańców Gminy Dębowiec) w GOKSIT pod numerem tel.: 33 858 83 51 do dnia 10.06.2026

Zapraszamy w imieniu organizatorów

28/05/2026

Adres

Łączka, Ulica Widokowa 10
Debowiec
43-426DĘBOWIEC

Godziny Otwarcia

Poniedziałek 07:30 - 15:30
Wtorek 07:30 - 15:30
Środa 07:30 - 15:30
Czwartek 07:30 - 16:30
Piątek 07:30 - 14:30

Telefon

33 858 83 51

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy GOKSiT - Gmina Dębowiec umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do GOKSiT - Gmina Dębowiec:

Udostępnij