NIE dla kompostowni w Dębem

NIE dla kompostowni w Dębem Informujemy o decyzjach, ich skutkach i przyszłości naszej okolicy.

Strona mieszkańców gminy Serock dotycząca planowanych zmian w MPZP dla Dębe, które mają umożliwić budowę kompostowni i rozwój biznesów śmieciowych w pobliżu zabudowy mieszkalnej.

Szanowni Mieszkańcy! Otrzymaliśmy odpowiedź na pismo, pod którym udało nam się bardzo licznie podpisać (ponad 1100 podpi...
03/06/2026

Szanowni Mieszkańcy!
Otrzymaliśmy odpowiedź na pismo, pod którym udało nam się bardzo licznie podpisać (ponad 1100 podpisów mieszkańców!). Treść pisma przedstawiamy Państwu poniżej. Nie godzimy się z tą odpowiedzią. Odpowiedź jest według nas mocno manipulująca. Sprawa niestety jeszcze się dla nas nie kończy, więc obiecujemy być czujni na kolejne kroki Gminy. W najbliższym czasie przygotujemy pismo, w którym odpowiemy na wszystkie poruszone tematy.

Państwu dziękujemy za zaangażowanie i pomoc, jeszcze raz dziękujemy za udział w nagraniach do programu TVP3. Dziękujemy całym rodzinom, szczególne podziękowania dla Hani za przygotowanie pięknego plakatu. Liczymy na jeszcze większe Państwa wsparcie kiedy wyłożony plan ogólny nie będzie korzystny dla naszych miejscowości. Wtedy najważniejsi będziemy my, mieszkańcy i nasz stanowczy sprzeciw.

Kochani! Dziękujemy za Waszą liczną obecność podczas nagrań reportażu! Jest w Nas siła! Nieobecnych zachęcamy do obejrze...
22/05/2026

Kochani!
Dziękujemy za Waszą liczną obecność podczas nagrań reportażu! Jest w Nas siła! Nieobecnych zachęcamy do obejrzenia relacji.
Dziękujemy!

https://warszawa.tvp.pl/82385327/reagujemy

TVP3 Regiony

Program interwencyjny. Mówimy o sprawach ważnych dla lokalnych społeczności.Zapraszamy od poniedziałku do piątku o 17.35NAPISZ DO NAS: [email protected]

22/05/2026
Drodzy Mieszkańcy! Zapraszamy wszystkich Państwa na udział w reportarzu TVP3. 22 maja- najbliższy piątek w programie “Re...
20/05/2026

Drodzy Mieszkańcy!
Zapraszamy wszystkich Państwa na udział w reportarzu TVP3. 22 maja- najbliższy piątek w programie “Reagujemy” opowiemy na żywo o naszym problemie, o planowanych zmianach w miejscowym planie zagospodarowania, oraz budowie instalacji odpadowych, tuż za naszymi oknami.
Zależy nam na wysokiej frekwencji! Udowodnijmy kolejny raz, że mamy moc i potrafimy działać razem! 💪
Prosimy o udostępnianie posta, niech jak najwięcej mieszkańców się dowie!
Do zobaczenia! 👋

W ubiegły czwartek wydarzyła się również inna, ważna dla nas mieszkańców rzecz. Nasz problem został opisany w dzienniku ...
17/05/2026

W ubiegły czwartek wydarzyła się również inna, ważna dla nas mieszkańców rzecz. Nasz problem został opisany w dzienniku Gazeta Wyborcza. To znak, że zostaliśmy zauważeni. Nasz problem jest ważny nie tylko dla najbliższych mieszkańców — dostrzegają go także mieszkańcy innych miejscowości.

Kolejny raz podkreślamy, że takie inwestycje są jak najbardziej zasadne i potrzebne, jednak powinny powstawać w lokalizacjach ku temu sprzyjających — z dala od zabudowań, a nie tuż za naszymi oknami.

Stylem zarządzania nasz Włodarz sam pokazał, że w gminie Serock nie ma odpowiedniej działki pod tego typu inwestycje. Zabudowa jest zbyt rozproszona i brakuje terenów o odpowiedniej powierzchni, wolnych od zabudowy.

O dalszych działaniach będziemy informować.
Życzymy Państwu dobrego tygodnia!

Pod Serockiem. Zagłebie śmieciowe miałoby powstać tuż pod domami: https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,32787806,w-gminie-serock-znow-goraco-mieszkancy-nie-chca-zaglebia-smieciowego.html =S.TD-K.C-B.2-L.1.maly?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Warszawa_Wyborcza

W czwartek spotkaliśmy się z przedstawicielami innych protestów w naszej Gminie✔️ Łachy, które sprzeciwiają się budowie ...
16/05/2026

W czwartek spotkaliśmy się z przedstawicielami innych protestów w naszej Gminie
✔️ Łachy, które sprzeciwiają się budowie oczyszczalni ścieków w środku miejscowości, tuż obok domów jednorodzinnych oraz
✔️ Wierzbicy, która protestuje przeciwko budowie we wsi blokowiska dla ponad trzech tysięcy nowych mieszkańców.

Dyskusje były długie, ale również owocne. Wspólnie mamy jeszcze większą siłę, a to, co robi Urząd Gminy we wszystkich trzech przypadkach, jest bliźniaczo podobne:
✔️ zatajanie informacji
✔️ brak jasnych odpowiedzi na pytania mieszkańców
✔️ mydlenie oczu i manipulacja.

Nadal mamy odwagę, by głośno mówić 🚫 NIE 🚫 dla inwestycji, które pogrążą nasze okolice - teraz ze zdwojoną, a nawet potrojoną siłą.

11/05/2026

Trwa protest części mieszkańców gminy Serock, sprzeciwiających się zmianom w planie zagospodarowania przestrzennego dla miejscowości Dębe, które umożliwiłyby powstanie na jej terenie biokompostowni, biogazowni lub innych instalacji związanych z gospodarką odpadami

W dniu 8 maja dostaliśmy odpowiedź na pierwsze pismo, które zostało przez nas złożone do Urzędu, a które to pokazywaliśm...
10/05/2026

W dniu 8 maja dostaliśmy odpowiedź na pierwsze pismo, które zostało przez nas złożone do Urzędu, a które to pokazywaliśmy Państwu na stronie już jakiś czas temu. Cieszymy się, że Burmistrz odpowiedział jasno, że spotkanie z 1 kwietnia nie było konsultacjami, a jedynie wstępnym spotkaniem informacyjnym, mającym na celu poznanie opinii mieszkańców na temat wstępnie planowanych zmian i inwestycji. Skoro odpowiedź została tak sformułowana, zrobimy wszystko, aby głos mieszkańców rzeczywiście miał znaczenie w tej sprawie. A głos mieszkańców to stanowcze NIE dla inwestycji odpadowych na tym terenie.
Zapraszamy do lektury i życzymy spokojnej końcówki weekendu.

Adres

Dębe
Debe
05-140

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy NIE dla kompostowni w Dębem umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij