Mam na imię Mela

Mam na imię Mela Strona poświęcona Meli oraz jej walce z SMA

Jesteś rodzicem/ opiekunem? Przeczytaj ➡️➡️
12/06/2026

Jesteś rodzicem/ opiekunem? Przeczytaj ➡️➡️

➡️➡️➡️
11/06/2026

➡️➡️➡️

Mela jest w trakcie diagnostyki. Bywa różnie, raz ciut lepiej, raz gorzej.  Dzięki takim chwilom ta szpitalna codziennoś...
11/06/2026

Mela jest w trakcie diagnostyki. Bywa różnie, raz ciut lepiej, raz gorzej.
Dzięki takim chwilom ta szpitalna codzienność jest bardziej znośna, nawet pojawia się uśmiech na twarzy 🥰
Fundacja Czerwone Noski - dziękuję za to co robicie na oddziałach Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka im. św. Jana Pawła II . Jesteście bezcenni 🩵🫶🧡💜

To jest bardzo trudny czas. Zarówno dla Meli, jak i dla mnie. Bardzo dużo się dzieje. Pacjent z SMA jest wymagający, wym...
10/06/2026

To jest bardzo trudny czas. Zarówno dla Meli, jak i dla mnie. Bardzo dużo się dzieje. Pacjent z SMA jest wymagający, wymaga niestandardowego spojrzenia na sytuację. Trzeba sprawdzić bardzo wiele aspektów.
To z czym zaczynam ten dzień to taki wniosek - wspaniale, że mamy w kraju trzy dostępne refundowane terapie dla osób z SMA, te terapie są bezcenne, są najważniejszym aspektem medycznym. Ale - to co powinno być być zrobione w następnej kolejności, to powinien być wypracowany standard opieki medycznej dla chorych na rdzeniowy zanik mięśni. Międzyoddziałowy schemat, który ułatwiłby pracę zarówno lekarzom, jak i sam pobyt osobie z SMA.
I opieka fizjoterapeuty, która powinna być takim samym standardem jak pobranie krwi do badań przy przyjęciu na oddział.
Mela zaczyna 5 dobę swojego pobytu. Od 5 dni jest osobą leżącą, która że względu na ogromne osłabienie, nie jest w stanie nawet sama zmienić swojej pozycji, nie mówiąc o podniesieniu ręki lub nogi. Fizjoterapeuty jeszcze u Meli nie było....

Ciemne chmury..Mela po ostatniej hospitalizacji miała we wrześniu wrócić na kontrolę... Jednak już od piątku jest znowu ...
08/06/2026

Ciemne chmury..
Mela po ostatniej hospitalizacji miała we wrześniu wrócić na kontrolę... Jednak już od piątku jest znowu na oddziale. Znowu karetką na sygnale przyjęta w trybie pilnym...
Trudny i ciężki czas..

Jeśli szukasz neurologa dla swojego dziecka ➡️
05/06/2026

Jeśli szukasz neurologa dla swojego dziecka ➡️

🧠 Wolne terminy do neurologa dziecięcego!
Drodzy Rodzice, informujemy o dostępnych terminach konsultacji u lek. Piotra Rodaka – neurologa dziecięcego w Centrum Medycznym Wimed.

📅 06.06. (sobota)
• 12:00
• 15:30
• 16:30
• 17:00

Jeśli zauważasz u swojego dziecka trudności rozwojowe, bóle głowy, tiki lub inne niepokojące objawy neurologiczne – nie zwlekaj z konsultacją.

📲 Rejestracja:
https://www.znanylekarz.pl/neurolog-dzieciecy/bielsko-biala

📍 Centrum Medyczne Wimed
ul. PCK 8, 43-300 Bielsko-Biała
📞 +48 500 600 004
Liczba miejsc jest ograniczona – zapraszamy do zapisów! 💙

wimed centrummedyczne znanylekarz konsultacjeneurologiczne pediatria

Ostatni czas uświadomił mi bardzo mocno, jak wszystko jest nam dane i nie wiemy tak naprawdę na jak długo.  Gubimy w tej...
29/05/2026

Ostatni czas uświadomił mi bardzo mocno, jak wszystko jest nam dane i nie wiemy tak naprawdę na jak długo. Gubimy w tej naszej codzienności uważność na to co najważniejsze. A to co w moim odczuciu jest najważniejsze to relacje i czas z tymi, których kochamy i którzy są dla nas ważni.
Codzienność z chorobą, z niepełnosprawnością jest wymagająca, często trudna. Ale właśnie to od ludzi, których na naszej drodze postawiła choroba czerpię największą siłę. Wsparcie, zrozumienie i zauważenie tej Meli j mojej drogi jest naprawdę wspierające. Mela ma niesamowitą zdolność do jednoczenia ludzi wokół siebie. Od 2019 roku paradoksalnie, właśnie przez to, że Mela choruję pojawiły się cudowne osoby. W związku z chorobą Meli wydarzyły się rzeczy, które nie przyszłyby mi do głowy - i to w tym najlepszym tego słowa znaczeniu. Jestem za to ogromnie wdzięczna.
A to zdjęcia z Meli grudniowych urodzin 🥳 To chwile, kiedy Mela jest po prostu dzieckiem 🥰 i które dają Jej największą radość. Spędzone w rodzinnym gronie, z tortem z Jej ukochanym Stichem - widzicie ten uśmiech? 🙂 Codzienność bywa wymagająca, ale to właśnie relacje i takie chwile dają Meli i mi siły do dalszej walki z chorobą.
Dziękuję w imieniu Meli i swoim 🫶

Mela nadal przebywa na oddziale w Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka im. św. Jana Pawła II . Jej stan jest stabilny, b...
26/05/2026

Mela nadal przebywa na oddziale w Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka im. św. Jana Pawła II . Jej stan jest stabilny, bardzo małymi krokami nabiera sił.
Na pewno potrzeba teraz czasu.
Dziękuję za wszystkie słowa wsparcia i troski, które od tylu dni lecą w naszym kierunku 🫶
Trzymajcie mocno kciuki 🤞 Niech Mela wraca już do sił 💪🏃🧑‍🦽

Adres

Cieszyn
43-400

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Mam na imię Mela umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do Mam na imię Mela:

Udostępnij