Grupa Operacyjna "Patriot"

Grupa Operacyjna "Patriot" FAQ:
Q: Gdzie działacie? A: Docelowo Chrzanów (woj. Małopolskie), okolice Krakowa, Katowic, Oświęcimia i Olkusza. Q: Jaki jest minimalny poziom wejścia? A: Zerowy.
(1)

SI VIS PACEM PARA BELLUM
Jesteśmy grupą pasjonatów, składająca się z cywili oraz wojskowych, naszym celem jest przekazywanie wiedzy i rozwój w dziedzinie taktyki, strzelectwa, łączności, medycyny, obronności. Uczymy od podstaw wszystkiego. Q: Jaki sprzęt jest mi potrzebny na start? A: Mundur, buty trekingowe/wojskowe, plecak, replika ASG lub gumowa ewentualnie broń deko. W przypadku bardziej zaawa

nsowanych szkoleń staramy się wszystko udostępniać. Q: Czy mogę działać u was z "chińskim" sprzętem? A: Tak...... ALE....... z doświadczenia wiemy że ten sprzęt ma swoje limity wytrzymałości i funkcjonalności. Jeżeli mają z tego wynikać problemy techniczne lub bezpieczeństwa będzie on "wycofany". Q: Jaki jest koszt uczestnictwa? A: Za udział nic nie płacimy, natomiast zrzucamy się na wspólne wyjazdy oraz sprzęt do organizacji treningów (pirotechnika amunicja itp). Q: Jaki jest średni wiek osób w ekipie? A: Przedział 19-24

Q: Czy istnieje jakaś hierarchia? A: Hierarchia dzieli się na instruktorów lub osoby prowadzące i "kursantów". Reszta jest ustalana na potrzebę zajęć. Q: Jak wyglądają zajęcia? Musztra i kopanie okopów albo jakaś inna betoniara? A: Trzeba się przekonać na własnej skórze ;). Ćwiczymy zagadnienia taktyki czarnej, zielonej, medycyny pola walki, strzelectwa, taktyki linowej. Bierzemy każdą radę oraz wiedzę pod uwagę z czego tworzymy własne SOP.

17/04/2026

W dniach 11-12.04.2026 r. wspólnie ze Stowarzyszenie Taktyczno - Strzeleckie S.T.S zorganizowaliśmy szkolenie z taktyki samochodowej w terenie przygodnym, w formie szkolenia taktyczno-ogniowego. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach Planu współpracy Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych i podległych jednostek wojskowych z organizacjami pozarządowymi i innymi partnerami społecznymi na rok 2026 na obiektach Ośrodka Szkolenia Wojsk Lądowych „Dęba” im. płk Jana SZYPOWSKIEGO "Leśnika". Przeprowadzenie szkolenia o tej tematyce było możliwe dzięki wsparciu udzielonemu przez firmy Team-Concept, pojazdy specjalne i łodzie Alucoria, Zakłady Mechaniczne Tarnów S.A. oraz MAPA Tactical.

W sobotę rano przeprowadzone zostały strzelania z pojazdów z wykorzystaniem karabinów maszynowych, strzelania z pojazdów ze strzelby gładkolufowej do dronów FPV oraz taktyka pojedyńczego pojazdu (rekacja na kontakt w postaci spieszenia). Grupa podstawowa w tym czasie wykonała strzelania do celów ukazujących się na odległościach 100-350 m oraz odbyła szkolenie z ratownictwa cywilnego, medycyny pola walki, a także zapoznała się z możliwościami dronów komercyjnych na współczesnym polu walki, w tym wyposażonych w kamery termowizyjne. W niedzielę przeprowadzono zajęcia z taktyki z wykorzystaniem 3 pojazdów. Szkolenie odbyło się w formie taktyczno-ogniowej.

Szkolenie poprowadzili instruktorzy C.T.C_operators przy wsparciu instruktorów Stowarzyszenia Terytorialni oraz Stowarzyszenia Taktyczno-Strzeleckiego S.T.S., będących podoficerami zawodowymi lub funkcjonariuszami służb i straży.

W tym miejscu dziękujemy instruktorom za przygotowanie i prowadzenia ćwiczenia na najwyższym poziomie z zachowaniem zasad bezpieczeństwa w szkoleniu taktyczno-ogniowym, uczestnikom za udział i zaangażowanie oraz wszystkim osobom, dzięki którym przeprowadzenie szkolenia było możliwe, a w szczególności:
1) Panu Pułkownikowi Mariuszowi KSEŃ – KOMENDANTOWI OSP WL „Dęba” im. płk Jana SZYPOWSKIEGO "Leśnika" za wyrażenie zgody na przeprowadzenie szkolenia na obiektach Ośrodka oraz okazaną nam przychylność i wsparcie na każdym etapie realizacji przedsięwzięcia
2) wszystkim oficerom, podoficerom i żołnierzom z KOMENDANTURY OSP WL „Dęba”, za okazaną pomoc na każdym etapie realizacji przedsięwzięcia, w tym w szczególności za sprawny przepływ informacji oraz przygotowanie dokumentów niezbędnych do realizacji szkolenia
3) wszystkim oficerom, podoficerom i żołnierzom WYDZIAŁU POLIGONOWEGO OSP WL „Dęba” za życzliwość na każdym etapie realizacji przedsięwzięcia,
4) pracownikom RZI w Lublinie za sprawne załatwienie wszystkich niezbędnych formalności związanych z użyczeniem terenu,
5) firmie Concept.pl za użyczenie pojazdów WIRUS-ŻMIJA, WIRUS-SOF, pojazd opancerzony DINO oraz MERCEDASA G BA9 SOF, Team-Concept, pojazdy specjalne i łodzie Alucoria
6) Zakładom Mechanicznym Tarnów S.A. za użyczenie broni oraz wsparcie merytoryczne przedsięwzięcia, Zakłady Mechaniczne Tarnów S.A.
7) MapaTacictal za wsparcie przedsięwzięcia, MAPA Tactical
8) Wszystkim uczestnikom za stawienie się, zaangażowanie i dyscyplinę.

W części taktyczno-ogniowej przedsięwzięcia udział wzięli:
1) Grupa Taktyczna Błękitni
2) Grupa Operacyjna "Patriot"
3) Stowarzyszenie Taktyczno - Strzeleckie S.T.S
4) Stowarzyszenie Terytorialni
5) Szkoła Partyzantów
6) Zespół redakcyjny MILMAG.

W części taktycznej oraz ogniowej (strzelania indywidualne) udział wzięli ponadto:
1) pracownicy naukowo-dydaktyczni Wydział Inżynierii Materiałowej i Fizyki Politechniki Krakowskiej
2) strzelcy z Jednostka Strzelecka 3028 ZS "Strzelec" OSW Czechowice-Dziedzice
3) członkowie sekcji młodzieżowej Stowarzyszenia Terytorialni.

W poligonie wzięło udział w sumie 64 osoby, w tym 49 osób w części taktyczno-ogniowej.

25/02/2026

within cells interlinked

Pracujemy nad nowymi projektami - MediaDayFundacja OPFOR Kuźnia - Shooting&Training Husar
19/02/2026

Pracujemy nad nowymi projektami - MediaDay
Fundacja OPFOR
Kuźnia - Shooting&Training
Husar

Kilka zdjęć z naszego wyjazdu do Klub Strzelecki Kobe
16/12/2025

Kilka zdjęć z naszego wyjazdu do Klub Strzelecki Kobe

Kilka zdjęć z naszego wyjazdu do Lublina na szkolenie pk. "Eastern Arrow".Realizowane były elementy planowania, organiza...
08/12/2025

Kilka zdjęć z naszego wyjazdu do Lublina na szkolenie pk. "Eastern Arrow".
Realizowane były elementy planowania, organizacji TOC, integracji dronów, działań bezpośrednich.
Dużo wniosków do wyciągnięcia, bierzemy się do roboty.

Wielkie dzięki dla GDZ za zorganizowane i zaproszenie.

Pierwsze spotkanie rekrutacyjne za nami. Celem zajęć było przybliżenie zakresu działalności Grupy oraz wstępna ocena poz...
16/09/2025

Pierwsze spotkanie rekrutacyjne za nami.
Celem zajęć było przybliżenie zakresu działalności Grupy oraz wstępna ocena poziomu rekrutów.
Realizowaliśmy zagadnienia z zakresu szkolenia ogniowego z kbk ar15 oraz pistoletu, a także podstawy taktyki zielonej.

OPORDsituation - mission - ex*****on       *****on
18/08/2025

OPORD
situation - mission - ex*****on
*****on

Adres

Chrzanów
32-500

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Grupa Operacyjna "Patriot" umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do Grupa Operacyjna "Patriot":

Udostępnij