01/01/2026
🚒 Podsumowanie działalności OSP Białka w 2025 roku 🚒
Rok 2025 był dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Białce czasem wytężonej pracy, ważnych wydarzeń oraz znaczących sukcesów.
🔥 Działalność operacyjna
W minionym roku nasi strażacy wyjeżdżali do akcji 71 razy, w tym:
➡️ 23 pożary,
➡️ 36 miejscowych zagrożeń,
➡️ 4 alarmy fałszywe,
➡️ 8 ćwiczeń ewidencjonowanych.
Poza tym wiele godzin poświęciliśmy na szkolenia i ćwiczenia – m.in. przygotowania MDP do zawodów w udzielaniu pierwszej pomocy oraz treningi przed zawodami w ratownictwie technicznym i medycznym strażaków Powiatu Suskiego.
Warto podkreślić, że udział strażaków OSP w zdarzeniach często wymaga poświęcenia czasu wolnego, przerwania obowiązków zawodowych czy rodzinnych.
🎉 Najważniejsze wydarzenia i sukcesy
Rok 2025 zapisał się w historii jednostki przede wszystkim jubileuszem 90-lecia OSP Białka 🥳. Jeszcze raz dziękujemy za liczny udział!!!
Nie zabrakło też powodów do dumy:
🏆 2. miejsce drużyny MDP w II Powiatowych Zawodach MDP w udzielaniu pierwszej pomocy,
🏆 1. miejsce w VII Zawodach w Ratownictwie Technicznym i Medycznym Strażaków Powiatu Suskiego oraz tytuł najlepszego ratownika medycznego,
🏆 1. miejsce w powiatowych eliminacjach OTWP i awans do etapu wojewódzkiego dla Oskara Chorążego z MDP.
🏆6. miejsce na IX Manewrach Ratowniczych w Hecznarowicach. W wydarzeniu wzięło udział 20 drużyn z województwa śląskiego oraz małopolskiego, a poziom rywalizacji był naprawdę wysoki, co zobrazowały niewielkie różnice w punktacji końcowej.
🔧 Inwestycje
Najważniejszym zadaniem inwestycyjnym był generalny remont dachu remizy, sfinansowany ze środków Gminy Maków Podhalański oraz środków własnych OSP.
Zrealizowaliśmy również projekt wspólnie z Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie i Gminą Maków Podhalański - Michał Surmiak o wartości ponad 35 000 zł, zakupiliśmy środki ochrony indywidualnej z dotacji KSRG oraz własnymi siłami stworzyliśmy siłownię w remizie, w całości sfinansowaną ze środków własnych.
Dziękujemy wszystkim parlamentarzystom, samorządowcom, druhom, sympatykom, sponsorom i mieszkańcom za wsparcie ❤️
Razem tworzymy silną i nowoczesną OSP Białka! 🚒💪
🚒 OSP Białka – plany na 2026 rok! 🚒
Nowy rok, nowe wyzwania! 💪🔥
📌 Nowy zarząd – w tym roku kończy się obecna kadencja zarządu OSP.
🏗️ Remonty remizy – dalej dbamy o naszą bazę, by była nowoczesna i bezpieczna.
⚡ Nowe zadania w ramach ustawy o Ochronie Ludności i Obronie Cywilnej – straż pożarna staje się kluczowym podmiotem reagującym w sytuacjach kryzysowych.
🛠️ Zakupy nowego sprzętu – nowoczesne wyposażenie pomoże nam działać szybciej i skuteczniej.
Czeka nas pracowity rok, ale razem możemy więcej! 💙