18/06/2026
Prowadzenie selektywnej zbiórki💛💚💙🤎🖤 ma sens❗ Zebrane przez nas odpady trafią bowiem do Międzygminnego Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Janczycach MZGOK Janczyce. Wszystko, co posegregujecie w domu🏠🏬, ostatecznie trafia właśnie tam📍. Odpady – w zależności od rodzaju – są tam w odpowiedni sposób przetwarzanie – surowce💛💚💙 podczas mechanicznego procesu, zaś odpady biodegradowalne🤎 – w procesach biologicznych. Żyjmy zatem ze świadomością, że praca, którą wkładamy w selektywne zbieranie odpadów w swoich domach🏠🏬, nie idzie na marne. Bo odpady te zostaną odpowiednio zagospodarowane i poddane recyklingowi♻.