Łódzki Senior Poleca

Łódzki Senior Poleca Dane kontaktowe, mapa i wskazówki, formularz kontaktowy, godziny otwarcia, usługi, oceny, zdjęcia, filmy i ogłoszenia od Łódzki Senior Poleca, Organizacja non profit, Narutowicza 37, Łódź.
(1)

Jest w Łodzi wiele ciekawych miejsc, ale tak niesamowitego się nie spodziewałam! W malutkich salkach zgromadzono ogromny...
22/02/2025

Jest w Łodzi wiele ciekawych miejsc, ale tak niesamowitego się nie spodziewałam! W malutkich salkach zgromadzono ogromny zbiór policyjnych mundurów z całego świata. Są tu mundury różnych formacji policji z wszystkich państw europejskich jak również z odległych zakątków świata - obu Ameryk, Azji, Afryki aż po Nową Zelandię. Zbiór jest naprawdę imponujący! Dzięki uprzejmości opiekunki Muzeum mieliśmy możliwość wspólnie z uczestnikami Łódzki Klub Seniora nie tylko obejrzeć i posłuchać, ale również przez chwilę być stróżem prawa (o czym świadczą zdjęcia😉). Ciekawostką są również licznie zebrane modele pojazdów policyjnych, motocykli oraz trochę wyposażenia policjanta typu pałki, drogowe lizaki czy kajdanki. Fascynujące jest to, że można wszystkiego dotknąć, przymierzyć, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Cudowna, niezapomniana wycieczka. To miejsce to Muzeum Mundurów Policyjnych Świata 100 Manekinów mieszczące się przy ul Włókienniczej 5, czynne od wtorku do piątku w godz. 14.00-17.00, a w sobotę i niedzielę w godz. 13.00-17.00. Cena biletu niewysoka - normalny 15 zł, ulgowy 10 zł. Gorąco polecam to miejsce, są ferie więc wybierzcie się ze swymi pociechami.Tu na pewno nie będą się nudzić. Bogusia

Część ll.Dla bezpieczeństwa państwa i ludności kluczowe znaczenie mają nie tylko siły zbrojne, silna armia. Wszyscy obyw...
23/01/2025

Część ll.
Dla bezpieczeństwa państwa i ludności kluczowe znaczenie mają nie tylko siły zbrojne, silna armia. Wszyscy obywatele, przedsiębiorstwa, samorządy, organizacje pozarządowe itp. muszą być przygotowani do odpowiednich zachowań w sytuacjach kryzysowych. W ustawie "O ochronie ludności i obronie cywilnej", która weszła w życie 1.01.2025 r. pojawia się określenie: społeczna odporność, społeczeństwo odporne na zagrożenia. Aktualna jest sentencja: przezorny zawsze ubezpieczony. Musimy zmienić optykę i podejście do zagrożeń. Musimy stać się społeczeństwem pełnym wiary, świadomym zagrożeń i zdolnym do ich przezwyciężania. Musimy nauczyć się radzić sobie z zagrożeniami, sytuacjami nadzwyczajnymi, nawet z niedającymi się przewidzieć.
Aby stworzyć odporne społeczeństwo przygotowane na różne zagrożenia muszą powstać odpowiednie systemy komunikacji, informacji, edukacji, szkolenia z zakresu ochrony ludności, dla wszystkich obywateli, w szkołach, uczelniach, zakładach pracy, klubach i organizacjach zajmujących się seniorami.
Wielu ekspertów wojskowych i cywilnych, znawców tej tematyki, twierdzi, że przez pierwsze 72 godziny od zagrożenia np. wojny, musimy sami liczyć na siebie, zadbać o siebie.
Tylko 3% ogółu obywateli mogłoby teraz schronić się w schronach.
Te dwa stwierdzenia obrazują jaki ogrom pracy jest przed nami, całym społeczeństwem.
W kwietniu 2025 roku ma być gotowy podręcznik przeznaczony dla różnych grup wiekowych obywateli, w którym będą informacje o zagrożeniach, przygotowaniu się na kryzysy, o zalecanych zachowaniach, niezbędnych aby przetrwać zagrożenia.
W Łodzi ponad 20 % ludności to osoby w wieku 60+. Już teraz proszę o włączenie seniorów do systemu specjalnych szkoleń i informacje o wynikających z ustawy zadaniach realizowanych na rzecz seniorów w Łodzi.
Polecam seniorom uczestniczenie w takich szkoleniach. Basia

Źródła:
MSWiA.gov.pl, MON.gov.pl, RCB.gov.pl, Przegląd Prawa Publicznego 2020/ 7-8, Gotowi.ORG, gov.pl/web/MSWiA, Twoje miasto.pl 2.01.25.

Łódzki Senior Poleca Cześć  lPatrząc Okiem Seniora na bagaże, które zabraliśmy w ten 2025 rok, mam nadzieję,  że przeważ...
19/01/2025

Łódzki Senior Poleca
Cześć l
Patrząc Okiem Seniora na bagaże, które zabraliśmy w ten 2025 rok, mam nadzieję, że przeważają w nich piękne, radosne wspomnienia. Weszliśmy jednak w ten nowy rok z różnymi nastrojami, zależnymi od naszych doświadczeń życiowych, dostępu do informacji i spojrzenia na otaczający nas świat. Do głębokich przemyśleń skłaniają nas medialne informacje o wielu konfliktach zbrojnych w różnych regionach świata, o eskalacji wojny w Ukrainie i możliwości rozszerzenia działań na inne kraje, o atakach hybrydowych, cybernetycznych, dezinformacji. Odczuwamy obawy przed sytuacjami kryzysowymi, zagrożeniami związanymi z ociepleniem klimatu, pożarami, suszą, powodziami, huraganami, brakiem prądu lub wody itp.
Ale spokojnie, nie wpadajmy w panikę. Bezpieczeństwo kraju i ochrona ludności cywilnej są najważniejsze w czasie pokoju, w czasie powstania zagrożeń, wprowadzania stanu wojennego i w czasie wojny. Poziom bezpieczeństwa, przygotowanie do przetrwania zagrożeń wewnętrznych lub zewnętrznych przez 37 milionowy naród wymaga kompleksowej regulacji określającej zadania i funkcjonowanie organów państwa. Głównym celem jest wzmocnienie bezpieczeństwa i ochrona ludności.
Z dniem 1.01.2025 roku weszła w życie ustawa o ochronie ludności i obronie cywilnej. Basia

Choć przepisy o segregacji odpadów obowiązują w Polsce już 7 lat, to czasami mamy problem i nie wiemy do jakiego pojemni...
06/01/2025

Choć przepisy o segregacji odpadów obowiązują w Polsce już 7 lat, to czasami mamy problem i nie wiemy do jakiego pojemnika wrzucić rzeczy, których chcemy się pozbyć. Mamy też od 1 stycznia 2025r. nowy obowiązek selektywnej zbiórki zużytej odzieży, tekstyliów, ręczników, pościeli, firanek, butów itp. Tego typu rzeczy nie możemy już wrzucić do pojemników czarnych, z odpadami zmieszanymi. Możemy wydłużyć cykl życia odzieży umieszczając ją w nowych, specjalnych pojemnikach, które będą sukcesywnie ustawiane na ulicach miasta. Zużyta odzież będzie podlegała dalszej selekcji i przeznaczana do użycia przez potrzebujacych, przekazywana do schronisk dla zwierząt itp. Aby pozbyć się takich zużytych rzeczy możemy też korzystać z pojemników PCK, lub oddać je do Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) znajdujących się przy ulicy: Kasprowicza, Granicznej, Zamiejskiej.
Za nieprawidłową segregację, wrzucanie ubrań do śmieci, grozi kara grzywny do 5 tysięcy złotych.
Dla przypomnienia kilka informacji, które mogą ułatwić nam poświąteczne porządki:
Do pojemników czarnych, z odpadami zmieszanymi, wrzucamy:
potłuczone, zniszczone bombki, wszystkie świece, znicze, szklanki, kieliszki, ceramikę, kubki, talerze, szkło żaroodporne, paragony, brudny, tłusty papier, kartony po pizzy, opakowania po maśle, chusteczki higieniczne, zużyte blistry po lekach itp.
Wszystkie ozdoby na baterie, prąd wrzucamy do specjalnych pojemników na elektroodpady.
Należy też wspomnieć, że Łódzki Klub Seniora współpracuje z Towarzystwem Pomocy im. św. Brata Alberta i prowadzi całoroczną zbiórkę odzieży dla podopiecznych Towarzystwa. Basia

śmieci

Odpoczynek w świątecznej oprawie.Przygotowana przez Przygodowo specjalna oferta spędzenia Świąt Bożego Narodzenia, Sylwe...
27/12/2024

Odpoczynek w świątecznej oprawie.
Przygotowana przez Przygodowo specjalna oferta spędzenia Świąt Bożego Narodzenia, Sylwestra i Nowego Roku 2025 w pięknym kurorcie - Ustce, to połączenie świątecznych tradycji z relaksem nad Bałtykiem.
W nadmorskim ośrodku Pomorze Ustka Resort Zdrowia i Wypoczynku spotkali się wczasowicze z Przygodowa i Łódzki Klub Seniora. W czasie Wigilii zjedliśmy tradycyjne potrawy, były kolędy, pasterka i wiele dodatkowych atrakcji. Już od pierwszego dnia pobytu można tu skorzystać z zabiegów rehabilitacyjnych, gimnastyki, jogi, fit Zumby, chodzić z kijkami, do groty solnej, komory bąbelkowej, można podziwiać uroki Ustki jadąc kolejką lub spacerując z przewodnikiem. Ciekawe są eksponaty w Muzeum Bursztynu i Muzeum Statków. A za chwilę będzie występ kapeli "Zgoda" i posłuchamy muzyki rodowitych Kaszubów. To nie wszystko. Są zabawy taneczne, warsztaty rękodzielnicze, projekcje filmowe i wiele innych. Wszystkie te atrakcje sprawiają, że nawet nie brakuje nam śniegu. Ustka zauroczyła nas i chętnie tu wrócimy. Basia

Łódzki Senior Poleca Grudzień to miesiąc przygotowań do świąt Bożego Narodzenia i zakupów prezentów: na Mikołajki, pod c...
02/12/2024

Łódzki Senior Poleca

Grudzień to miesiąc przygotowań do świąt Bożego Narodzenia i zakupów prezentów: na Mikołajki, pod choinkę, na popularne imieniny Barbary, Ewy, Adama. Zwyczaj obdarowywania jest symbolem miłości, chęci sprawienia drugiej osobie przyjemności. Jeśli prezent jest trafiony może wywołać radość, zaskoczenie i uczucie docenienia, bycia bliskim, ważnym dla osoby, która nas obdarowuje. Darczyńca też może czuć szczęście, satysfakcję i sprawczość.
Kupujemy prezenty aby wzmocnić więzi, wyrazić nasze uczucia, zwłaszcza te, które są trudne do określenia słowami i kłopotliwe do zwerbalizowania. Obdarowywanie prezentami to tradycja, zwyczaje, rytuał, coś co łączy, umacja relacje. Każdy z nas na pewno pełnił kiedyś jedną z takich ról. Staramy się aby prezent był trafiony i sprawił drugiej osobie satysfakcję. Moim zdaniem uniwersalnym prezentem jest książka. Polecam nową powieść Marcina Mellera
,,Dzieci lwa". Uważam, że to będzie prezent trafiony. Basia

Łódź Okiem Seniora Sikunda to projekt realizowany prez seniorów z  Łódzki Klub Seniora którego rezultatem ma być odpowie...
13/10/2024

Łódź Okiem Seniora
Sikunda to projekt realizowany prez seniorów z Łódzki Klub Seniora którego rezultatem ma być odpowiedź na pytanie, gdzie w Łodzi można zrobić siku. Ta podstawowa potrzeba fizjologiczna wymaga szybkiego znalezienia toalety, a opóźnienie może prowadzić do kłopotliwej katastrofy. Kluczowe znaczenie ma ilość toalet publicznych w mieście, ich lokalizacja, oznaczenie i nieodpłatność. Kwestią dyskusyjną jest odpowiedź na pytanie, czy toalety mogą i czy powinny być płatne, czy to ma istotny wpływ na dostępność toalet publicznych. W Polsce 1 toaleta publiczna przypada na 12 tysięcy mieszkańców. Nasze przepisy nie określają czy toalety powinny być płatne, czy też nie. Opinie na ten temat są różne. Najczęściej dyskutowana jest odpłatność za toalety na dworcach kolejowych. Większość dworców należy do PKP. Są tam płatne toalety, stawka to 3 - 4, 50 zł. Obsługiwane są z reguły przez firmy zewnętrzne. Na Dworcu Fabrycznym w Łodzi są trzy toalety. Wszystkie czyste, nowoczesne i płatne 4,50 zł. od osoby. Są zwolennicy i przeciwnicy tej odpłatności. Dworzec to miejsce gdzie przebywa bardzo dużo osób i spędza tam dużo czasu. Kupują bilety, czekają na pociąg, który może się przecież spóźnić, może być nawet odwołany. Powinni korzystać z WC za darmo. Zwiększy to czystość okolic dworca. Podniesie komfort podróżowania. Dla osób o niskich zarobkach, bezrobotnych, rodzin wielodzietnych zapłata za zrobienie siku może stanowić duży problem. To częste argumenty zwolenników darmowych toalet. Przeciwnicy mówią o wysokich kosztach utrzymania, rosnących standardach czystości i automatyzacji urządzeń. Decyzje w tej kwestii zależą od zarządzających, od poziomu infrastruktury, szeroko rozumianej kultury, potrzeb mieszkańców, podróżnych, turystów. Kraje, w których toalety publiczne na dworcach (i nie tylko) są darmowe, to na przykład Dania, Szwecja, Francja, Japonia, Australia. Toalety w warszawskim metrze są bezpłatne. Jeśli znasz inne nasze dworce z bezpłatnymi toaletami, napisz. Na pewno ta informacja przyda się wielu osobom. Które, według ciebie, toalety publiczne w mieście powinny być bezpłatne, a które mogą być płatne? Basia

Zdrowie Aby spowolnić proces starzenia się organizmu, wydłużyć życie w dobrej kondycji, niezbędna jest aktywność fizyczn...
28/09/2024

Zdrowie
Aby spowolnić proces starzenia się organizmu, wydłużyć życie w dobrej kondycji, niezbędna jest aktywność fizyczna, umysłowa i społeczna. Jedną z doskonałych propozycji prozdrowotnej aktywności jest joga. Kluczowe znaczenie w jodze ma nasze ciało, oddech i umysł. Ćwiczenia, asany, poszczególne pozycje wymagają skupienia, koncentracji, świadomości własnego ciała. Oddychamy przeponą, przez nos, powoli, głęboko, równomiernie. Ruchy otwierające, na przykład podnoszenie rąk do góry, powinny być skoordynowane z wdechem, a wydech z ruchem zamykającym - na przykład skłon ciała do przodu.
Przy wykonywaniu ćwiczeń bardzo ważne jest odpowiednie, prawidłowe i bezpieczne ustawienie ciała. Ćwiczymy bez nadmiernego wysiłku, tylko do granicy bólu, stosownie do naszych możliwości i ograniczeń. Obowązuje zasada: ćwiczymy wolniej, krócej, ale dokładnie, regularnie i cierpliwie słuchamy swojego ciała. Joga to proces, w którym każdy idzie swoją ścieżką, nie pędzi, nie rywalizuje, z nikim się nie ściga. Po każdym ćwiczeniu przewidziany jest odpoczynek, uspokojenie, relaks, czas na regenerację organizmu. Joga to łagodna aktywność, bez większego wysiłku fizycznego, odpowiednia dla każdego, zwłaszcza dla seniorów. W Łódzki Klub Seniora zajęcia jogi prowadzą Kasia Sharma Masierek i Neeraj, certyfikowani nauczyciele jogi z Yoga ex fonte Zawsze dokładnie opisują sposób wykonywania danej pozycji, demonstrują i akcentują warunki brzegowe prawidłowego wykonania ćwiczenia, delikatnie korygują niedociągnięcia i zawsze chwalą nasze małe sukcesy. Joga uczy nas dbałości, szacunku i miłości do własnego ciała. Zadbaj o siebie. Joga to same korzyści dla naszego ciała, umysłu. Joga to ćwiczenia poprawiające naszą kondycję fizyczną i psychiczną. Basia

,

Wydarzenie Dziś dla przypomnienia!!! Wielkimi krokami zbliża się kolejna fantastyczna impreza w Łodzi. Jeśli chcesz prze...
25/09/2024

Wydarzenie
Dziś dla przypomnienia!!! Wielkimi krokami zbliża się kolejna fantastyczna impreza w Łodzi. Jeśli chcesz przeżyć ekscytujący weekend 27 i 28.09. w godzinach 19.00 do 22.00, to zapraszamy. W tych właśnie dniach odbędzie się niesamowity , największy w Polsce "Light Move Festiwal" Już po raz 14-y miasto zmieni się w prawdziwą paletę światła i kolorów. Tegorocznym motywem przewodnim festiwalu ma być temat "Cywilizacja"
Niebywałe widowisko uzupełniają zawsze, w tym roku również, wielkoformatowe projekcje, oraz instalacje w parkach.
Organizatorem jest łódzka Fundacja "Lux Pro Monumentis" (Światło dla zabytków)
Inicjatywa festiwalu powstała w/g pomysłu Norberta Wasserfutha - Grzybowskiego i Pani Beaty Konieczniak na przełomie 2009 i 2010 roku. Pierwsza pełna projekcja świateł odbyła się w roku 2011. Zapewniam, że warto poświęcić swój czas, przyjść zaczynając od ul. Piotrkowskiej i doznać niesamowitych wrażeń wzrokowych wraz z tysiącami łodzian i przyjezdnych z całej Polski. Grzegorz

WydarzenieDziś w sobotę 21.09, jutro w niedzielę 22.09 trwają w Łodzi w budynku Hali Sportowej, wejście od strony ul. ks...
22/09/2024

Wydarzenie
Dziś w sobotę 21.09, jutro w niedzielę 22.09 trwają w Łodzi w budynku Hali Sportowej, wejście od strony ul. ks. Skorupki - Targi biżuterii, minerałów i skamieniałości, oraz jedyna w swoim rodzaju wystawa kolekcjonerska. Obecni są wystawcy, twórcy z całej Polski i ze świata. Wystawiają znakomite zbiory: minerałów, naturalną biżuterię, wyroby jubilerskie z najwyższej próby srebra, złota, platyny, niezwykle kunsztownie wykonane, kamienie szlachetne, kamienie ozdobne, rękodzieło, skamieniałości, kości dinozaurów, zęby rekinów, meteoryty, bursztyny, perły i wiele, wiele innych. Wśród skamieniałości niezwykłe zaciekawienie budzi, jako jedyny swojego rodzaju okaz "skamieniała kupa żółwia " sprzed paru milionów lat. Wszystkie prezentacje są pięknie wyeksponowane, a ich dodatkowy charakter podkreślają specjalne światła. Ceny tych wszystkich eksponatów są niezwykle zróżnicowane, poczynając od 4,00 - 10.00 zł do kilkunastu tysięcy. Każdy ze zwiedzających na pewno znajdzie coś dla siebie, co ucieszy i oko i duszę. Oczywiście najbardziej zaintrygowane są zwiedzające panie, którym trudno przejść obok stoisk , których blask k**i niezwykle. Przy tak rozległej prezentacji są również do dyspozycji artykuły nie związane tematycznie, a więc: miody, medykamenty ziołowe, wyroby zapachowe, napoje ziołowe, wyroby uzdrawiające duszę i ciało. Na koniec muszę wspomnieć, że ponieważ nic nie ma za darmo, wejście na targi jest płatne: bilet normalny - 15,00 zł, ulgowy obejmujący również emerytów - 10,00 zł. Myślę , że jednak warto przyjść i obejrzeć te cudeńka stworzone przez naturę i człowieka. Grzegorz

Kulinaria Synoptycy zapowiadają na wrzesień piękną pogodę, będą więc jeszcze dogodne warunki do rezygnacji z gotowania w...
08/09/2024

Kulinaria
Synoptycy zapowiadają na wrzesień piękną pogodę, będą więc jeszcze dogodne warunki do rezygnacji z gotowania w domu i skorzystania z oferty kulinarnej restauracji z ogródkiem, zapewniającej cień i chłód, bez miejskiego hałasu. Proponuję wyjątkowe miejsce spełniające te kryteria, mimo że jest ono w samym centrum Łodzi. To restauracja Restauracja Soplicowo przy ulicy Wigury 12 A, mieszcząca się w zabytkowym, secesyjnym pałacyku Wilhelma Teschemachera. Pałacyk, jego wnętrze z motywami szlacheckimi, przylegający do niego bajeczny, magiczny ogród tworzą sielski klimat. W gąszczu kwiatów, krzewów i drzew, w różnych zakamarkach ogrodu, schowanych jest 8 klasycznych altan, gdzie na solidnych, drewnianych stołach, na pięknej, białej zastawie możemy zjeść tradycyjne, staropolskie potrawy. Tuż obok altan znajduje się fontanna i mały wodospad. W roli czekadełka już rozstawione są pyszny, szlachecki smalec i biały serek. W menu, między innymi, czernina z łazankami i owocami, rosół z gęsiny, zalewajka - królowa łódzkich zup, klasyczny kotlet schabowy w panierce, zraz wołowy z boczkiem i cebulą, pierś z kurczaka w sosie malinowym. No i oczywiście piwo, oczywiście staropolskie. Tym razem w Soplicowie, w ramach klubowych integracji, biesiadowało kilkoro seniorów z Łódzki Klub Seniora Wszyscy zgodnie stwierdzili, że Soplicowo to idealne miejsce na rodzinne i towarzyskie spotkania. Polecamy🙂

Adres

Narutowicza 37
Łódź
90-130

Telefon

+48530158803

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Łódzki Senior Poleca umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do Łódzki Senior Poleca:

Udostępnij