07/05/2026
Tű pontos írás 👍
Elbocsátó, szép üzenet - Tamásunknak 👋
Bár szűk egy hónapja Pilis-Budavidék népe igen határozottan tudtára adta Menczer úrnak, hogy nem kér belőle, szerencsére az egykori magyar-német társadalmi kapcsolatokért felelős miniszteri biztos, országgyűlési képviselő és kommunikációs igazgató (alsó hangon havi 5 millió közpénz) humorérzéke nem veszett el.
Olyanokat ír, hogy a választási eredmény nem múlt a jelöltek kampányán. Ó, Tamás, pedig nagyon is de. Hiszen nélküled nem lett volna egy Tóth Péterünk, aki a pécsi gyermekotthon előtti performanszod miatt lépett be a kampánycsapatba és lett az egyik letéteményese a történelmi győzelemnek. Ez a teljesítményed önmagában megérne egy emlékművet.
A térképre nézve nem látod (hiszen a választások előtt sem voltál hajlandó meglátni), hogy azért nyert egyéniben ennyi Tisza-jelölt - köztük a te ellenfeled, Bujdosó Andrea -, mert mögöttük valódi, tenni akaró, hazaszerető emberek álltak, és nem megzsarolt vagy lefizetett zsoldosok, nem hatalomvágyó piperkőcök. Emellett Andrea és közted a kezdetektől zongorázni lehetett a műveltség-, emberség- és kompetenciabeli különbséget, ami a választókerületben élők túlnyomó többségének is feltűnt. Nemhiába voltál te csupán egy szócső, míg ő a 141 fős kormánypárti frakció vezetője lett.
És ehhez képest te egy Balásy Gyulát, vagyis a luxizó barátaitokat vádolod, hogy miattuk kaptatok ki, hiszen a félelemkeltő hazug, tolvaj kampányotok tökéletes volt. Volt itt már minden: indiai istenségek, Borbás Marcsi, Facebook és ki tudja, hány ok, amiért veszítettetek, de ti soha semmiért nem vállaltatok és most sem vállaltok felelősséget. Pedig ezt kellene megtanulnotok, ha kiléptek majd a civil életbe, mert ott már nem fog működni az az önkény és akarnokság, amivel a főnököd az új kormányt próbálja jellemezni, miközben mindenki tudja, hogy ti voltatok ezeknek a felkent prófétái. Balásy pökhendiségét firtatod, te, aki a pökhendiség mintapéldánya vagy.
Azt mondod, a lelkiismeretedben és a munkádban nem kívánsz megújulni. Reménykedsz, hogy Orbán úr számít majd rád a homályba tűnés lejtős útján. Nagyon helyes. Ne is próbálj megújulni, hiszen akkor még valakinek, aki jót akar ennek az országnak, egyszer véletlenül eszébe jutna megbocsátani neked és a társaidnak azt a sok szemétséget, amit műveltetek. Így viszont nincs szükség sem bocsánatra, sem egy szemernyi sajnálatra, mert deklaráltad, hogy te mindig az a hitvány alak maradsz, akit az emberek kizavartak ebből a térségből, ahol sosem élt.
Maradj nyugodtan ott, ahol most vagy, és mi csak egyet kérünk: ne fenyegess senkit azzal, hogy a közelében maradsz, és számíthat rád. Viszlát, és kösz a halakat!
"Kérem a Sorsot, sorsod kérje meg,
Csillag-sorsomba ne véljen fonódni
S mindegy, mi nyel el, ár vagy salak:
Általam vagy, mert meg én láttalak
S régen nem vagy, mert már régen nem látlak."