18/06/2026
Ma reggel megint az M1-esen jártam Budapest felé, és őszintén szólva egyre kevésbé értem, mi történik ezen az autópályán.
Kilométereken keresztül álltak a kamionok a belső sávban. Nem néhány száz méterről beszélek, hanem tényleg hosszú kilométereken át tartó sorról. A legrosszabb, hogy azok a személyautósok, akik közéjük szorultak, ugyanúgy ott vesztegeltek.
Közben felmerül bennem a kérdés: vajon mi történik akkor, ha egy kamionosnak pont ebben a dugóban jár le a kötelező vezetési ideje? Megáll, mert muszáj? Ha igen, az már önmagában is súlyos rendszerhiba.
És mindez úgy, hogy az M1-es Győr és Budapest között már több mint egy éve gyakorlatilag folyamatos építési terület. Az ember azt hinné, hogy idővel egyre kevesebb lesz a lezárás, ehelyett egyre több a terelés, a beszűkített sáv, a 80-as, 60-as korlátozás. A nagyjából 116 kilométeres szakaszból jó, ha 20-30 kilométert lehet normális autópálya-tempóban megtenni.
Ami pedig a legbosszantóbb: ezért az autópályáért fizetünk. Megvesszük a matricát, azért, hogy gyorsabban, biztonságosabban és kiszámíthatóbban jussunk el A-ból B-be. Ehhez képest folyamatos dugók, terelések és bizonytalanság vár minket.
Ráadásul ma délután arról szóltak a hírek, hogy három kamion ütközött össze az M1-esen. Az ilyen balesetek természetesen bármikor megtörténhetnek, de amikor hónapok, sőt évek óta állandó a torlódás és a szűkített pálya, az ember óhatatlanul felteszi a kérdést: meddig kell ezt még így csinálni?
Tényleg érdekelne, hogy mikor lesz végre látható eredménye ennek a végtelennek tűnő felújításnak.
Mentőhelikopter is érkezett a baleset helyszínére.