Fercsik Rita vagyok, pályakezdő pályaelhagyó pedagógus, újságírói tapasztalattal, sok rendezvényszervezéssel, némi marketing és PR tevékenységgel a hátam mögött - no meg három kislánnyal a szoknyám körül. Mert aki csak látásból is ismer, tudja, hogy hét éve nem igazán mozgok gyerek, illetve gyerekek nélkül. Az esetek nagyon nagy részében. A többiben meg… hát, túlélek, keresek, próbálkozom, kísérle
tezem, magyarázok, kérek - és néha sírok, hogy legyen már vége egy-egy napnak. Az Anya-műhely gondolata - persze, csak nagyon halványan, alig kivehetően - először friss háromgyerekes anyaként fogalmazódott meg bennem, 2020 végén. Akkor beértem annyival, hogy visszavezettem a mindennapjaimba - és főleg az éjszakáimba - az olvasást. És elkezdtem szakirodalmakat is olvasni a gyereknevelésről, önismeretről. Mert a kettő olyan szorosan összefügg, hogy az elég rémisztő. Aztán már jegyzeteltem is - igen, bölcsész diplomám van. És aláhúztam a könyvben azokat a részeket, amik nagyon fontosak - amitől a férjemet kirázza a hideg, mert könyvbe nem firkálunk. Hát persze, én is így gondolom, rá is szoktam szólni a lányokra, hogy ők ne firkáljanak bele, illetve vigyázzanak, hogy ne lökjék meg a kezem, amikor éppen kiemelem a lényeget. Aztán 2022-ben még inkább felerősödött ez a tendencia, és egyre több mindennel éreztem úgy, hogy végre, megvan a neve, amit eddig is csináltam, és ahogyan eddig is neveltem a gyerekeket. És igen, ezt még simán hozzá tudom tenni a korábbiakhoz, hátha még jobb lesz az összkép. Volt aha-élményem a középső kislányom és az anyukám kapcsán is. És már jobban értem magamat is, hogy hogyan jutottam el pont ide, a mostani családomba. A mindentudás távol áll tőlem, nem vagyok terapeuta, csak vannak ötleteim, szeretek olvasni, írni - és beszélgetni is. És általában a gyerekek pártját fogom. Az Anya-műhely szeretettel vár Benneteket, hogy olvassunk együtt, fedezzünk fel az anyaságunk lehetőségeit, tanuljunk egymástól - vagy esetleg csak hallgassuk meg egymást. Hogy az adott hónapban mikor, azt az aktuális események között találjátok - csakúgy, mint a hónap témáját. Hogy kiknek szól a műhely? Anyukáknak egy vagy több gyerekkel; várandósoknak, akik szeretnének tudatosan felkészülni az anyaság későbbi szakaszaira is. Várlak szeretettel!