29/04/2026
"Homokra nem lehet házat építeni. Ugyan sikerült leváltanunk a Fidesz–KDNP-kormányt, de ez csak egy hosszú út kezdete: most nyílt esély arra, hogy szolidáris, egészséges, virágzó országot, demokráciát építsünk.
Ennek a sok közül az az egyik szükséges feltétele, hogy szembenézzünk a múlttal. A történelmünkből egyvalamit már meg kellett tanulnunk: a szőnyeg alá söprésből semmi jó nem származik.
Ezért kérlek arra, hogy csatlakozz a nyílt levelünkhöz a valódi felelősségre vonásért!
Ez nem kicsinyes bosszúról vagy kárörömről szól. Ez arról szól, hogy fideszes, tiszás és más szavazók tiszta képet kapjanak, kapjunk mindannyian arról, hogy mi történt velünk az elmúlt 16 évben. Hogy mi az, ami elfogadhatatlan – nemcsak jogilag, hanem erkölcsileg is. Mi az, ami nem ismétlődhet meg, és mik azok a figyelmeztető jelek, amelyeknél azonnal felemeljük a szavunkat.
Sok százezren, de az is lehet, hogy több millióan április 12-én tapasztalták meg először, hogy számít a szavuk. Ne hagyjuk veszni ezt a megtapasztalt erőt, jó értelemben vett hatalmat!
Ezért emlékeztessük – ha kell, nap mint nap – az újonnan felhatalmazást kapott döntéshozókat: a valódi felelősségre vonás az első lépés egy demokratikus ország felépítéséhez. Kérlek, csatlakozz a nyílt levelünkhöz, mondjuk ki együtt, hogy többé nem nézünk félre!"
A nyílt levelet megtalálod a kommentek közt! ⬇️