06/06/2026
Ezek igazán jó hírek. 👏🏻🥰
1. Létrejön az Országos Környezetvédelmi Főhatóság. A Főhatóság egyik kiemelt - és kezdeti célként meg is fogalmazott - feladata lesz az akkumulátoriparhoz kapcsolódó üzemek átfogó hatósági ellenőrzése, ellenőrző és vizsgálati program rendszerének kialakítása.
2. Ezzel párhuzamosan szigorúbb szankciók kerülnek meghatározásra a környezetvédelem erősítése érdekében.
3. Új szabályozási környezetet alkotunk kifejezetten az akkumulátoriparra vonatkozóan, mely megadja a lehetőséget az Európai Uniós jogharmonizációra, a szélesebb társadalmi egyeztetésre, valamint a környezetvédelmi garanciák megerősítésére. Az akkumulátor újrafeldolgozással foglalkozó üzemekre is új jogszabályi környezet lesz érvényes.
Ezen új kormányhatározatok mentén kialakuló jogszabálykörnyezet sok - régóta megválaszolatlan - kérdést és bizonytalanságot fog feloldani a gödi Samsung gyárral kapcsolatban is.
Köszönjük a kormány gyors lépéseit ezzel a kiemelten fontos üggyel kapcsolatban is, és várjuk a Főhatóság mielőbbi felállását!