19/06/2026
Sulyok Tamás jól képzett jogász, volt alkotmánybíró és kiváló köztársasági elnök!
Sulyok Tamás előre menekült, és már a múlt héten az Alkotmánybírósághoz fordult, hogy mondják ki: az Alaptörvényben általános érvényű szabályozás helyett nem lehet egyedi helyzeteket rendezni, és ha mégis ez történik, az eljárási hibának minősül.
Húúúúú! Még nincs beterjesztés, semmilyen konkrét tény nem ismert, ő azonban már tudja, hogy bármi készül, az rossz. Vagy legalábbis számára rossz.
Ez majdnem olyan, mintha Bindzsisztán labdarúgó-szövetségének elnöke a mérkőzés előtt odaszólna a bírónak, hogy a Listenbourg elleni világbajnoki meccs 91. percében ítéljen egy tizenegyest a csapatának. Teljesen mindegy, hol van a labda, zajlik-e még a mérkőzés, vagy mi történt addig – a lényeg, hogy fújja be.
Sulyok Tamás tehát jól képzett… vagy mégsem?
Ja, és úgy tűnik, az alkotmánybírók többsége – afféle partjelzőként – már előre jelezték Polt úrnak, a „játékvezetőnek”, hogy ez így bizony nagyon kínos.